Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Patenty motorowodne (żeglarskie) do wymiany!

   W dniu 9 kwietnia br. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Powyższe rozporządzenie określa zakres obowiązków, wymagane umiejętności, wzory dokumentów, tematykę szkoleń itd.

Dla koleżanek i kolegów którzy uzyskali patenty przed wejściem w życie rozporządzenia najistotniejsze znaczenie ma § 25 w brzmieniu „Dotychczas wydane patenty zachowują ważność w zakresie potwierdzanych nimi uprawnień i mogą zostać wymienione, na wniosek posiadacza, na patenty wydawane na podstawie niniejszego rozporządzenia, z uwzględnieniem następujących kryteriów:” (kryteria te wymienione są w treści rozporządzenia).

Pomimo, że od daty ukazania się rozporządzenia minęło pół roku (pisałem o tym we wcześniejszych informacjach) dopiero teraz wiele spraw się wyjaśniło. Z informacji które uzyskałem w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego http://www.pzmwinw.pl procedura wymiany może potrwać do dwu miesięcy (razem z kompletem dokumentów zobowiązani jesteśmy przesłać oryginalny dotychczas posiadany dokument) więc na ten czas pozbawieni jesteśmy dokumentu i wynikających z niego uprawnień (wykorzystajmy na to okres zimowy kiedy większość wody skuta jest lodem).

Pod tym adresem znajdziecie niezbędne informacje na ten temat: http://www.pzmwinw.pl/patenty/wymiana.html

 

Z wędkarskim pozdrowieniem

Janek Bonczkowski

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

    bonczkow

    Zapoznajcie się z treścią rozporządzenia, gdyż zmienia ono zakres uprawnień oraz rejony w których można pływać - np. dotychczasowy patent Starszego Sternika motorowodnego można wymienić na patent Sternika Morskiego.

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Ostatnio komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
gruntową
spinningową
muchową
podlodową
morską
Głosuj wyniki

Na skróty