Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Pożegnanie wakacji w kole Kasztelan-Sierpc

Organizatorzy III edycji „Pożegnania Wakacji z Wędką” – Sławomir Skierski, Mariusz Turalski i Bogdan Bartnicki nie spodziewali się chyba takiego sukcesu swojego ambitnego przedsięwzięcia.

Zarząd PZW Koło „Kasztelan”, MOSiR w Sierpcu, Zarząd Osiedla nr 4 oraz Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego byli organizatorami wielkiej imprezy wędkarskiej dla dzieci i młodzieży „Pożegnanie Wakacji z Wędką”. Start zawodów (gwizdek sędziego głównego) nastąpił o 9:00. Wcześniej, o 8:30 odbyło się losowanie stanowisk, co dla często debiutujących w takich zawodach młodych wędkarzy było sporym przeżyciem. Ostatecznie do imprezy głosiła się rekordowa liczba uczestników, bo aż 65 młodych wędkarzy i wędkarek. W historii powiatu sierpeckiego, biorąc pod uwagę ostatnią dekadę takiej frekwencji jeszcze nie było.

Adrian złowił amura

Organizatorzy imprezy szybko poradzili sobie z miłym kłopotem niesamowitej frekwencji i wszyscy rozpoczęli rywalizację w kategorii dziewcząt (20) i chłopców (45). Warto zaznaczyć, że wśród startujących były dzieci zarówno z powiatu sierpeckiego, ale także reprezentanci powiatów płockiego, żuromińskiego, bydgoskiego, sztumskiego i nie tylko. Początki były trudne, bo pogoda nie była wymarzona do wędkowania (niezbyt wysoka temperatura i lekki wiatr przeszkadzały młodym adeptom wędkarstwa), gdy do tego dodamy zmianę ciśnienia atmosferycznego po przejściu frontu atmosferycznego (za czym nie przepadają ryby) mamy obraz sytuacji pogodowej, jaką zastali na Jeziórkach zdolni młodzi wędkarze i wędkarki wspierali fachowo przez doświadczonych tatusiów, dziadków, wujków a nawet mamy. Jak się szybko okazało nie najlepsze warunki atmosferyczne nie wpłynęły na wyniki zawodów. Już po pierwszej godzinie wędkowania kilkoro uczestników imprezy mogło się pochwalić całkiem niezła zdobyczą (po kilkanaście średniej wielkości ryb).

Tym razem najlepiej rozpoczęli chłopcy. Wśród nich bezkonkurencyjny okazał się Konrad Zieliński. Z pomocą taty wyciągnął z wody ponad 3 kg ryb. Na drugim i trzecim miejscu finiszowali Mateusz Ochociński (2,58 kg) i 10-letni Adrian Kukowski (2,54) uważany za wielki talent sierpeckiego wędkarstwa. Adrian został zresztą zdobywcą nagrody za najdłuższą rybę. Jego amur (48 cm) był największym okazem całych zawodów. Czwarta i piąta lokata (wszystkie nagradzane pucharami, medalami i nagrodami rzeczowymi) przypadły Kacprowi Pilewskiemu (2,30) oraz Jakubowi Trzcińskiemu (1,93).

Wśród dziewczynek świetnie radziła sobie Aleksandra Zielińska (2,60 kg), która miała zdecydowanie najlepszy wynik w tej kategorii. Kolejne lokaty zajęły: Weronika Kukowska (1,22), Wiktoria Szczygielska (1,11), Julia Skierska (0,92) i Kinga Maciejewska (0,85). Warto przypomnieć, iż po oficjalnym ważeniu wszystkie ryby wpuszczono z powrotem do akwenu. Przyznano także statuetki za najkrótsze rybki zawodów. Trafiły one w ręce Natalii Kukowskiej i Tomasza Gruka (obie ryby po 7cm).

