Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Zmiana przynależności do innego koła PZW

Komunikaty | 2018-10-18 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Zarządy kół PZW Okręgu Legnica

Z uwagi na liczne przypadki przechodzenia Członków PZW z innych Okręgów PZW do kół naszego Okręgu, czyli zmianą przynależności do okręgu i koła PZW, przypominam o obowiązkach wynikających ze Statutu PZW i Regulaminu Organizacyjnego Koła PZW w/w sprawie.

Podstawą zmiany przynależności jest przeniesienie karty ewidencyjnej Członka PZW z dotychczasowego macierzystego koła do koła nowo wybranego.

Zgodnie z § 10 ust. 2 Statutu PZW, ewidencję członków koła prowadzi zarząd koła, a każdy członek ma prawo przenieść się do innego koła wraz z kartą ewidencyjną, z zachowaniem nabytych praw członkowskich (§ 13 pkt 8 Statutu PZW). Z tego zapisu wynika jasno, że nikt nie może odbierać praw członkowskich i ingerować w decyzję członka koła dot. zmiany przynależności.

Natomiast zasadę przekazywania kartotek członkowskich pomiędzy kołami reguluje zapis § 6 ust. 3 "Regulaminu Organizacyjnego Koła PZW", który zawiera następujący wymóg: "Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie". Z zapisu tego wynika, że członek PZW powinien złożyć stosowne oświadczenie w swoim kole.

Członek PZW może należeć tylko do jednego koła PZW.

W związku z powyższym proszę o przestrzeganie przepisów obowiązujących w tym zakresie.

                                                                                                             
                                                                                                            Prezes Zarządu Okręgu

                                                                                             Waldemar Kaman

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Adam Data dodania: 2 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  A co w przypadku kiedy należę do 3 kół w trzech różnych okręgach w których regularnie opłacam składki bo często podróżuję. Już nie mówię, że mam kilka rejestrów pobranych z innych okręgów zgodnie z porozumieniami.

 • Wytrwaly Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kiedyś czytałem na stronie okręgu legnickiego jak wielkie było larum, że nie dopuszczalne jest by ościenne okręgi przyjmowały członków z innych okręgów czyt. legnickiego. A dzisiaj twierdzą, że to prawo wędkarza zagwarantowane statutem.
  Rozmawiałem z wieloma wędkarzami i żaden z nich nie wypełniał żadnego oświadczenia. Twierdzą, że skarbnicy nie żądają kartotek. Mało tego nie wypełniają karty ewidencyjnej wędkarza jak to nakazał ZG PZW.
  O co w tym wszystkim chodzi? wiadomo o szmal a nie o stosowanie się do przepisów.

 • Sadłowski Artur Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  okonopstrag

  Opłacając składki, skarbnik zapisuje nasze dane, jak i widzi z jakiego koła przyszliśmy. Tak wiec on jako osoba kompetentna (bo zwykły wędkarz nie zawsze musi o tym wiedzieć) może dać wędkarzowi wniosek do wypełnienia i podpisania, potem wnioskować w jego imieniu do tamtego koła o przekazania karty ewidencji członka.

 • nemo54 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  ja wyniosłem sie z koła w moim miescie do odległego o 50 km innego koła na dodatek do innego okręgu.Miałem ważne powody. Z mojego punktu widzenia oczywiscie > Związane to było z moja negatywną oceną pracy zarządu koła. Jesli kogokolwiek będzie to interesowało udziele stosownych wyjaśnień Uważam że przepisy dotyczące zmiany koła są ok Nie ma zbyt dużo formalności.

 • serir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  Hmm... :)

 • Dyda Stanisław Data dodania: 8 lat temu Oceń: 1 + / -

  stanley584

  Daty dokładnie nie pamiętam, było to chyba w latach 1991-1992. Po przejściu na emeryturę, rzadziej niż zwykle bywałem w mieście tj. Złotoryi i bardziej "po drodze" było mi przynależeć do miejscowego Koła PZW. Dlatego złożyłem stosowne oświadczenie w Miejskim Kole PZW Złotoryja, gdzie bez problemów otrzymałem swoją kartotekę i przeniosłem się do tut. Koła PZW "Pstrąg - Wilków", do którego przynależę nadal. Nadmieniam, że współpraca pomiędzy naszymi Kołami układa się pomyślnie.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty