Polecamy

Zawody "Wiosna 2015" rozstrzygnięte!

W niedzielę 26 kwietnia odbyły się zawody wędkarskie Naszego Koła  „Wiosna 2015” Pierwsze miejsce zdobył kol. Adam ... więcej

I tura o Mistrzostwo Koła

W dniu 10 maja odbyły się zawody „O Mistrzostwo Koła” I tura. Zawody odbyły się na zbiorniku Paruszowiec w Rybniku. W kategorii ... więcej

Wędkarze z klasą

W dniu 09.05. otrzymałem E-mail od kol. Jarosława Pawlaka z Koła PZW Wodzisław, postanowiłem zamieścić go w całości na naszej stronie ... więcej

Piękno Roszkowa Bobrowego

Roszków Bobrowy to 50h pięknego krajobrazu, czystej wody, dużych ryb, ostoja ptactwa wodnego i dużo wody do wędkowania. Bogactwo ... więcej

II tura Mistrzostw Koła 2015

W niedzielę 17 maja na zbiorniku „Łęgoń” odbyła się II tura Mistrzostw Koła. W II turze w kategorii ... więcej

Zawody Emerytów Koła

W niedzielę 7 czerwca na łowisku specjalnym „Bażyna” odbyły się zawody emerytów Naszego Koła. Ryby brały wspaniale. ... więcej

Prezes rozdał puchary

Dwunastego lipca na zbiorniku „Bażyna” odbyły się zawody o Puchar Prezesa. Na zawody stawiła się rekordowa ilość ... więcej

Puchar Lata zdobyty

Ryby brały jak szalone, zawodnicy łowili jak w transie, pogoda była jak  w lipcu – piękna. W takiej scenerii odbyły się zawody ... więcej

Puchar Kapitana zdobyty!

W niedzielę 21 czerwca na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się zawody o Puchar Kapitana Sportowego Koła zaliczane do Grand Prix Koła. ... więcej

Pracowaliśmy aby nam się lepiej wędkowało

W sobotę 20 czerwca członkowie naszego Koła pracowali  społecznie nad zbiornikiem Roszków Bobrowy. Zostały wykoszone dojścia do ... więcej

Najaktywniejsi

Spinning 2015

Aktualności | 2015-08-26 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedzielę 23 sierpnia na Roszkowie Bobrowym odbyły się zawody spinningowe Koła. W pięciogodzinnych zmaganiach uczestniczyło 15 zawodników. Pierwsze miejsce zdobył kol. Sebastian Jakubczyk (szczupak 60cm - 1460g) drugie miejsce zdobył kol. Ryszard Jakubczyk (szczupak 53cm - 1140g) trzecie miejsce zdobył kol. Eugeniusz Cwynar ( okonie - 180g) Gratulujemy. ... więcej

Zamknięta granica między „627” a „607”

Aktualności | 2015-08-25 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W wyniku majowych deszczy w 2014 roku został przerwany wał pomiędzy zbiornikami Roszków (627) i Roszków Bobrowy (607) W wyniku czego ryby mogły przepływać z jednego zbiornika do drugiego bez przeszkód. (Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnościach na Naszej stronie z dnia 21 maja 2014 roku „Wielka woda w Polderze Buków”) Monity do RZGW (Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej) o naprawienie wału nie przyniosły skutków. Zarząd Koła podjął uchwałę o postawienie zapory sieciowej między zbiornikami. 22 sierpnia tego roku ...... więcej

Zawody Rodzinne

Aktualności | 2015-08-15 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

09 sierpnia na stawie ERG w Żorach odbyły się zawody Rodzinne Naszego Koła startowało 25 par. Zawody przebiegały w przyjemnej atmosferze z lekką nutą współzawodnictwa. Zawody wygrała para małżeńska - Marzena i Sebastian Jakubczykowie, drugie miejsce zdobyła para małżeńska - Martyna i Krzysztof Iwanowicz, trzecie miejsce zdobyła para ojciec z córką - Martyna i Andrzej Bartkowiak. Gratulujemy i zapraszamy za rok. Wszystkie zdjęcia w http://www.pzw.org.pl/jastrzebie_miasto/galeria/miniatury/15288 ... więcej

Zawody "wierchuszki" Kół

Aktualności | 2015-08-06 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W dniu 25.07.2015r. na zbiorniku Licencyjnym „Bażynia” w miejscowości Lubomia rozegrano zawody wędkarskie Wiceprezesów, Skarbników, Sekretarzy, Kapitanów Sportowych i Gospodarzy kół Rejonu VI. Tegoroczne zawody zorganizował zarząd koła PZW nr 45 Racibórz Miasto. Nasze Koło na zawodach reprezentowali kol: Wiceprzewodniczący Zarządu Koła kol. Zdzisław Marek, Kapitan Sportowy kol. Andrzej Wnętrzak i kol. Sebastian Jakubczyk - Zastępca Kapitana Sportowego. W zawodach plasowali się w środkowej części tabeli. Gratulujemy. ... więcej

Królik nad wodą?