Senator pod wrażeniem

W czasie gdy dzieci z opiekunami wędkowały jeszcze w najlepsze, sierpeckie Jeziórka odwiedził senator RP Michał Boszko, który był jednym ze sponsorów zawodów. – Jestem pod wrażeniem zarówno frekwencji, jak i atmosfery panującej na słynnych sierpeckich Jeziórkach. Serce rośnie, gdy widzi się tylu młodych pasjonatów wędkarstwa i cale rodziny dopingujące uczestników zawodów. Cieszę się, iż mogłem wziąć udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu i gratuluje mieszkańcom takich organizatorów – wyznał senator Michał Boszko. Gdy o 11:30 sędzia główny imprezy donośnym gwizdkiem oznajmił koniec samego wędkowania do pracy ruszyła komisja sędziowska. W tym czasie rozpoczął się piknik, w czasie którego dzieci mogły skosztować kiełbaskę z grilla i swojski chleb ze smalcem serwowane przez przedstawicieli sierpeckiego zarządu osiedla nr4. Przewodniczący zarządu osiedla Bogdan Bartnicki przygotował dla maluchów także paczki ze słodyczami. W międzyczasie ruszył także konkurs ekologiczny, w którym wzięło udział 33 dzieci. Najlepsza dwudziestka została nagrodzona pięknymi książkami wręczanymi m.in. przez burmistrza Marka Kośmidra, wice przewodniczącego Rady Miasta Sierpca Kazimierza Czermińskiego, radnego Rady Miasta Sierpca Adama Malinowskiego, Zdzisława Peszyńskiego reprezentującego dyrektora MOSiR oraz innych sponsorów.

Pomysłodawcy i główni organizatorzy tego przedsięwzięcia: prezes koła wędkarskiego PZW „Kasztelan” Sławomir Skierski, Przewodniczacy Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego Mariusz Turalski i przewodniczący zarządu osiedla nr4 Bogdan Bartnicki przygotowali dla dzieci i młodzieży sporo atrakcji. W programie imprezy oprócz samych zawodów wędkarskich znalazły się także pokazy motocykli z klubów SMS Sierpc oraz Wild Road Star Kamień Kotowy a także pokaz ratownictwa medycznego zaprezentowany przez drużynę WOPR nr2 przy KP w Sierpcu.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali uhonorowani okazjonalnymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. – Jak co roku chcieliśmy, by każde dziecko wyszło z naszych zawodów z nagrodą. Dla wielu z tych maluchów to pierwszy kontakt z zawodami wędkarskimi i chcieliśmy, by ich wspomnienia były jak najlepsze – wyznał prezes koła PZW Kasztelan, Sławomir Skierski.

Promocja wędkarstwa i ekologii

Co warto przypomnieć patronat sponsorski nad imprezą objęli senator RP Michał Boszko, starosta sierpecki i burmistrz miasta Sierpca oraz firmy , instytucje i osoby prywatne m.in.: Venire, PZW Zarząd Okręgu płocko - włocławskiego, Budomex, Zarząd osiedla nr 4, Budexpol, Masarnia Staropolska Strzecha, Bud-rol, Lipiński Transport-Spedycja, OSM Sierpc, Wiepol, Hollywood, PPH Kasztelanka Sierpc, Sklep zoologiczny Agama, Marter, PPHU Adam Malinowski, PH Elektro-Monter, Krzysztof Wolski, PPHU Łukasz Stelmański, Firma Handlowa Mariusz Piórkowski, OSK Ryszard Waćkowski, Spaw-Tech Jarosław Raszka, Usługi Transportowe J.M. Zimnawoda. – W samych zawodach wędkarskich wzięło udział około 180 uczestników, bo każde dziecko miało średnio dwóch opiekunów, łącznie impreza przyciągnęła prawie 300 uczestników. Podobnie, jak przed rokiem miała to być doskonała promocja wędkarstwa nie tylko jako sportu, ale i sposobu obcowania z przyrodą. Impreza miała pełnić również rolę edukacyjną i ekologiczną oraz konsolidować więzy rodzinne. Mam wrażenie, że nam się to udało. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. Zwłaszcza senatorowi RP Michałowi Boszko, staroście sierpeckiemu Janowi Laskowskiemu, vice staroście Markowi Gąsiorowskiemu i burmistrzowi miasta Sierpca Markowi Kośmidrowi. Wielkie słowa uznania należą się także Sławomirowi Skierskiemu, Bogdanowi Bartnickiemu i Stanisławowi Urbanowiczowi. Bez ich zaangażowania nasza impreza nie była by możliwa – podsumował współorganizator zawodów, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Rady Powiatu Sierpeckiego, Mariusz Turalski.

MARIA

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty