Roszków Bobrowy to 50h pięknego krajobrazu, czystej wody, dużych ryb, ostoja ptactwa wodnego i dużo wody do wędkowania. Bogactwo ... więcej

No Kill - Zasada czy przesada

Wędkarstwo etyczne, bo o to w tej metodzie chodzi jest pojęciem tak szerokim co i dyskusyjnym. Zasada „No Kill” (nie zabijaj) nie jest ... więcej

Zawody sędziów wędkarskich PZW Okregu Katowice

W dniach 30.04 - 01.05.2016r. na zbiornikach Dzibice w miejscowości Dzibice oraz Paruszowcu w miejscowości Rybnik zostały rozegrane zawody ... więcej

Kłusownicy nad Bobrowym?

W majowy weekend wędkarze wędkujący nad Roszkowem Bobrowym znaleźli sieć pułapkę (żak) na ryby. Był ukryty w krzakach co może oznaczać ... więcej

Wędkarski Dzień Dziecka

W niedzielę 29 maja Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto jak co roku zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Były ... więcej

Odbyły się zawody o Puchar Kapitana Sportowego

Na stawie ERG w Żorach w niedzielę 19 czerwca odbyły się zawody o Puchar Kapitana Sportowego Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto. W zawodach ... więcej

Deszczowy Puchar Lata

Tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix Naszego Koła - „Puchar Lata” za nami. W niedzielę 3 lipca pogoda raczej nie rozpieszczała, od ... więcej

Nocne wędkowanie

Z soboty na niedzielę (16-17 lipca) odbyły się „Zawody Nocne” naszego Koła, były to zawody gruntowe na dwie wędki. Pogoda? no ... więcej

Wędkarski piknik rodzinny

W ostatnią niedzielę lipca na stawie „ERG” w Żorach odbyły się zawody wędkarskie rodzin członków naszego Koła. Ładna ... więcej

KOLEJNE zarybienie Roszkowa Bobrowego

Dzisiaj tj 12 listopada po raz kolejny zarybiliśmy Roszków Bobrowy. Tym razem do stawu wpuściliśmy 2000 kg karpia handlowego. Ryba została ... więcej

Zarząd Koła z wędką

W sobotę 15 października na stawie Jastrzębie Dolne odbyły się zawody Zarządu, członków Komisji Rewizyjnej i członków Sądu ... więcej

Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Koła PZW nr 18

Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wędkarzy na Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Naszego Koła. Zebranie odbędzie się 27 ... więcej

Najaktywniejsi

Dzień Górnika

Aktualności | 2016-12-03 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Z okazji Święta Górniczego składamy górnikom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia górniczego, pomyślności w życiu rodzinnym, aby w trakcie wykonywania codziennej, tak trudnej i niebezpieczniej pacy towarzyszyło Wam zawsze poczucie bezpieczeństwa. Zarząd Koła nr 18 Jastrzębie Miasto... więcej

Nowe władze Koła PZW nr 18

Aktualności | 2016-12-02 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedziele 27 listopada odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego Koła. Na zebraniu zostali odznaczeni za wybitne zasługi w propagowaniu wędkarstwa koledzy: kol. Jerzy Pielesz - Złotą Odznaką PZW z wieńcami, kol. Tadeusz Wodo - Okręgową Odznaką za zasługi w rozwoju wędkarstwa w Okręgu Katowickim. Wręczono puchary i dyplomy wędkarzom, którzy zajęli czołowe miejsca w zawodach „Wędkarz Roku 2016” Puchary otrzymali: kol. Sebastian Jakubczyk – Wędkarz Roku 2016, kol. Henryk Lewkowicz – drugie miejsce, kol. Ryszard Iwanowicz – ...... więcej

Aktualności | 2016-11-14 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wędkarzy na Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Naszego Koła.Zebranie odbędzie się 27 listopada o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy Zielonej.W porządku zebrania znajdą się między innymi sprawozdania: sprawozdanie Zarządu z jego działalności w 2016 roku, sprawozdanie Skarbnika Koła, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego Koła.Dyskusja nad sprawozdaniami. Wręczenie dyplomów i pucharów za rywalizację w zawodach o tytuł „Wędkarza Roku 2016” oraz przyjecie ...... więcej