Aktualności | 2015-08-02 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Sobotni ładny dzień – weekend, jedziemy z wizytą gospodarczą nad Roszków Bobrowy – Prezes Koła nr 18 Jastrzębie Miasto kol. Bogumił Rączkowski i ja (Tadeusz Zając) przyp. aut. Ta „wizyta gospodarcza” to „ściema” tak naprawdę jedziemy posprzątać śmieci pozostawione przez wędkujących jest ich tak dużo, że bierzemy ze sobą przyczepkę towarową. Rozpoczynamy od „babcinego” i gdy dojeżdżamy do parkingu za wałem mamy pełną przyczepkę śmieci. To dopiero ¼ brzegu zbiornika! Na parkingu oczywiście pełny ...... więcej

Aktualności | 2015-07-20 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Ryby brały jak szalone, zawodnicy łowili jak w transie, pogoda była jak w lipcu – piękna. W takiej scenerii odbyły się zawody O Puchar Lata na zbiorniku Łęgoń w miejscowości Odra. Ryby rzeczywiście brały wyśmienicie, dominował karaś sporadycznie płoć i leszcz. Zawodnicy osiągali wspaniałe rezultaty. Pierwsze miejsce zdobył kol. Adam Wnętrzak wynikiem 10225g, drugie miejsce zdobył kol. Tomasz Węgrzyn wynikiem 8760g, trzecie miejsce zdobył kol. Paweł Kotarba wynikiem 8375g. Na wyróżnienie zasługuje wynik pani Wioletty Chromik, która wynikiem ...... więcej

Aktualności | 2015-07-15 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Dwunastego lipca na zbiorniku „Bażyna” odbyły się zawody o Puchar Prezesa. Na zawody stawiła się rekordowa ilość zawodników. Nie obyło się bez niespodzianki, po raz pierwszy trzy pierwsze miejsca zajęli wędkarze, którzy nie znajdowali się w pierwszej trójce klasyfikacji Grand Prix Koła. I tak pierwsze miejsce zajął kol. Ryszard Kogut wynikiem 3875g. drugie miejsce zdobył kol. Stanisław Majewski wynikiem 3785g. trzecie miejsce zdobył kol. Jan Rudzki wynikiem 3545g. „Asom” pozostało uprzejmie złożyć kolegom – zwycięzcom ...... więcej

Zawody o Puchar Prezesa

Aktualności | 2015-07-07 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W dniu 12 07. 2015 na zbiorniku „Bażyna” w Syryni odbędą się zawody o Puchar Prezesa. Zbiórka nad wodą o godz. 7.00 Dojazd nad zbiornik Bażyna: Dojazd od strony Wodzisławia: Jedziemy na Pszów. W miejscowości Kokoszyce skręcamy w lewo na Syrynię po 5 km skręcamy w prawo w ul. Raciborską, jedziemy nią ok. 500m i za betonowym płotem skręcamy w lewo, jesteśmy na miejscu. Odradzamy jazdę przez Gorzyce, Rogów. W miejscowości Osiny jest remont przejazdu kolejowego i są objazdy. Przypominamy kolegom, że na łowisku obowiązują następujące ...... więcej

Uśmiechnij się

Aktualności | 2015-07-05 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Żona mówi do męża: - Ostatnio mnie zaniedbujesz. Kiedyś kupowałeś mi kwiaty i czekoladki, a teraz... - Czy ty widziałaś, żeby wędkarz dokarmiał rybę, którą złowił?! Wędkarz złowił złotą rybkę. Rybka prosi aby ja wypuścił a ona spełni jego jedno życzenie. Po namyśle wędkarz zgadza się i mówi że chce mieć najnowszy model mercedesa. - Dobrze mówi rybka. A jak chcesz za gotówkę czy na raty? - A ty jak chcesz: na oleju czy na masełku? ... więcej

Aktualności | 2015-06-23 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedzielę 21 czerwca na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się zawody o Puchar Kapitana Sportowego Koła zaliczane do Grand Prix Koła. Roszków przywitał nas chłodno, ale spokojnie i cicho. Jakby chciał powiedzieć „dzisiaj nie połapiecie” Dalej już było tylko gorzej: ryba nie brała, lało jak z cebra, dobrze, że organizatorzy przewidzieli ciepły posiłek po zawodach. Pierwsze miejsce zdobył kol. Eugeniusz Cwynar wynikiem 585g, drugie miejsce zdobyła kol. Małgorzata Dobrodziej z wynikiem 530g, trzecie miejsce zdobył kol. Tomasz Węgrzyn z wynikiem ...... więcej

Czy jesteś za wprowadzeniem górnych wymiarów ochronnych ryb?