Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Targi Rybomania 2014 * Puchar Europy w Castingu 2014 - reportaż

Aktualności | 2014-03-19 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

 

 

 

Profesjonalny reportaż wykonany na zlecenie Komisji ds. mediów i promocji wędkarstwa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego (kontakt: g.kidawski@zgpzw.pl) przez ASPROMEDIA.INFO

Copyright by Polski Związek Wędkarski

***

Rekordowe Targi Rybomania 2014!

 

Tegoroczna edycja tragów Rybomania zakończyła się wspaniałym sukcesem. Potwierdzają to liczby:  blisko 24.000 zwiedzających, ponad 150 wystawców, 11 000 m2 ekspozycji, na których zobaczyć można było przeszło 600 marek wędkarskich.

 

- Targi Wędkarskie Rybomania to największe targi wędkarskie w Polsce i jednocześnie jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie – mówi Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – W tym roku stały się wydarzeniem o charakterze międzynarodowym, w którym uczestniczyły gwiazdy światowego formatu jak Steve Briggs, Ali Hamidi, Russel Cossey czy Bianca Venema i Lizette Beunders. Ranga oraz skala targów to wspólny sukces obecnych na nich wystawców, partnerów, i przede wszystkim uczestników – dodaje.

 

Przez trzy dni pawilony targowe tętniły życiem. Zwiedzający tłumnie oblegali stoiska wiodących w branży wędkarskiej producentów i dystrybutorów. – Targi Rybomania 2014 z całą pewnością możemy uznać za bardzo udane – mówi Tristan Sigulla, Export Manager firmy DAIWA-CORMORAN. – Miłym zaskoczeniem była jeszcze wyższa niż w roku ubiegłym frekwencja profesjonalistów odwiedzających targi – dodaje.

rybomania_2014.jpg

Niekwestionowanym hitem tegorocznych targów było Gigantyczne Akwarium. W olbrzymim szklanym zbiorniku o pojemności blisko 23 000 litrów pływało wiele interesujących gatunków ryb, m.in.: pięć gatunków pstrągów, palie arktyczne, szczupaki, ogromne karpie, jesiotry, czy łososie. Największą uwagę widzów przyciągał wiosłonos amerykański. Pokazy i prezentacje przynęt wędkarskich w ruchu, prowadzone przez polskich i zagranicznych mistrzów sztuki wędkarskiej, gromadziły liczną publiczność, która przez trzy dni tłumnie podziwiała ich wyczyny.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również urozmaicony program pokazów, prelekcji i konferencji towarzyszących targom. Wiele z tych wydarzeń przykuło uwagę nie tylko gości targowych, ale i obecnych na Rybomanii mediów.

 

Tradycyjnie targi uzupełniły prelekcje i prezentacje w Strefie Panelowej. Na bardzo wysokim poziomie merytorycznym odbyła się debata pod tytułem „Złów i zabierz, czy raczej złów i wypuść”, zadbali o to jej uczestnicy - wybitni specjaliści. Organizatorem debaty był Polski Związek Wędkarski i Wiadomości Wędkarskie. Jedną z prezentacji poprowadził również Ali Hamidi, światowej sławy angielski karpiarz reprezentujący firmę KORDA. W gronie fachowców prowadzących dyskusje pojawili się również m.in.: Robert Taszarek, Piotr Ebel, czy Marek Kluczek.

 

Ważne miejsce w programie merytorycznym tegorocznej Rybomanii zajęła ceremonia wręczenia nagród II Otwartego Festiwalu Filmów Wędkarskich. Jury złożone z przedstawicieli mediów i producentów filmowych, na podstawie oceny punktowej, wyłoniło pięciu finalistów. Pierwsze miejsce w konkursie przypadło Marcinowi Turko za film „Zasiadka nad jeziorem Krążno”.

 

Podsumowując targi nie sposób nie wspomnieć o Halowym Rzutowym Pucharze Europy, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z Polski i za granicy. Na uwagę zasługuje również akcja podjęta przez Polski Związek Wędkarski oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie „PZW i RYBOMANIA Dzieciom i Młodzieży”. Jej celem było wsparcie najbardziej potrzebujących szkółek w kraju, by najmłodsi adepci sztuki wędkarskiej mieli szansę i możliwość rozwoju własnych umiejętności. Jednym z ważniejszych wydarzeń była także ceremonia wręczenia nagród dla osobistości świata karpiowego Cyprinusy 2013, którą poprowadził Andrzej Kręcichwost, prezes Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego.

 

Co o tegorocznych tragach sądzą specjaliści z branży wędkarskiej? - Rybomania 2014 przejdzie do historii jako ta najbardziej ekscytująca, pełna zaskakujących nowości i przełomowa z uwagi na liczbę wystawców oraz odwiedzających – zapewnia Dionizy Mikołajczyk z Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Poznaniu. Ze stwierdzeniem tym zgadza się Jerzy Musiał, prezes Polskiego Związku Wędkarskiego. - Targi Rybomania przerosły nasze oczekiwania. Stały się faktycznie miejscem spotkań pasjonatów - zarówno tych doświadczonych, z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę wędkarską.

rybomania_2014_01.jpg

Kolejne spotkanie z wędkarstwem na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się za rok, na które już teraz serdecznie zapraszamy!

 

(http://rybomania.com.pl/pl/)

 


 

"Złów i zabierz, czy raczej - złów i wypuść?" * PZW na Targach Rybomania 2014 * RZUTOWY HALOWY PUCHAR EUROPY 2014 zostaje w Poznaniu

Aktualności | 2014-02-26 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=3263.0" target="_blank Profesjonalny reportaż wykonany na zlecenie Komisji ds. mediów i promocji wędkarstwa Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego (kontakt: g.kidawski@zgpzw.pl) przez ASPROMEDIA.INFOCopyright by Polski Związek Wędkarski***Piątek 21.02.2014 / Godzina - 17:00 / Strefa panelowaIdea: Odwieczna dyskusja na temat zasady złów i wypuść oraz przepisów regulujących.W jaki sposób idea „catch & release" zmieniła współczesne wędkarstwo? Czy ma szansę stać się ...... więcej

Poleć znajomemu

Wiadomości

Zebrania i spotkania

Kalendarz imprez

Polecamy

Forum - ostatnio dodane wątki

Członkowie PZW

Komentowane wiadomości

Najaktywniejsi

Sonda

Będąc na urlopie wędkujesz ...
sam
z kolegami
z żoną
z dzieckiem
z dalszą rodziną
Głosuj wyniki

Na skróty