Aktualności | 2016-11-12 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Dzisiaj tj 12 listopada po raz kolejny zarybiliśmy Roszków Bobrowy. Tym razem do stawu wpuściliśmy 2000 kg karpia handlowego. Ryba została zakupiona w Gospodarstwie Rybackim w Żorach. W związku z powyższym zbiornik Roszków Bobrowy jest zamkniety od dzisiaj (sobota 12 listopada) od godz. 15.00 do piatku (18 listopad) do godziny 24.00 Zarząd Koła PZW nr 18... więcej

Zarybienie Roszkowa Bobrowego

Aktualności | 2016-11-10 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W czwartek 10 listopada zarybiliśmy Roszków Bobrowy 350 kg leszcza o wymiarze od 25 do 50 cm.... więcej

Aktualności | 2016-10-18 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W sobotę 15 października na stawie Jastrzębie Dolne odbyły się zawody Zarządu, członków Komisji Rewizyjnej i członków Sądu Koleżeńskiego Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto. Wyniki z zawodów w załączniku http://dysk.onet.pl/link/0WakC" target="_blank">... więcej

Aktualności | 2016-10-14 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Dzisiaj 14 października został zarybiony Roszków Bobrowy do zbiornika wpuszczono 535 kg karpia handlowego zakupionego w Gospodarstwie Rybackim Wielikąt. W związku z powyższym zbiornik zostaje zamknięty dla wędkujących od dzisiaj od godz. 8.00 do wtorku 18 października do godz. 24.00 Za niedogodność przepraszamy. Zarząd Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto... więcej

Spinning 2016

Aktualności | 2016-09-27 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W mglisty poranek 25 września na Roszkowie Bobrowym odbyły się ostatnie z zaplanowanych na ten rok w naszym Kole zawody „Spinning 2016” Pierwsze miejsce zdobył kol. Tadeusz Zając, drugie kol. Henryk Lewkowicz, trzecie kol. Dawid Dobrodziej. Gratulujemy. Jednocześnie przypominamy kolegom wędkarzom naszego Koła, że 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Zielonej 2A odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze naszego Koła. Początek Zebrania godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy naszych kolegów. Wyniki w załączniku... więcej

Wędkarz Roku 2016

Aktualności | 2016-09-19 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedziele 18 września w naszym Kole zostały rozegrane zawody o „Puchar Jesieni” były to ostatnie zawody z edycji „Wędkarz Roku 2016” Zawody odbyły się na Roszkowie Bobrowym. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył kol. Ryszard Iwanowicz, drugie miejsce zdobył kol. Ryszard Jakubczyk, trzecie kol. Edward Pilch. Tytuł Wędkarza Roku 2016 zdobył kol. Sebastian Jakubczyk, drugie miejsce w klasyfikacji Wędkarza Roku zdobył kol. Henryk Lewkowicz a trzecie kol. Ryszard Iwanowicz. Gratulujemy zwycięzcy! Gratulujemy wszystkim wędkarzom, którzy brali udział w ...... więcej

Złota Rybka spełniła życzenia

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedzielę 28 sierpnia na stawie Paruszowiec odbyły się zawody wędkarskie Naszego Koła o wdzięcznej nazwie „Złota Rybka” (złowiona ponoć spełnia życzenia) Coś w tej bajce musi być prawdy, złota rybka na pewno została złowiona. W prawdzie z pośród wielu ryb złowionych na zawodach w tym dniu niczym się nie wyróżniała, ale spełniła życzenie. Pierwsze trzy miejsca zostały zdobyte rodzinnie. Pierwsze miejsce zdobył kol. Ryszard Iwanowicz, drugie kol. Dawid Dobrodziej a trzecie Gabriela Dobrodziej. W pierwszej piętnastce zawodników było ...... więcej