Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Oficjalne wyniki i fotorelacja z X Maratonu im Henryka Nizioła

W niedzielę, punktualnie o godzinie 14, zakończono X Memoriał Henryka Nizioła. W tym roku pogoda i ryby dopisały co często nie idzie w parze.

Najlepszą drużyną okazała się ekipa wędkarzy z Choszczna (na tytułowym zdjęciu), którzy na kołobrzeskiej plaży wędkowali po raz pierwszy. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Chorzowa, a na trzecim wędkarze z Koszalina. Zgodnie z moimi  wcześniejszymi przypuszczeniami najlepszym w klasyfikacji indywidualnej został Marian Grzywacz, mieszkaniec Tarnowskich Gór, który aby wystartować po raz czwarty w Maratonie przełożył swoje wakacje. We wcześniejszych startach nie udało mu się nigdy zapunktować, jednak zdobyte wcześniej doświadczenie pozwoliło zastosować niecodzienną nad morzem metodę matchową, która okazała się niezwykle skuteczną. Pan Marian złowił kilkadziesiąt śledzi. Jednak najważniejszą, najbardziej prestiżową nagrodę zawodów „Buławę” i tytuł Hetmana zdobył Mieczysław Iwanik z Połczyna Zdroju za złowienie największej ryby Maratonu, 53-cm leszcza.

Łącznie w tegorocznych zawodach zawodnicy do wagi przynieśli 36 leszczy, 41 śledzi, 4 płocie i jednego okonia. Złowiono oczywiście dużo więcej ryb, w tym 11 węgorzy, okazały się jednak za małe.

Członkowie naszego koła tym razem poza podium.

 

Wiesiek Skólmowski

 

 

 

 

_________________________________________________________________

© Internetowa strona Koła Miejskiego PZW, 
Wszelkie informacje, zdjęcia, materiały audio i video dostępne na stronie internetowej Koła Miejskiego PZW za pośrednictwem portalu Polskiego Związku Wędkarskiego są chronione prawnie i nie mogą być publikowane

lub wykorzystywane bez pisemnej zgody właściciela praw.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Ile masz lat? (dotyczy członków PZW)
< 16
16-17
18-26
27-40
41-65
> 65
Głosuj wyniki

Na skróty