Polecamy

Zawody o Puchar Kapitana Sportowego ...

W dniu 15 czerwca na zbiorniku „Łęgoń" odbyły się zawody o Puchar Kapitana Sportowego Koła PZW nr 18. Startowało 31 zawodników. ... więcej

Zawody nocne Koła

Z 12 na 13 lipca na stawie „Zawada" odbyły się zawody nocne naszego Koła. W zawodach brało udział 31 zawodników. Bezchmurne niebo, ... więcej

Nowy parking nad Roszkowem Bobrowym

Informujemy wędkujących kolegów nad Roszkowem Bobrowym, że Członkowie Zarządu Koła w dniu 15 lipca oznakowali nowo wybudowany parking ... więcej

Zawody o Puchar Lata

Było gorąco, środek lata, trzydzieści stopni w cieniu. W takich warunkach 27 lipca na stawie „Paruszowiec" odbyły się zawody  o ... więcej

Zawody Rodzinne

W dniu 24 sierpnia na stawie ERG w Żorach odbyły się Zawody Rodzinne członków Koła. Startowało 38 par. Zwycięzcami okazali się ... więcej

Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli

W dniu 13 września  nasi koledzy z Koła w składzie: Bogumił Rączkowski, Adam Wnętrzak i Sebastian Jakubczyk brali udział w zawodach ... więcej

Puchar Jesieni

14 września na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się zawody o „Puchar Jesieni" zaliczane do Grand Prix Koła PZW nr 18 Jastrzębie ... więcej

Kontrole SSR

Społeczna Straż Rybacka ma pełne ręce roboty, duża liczba wędkarzy przebywająca nad wodą, sprzyja temu pogoda i okres urlopowy. Strażnicy ... więcej

Zawody Zarządu Koła

27 września na stawie Jastrzębie Dolne odbyły się zawody Zarządu Koła. Zawody Zarządu to jedyny taki dzień gdzie cały Zarząd może ... więcej

Co nam szykują Władze Związku w nadchodzącym ...

W nadchodzącym roku wg Zarządu Głównego PZW zmieni się wysokość składki członkowskiej (ogólnopolskiej) z dotychczasowej 68 zł ... więcej

Z gospodarską wizytą

W ramach dalszych prac porządkujących dojazdy do zbiornika Roszków Bobrowy Prezes Koła Bogumił Rączkowski i Tadeusz Zając - członek ... więcej

Zakończenie sezonu

W dniu 12 października na zbiorniku Łęgoń odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Naszego Koła. Zawody wygrał kol. Tomasz ... więcej

Najaktywniejsi

Dla wygody wędkarzy

Aktualności | 2014-10-22 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W dalszym ciągu Zarząd Koła prowadzi prace związane z udrożnieniem dojazdów do zbiornika Roszków Bobrowy. Tym razem utwardziliśmy dojazd od strony torów czyli od południowozachodniej części zbiornika. Dzięki operatywności Prezesa Koła Bogumiła Rączkowskiego zostało pozyskane stare kruszywo z remontowanych torów i to nim zostały zasypane i utwardzone koleiny na drodze dojazdowej do zbiornika. ... więcej

Czarna robota

Na co dzień wędkujący nie zastanawiają się co się dziej ze śmieciami pozostawionymi przez nich nad wodą. Większość z nas uważa, że sprawa wywozu śmieci znad wody jest zorganizowana przez Zarząd Koła i mają rację. Zarząd ma umowę z wywożącym, że ten będzie zabierał śmieci z jednego wskazanego przez Zarząd punktu. Ale nad naszym zbiornikiem jest rozstawionych 11 koszy (110 litrowych worków na obręczach) i jeden pojemnik PA 1100 o pojemności 1,1 m3 I właśnie tylko z tego pojemnika są zabierane śmieci przez wywożącego. Więc Zarząd musi wypełnione ...... więcej

Aktualności | 2014-10-17 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W dniu 12 października na zbiorniku Łęgoń odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Naszego Koła. Zawody wygrał kol. Tomasz Węgrzyn wynikiem 4270g, drugie miejsce zdobyła kadetka Koła koleżanka Gabriela Dobrodziej z wynikiem 3740g, trzecie miejsce zdobył kol. Sebastian Jakubczyk z wynikiem 3585g. Zawody „Zakończenie sezonu" zasadniczo nic nie zmieniły w klasyfikacji generalnej Grand Prix na pierwszych trzech miejscach. Pisałem o tym przy okazji komentarza do zawodów o Puchar jesieni, można było pokusić się już po tych zawodach o wytypowanie ...... więcej

Aktualności | 2014-10-06 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W ramach dalszych prac porządkujących dojazdy do zbiornika Roszków Bobrowy Prezes Koła Bogumił Rączkowski i Tadeusz Zając - członek Sądu Koleżeńskiego w Kole uczestniczyli w pracach związanych z naprawą dojazdu do miejsca w którym corocznie Koło zarybia zbiornik. Odcinek ok. 40 m drogi dojazdowej do miejsca zarybiania mógł pokonać tylko ciężko sprzęt. Teraz po zasypaniu kolein żwirem, wyrównaniu i utwardzeniu bez przeszkód będzie mógł dojechać samochód z rybą. Po zakończeniu prac Prezes jako SSR przeprowadził kontrolę ...... więcej

Spinning 2014

Aktualności | 2014-10-02 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedzielę 28 września na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się zawody spinningowe „Spinning 2014" Pięciogodzinne, intensywne machanie kijem dało zwycięstwo kol. Henrykowi Lewkowiczowi z wynikiem 1275g, drugie miejsce z wynikiem 945g zdobył kol. Eugeniusz Chromik, trzecie miejsce zdobył Sebastian Jakubczyk z wynikiem 385g. Wyniki w załączniku ... więcej

27 września na stawie Jastrzębie Dolne odbyły się zawody Zarządu Koła. Zawody Zarządu to jedyny taki dzień gdzie cały Zarząd może spotkać się „na luzie" bez omawiania spraw służbowych. Pierwsze miejsce zdobył kol Jakubczyk Sebastian - w Zarządzie Koła pełni funkcję Zastępcy Kapitana Sportowego, drugie miejsce zdobył kol. Adam Wnętrzak - w Zarządzie Koła pełni funkcję Kapitana Sportowego, trzecie miejsce zdobyła koleżanka Małgorzata Dobrodziej w Zarządzie Koła jest Członkiem Zarządu. Prezes Koła Bogumił Rączkowski zajął dziewiąte miejsce, Wiceprezes ...... więcej

UWAGA, UWAGA, UWAGA!

Aktualności | 2014-09-28 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Informujemy kolegów wędkarzy z naszego Koła, że zostało zmienione miejsce zawodów kończących rywalizację o Grand Prix Koła. Zawody „Zakończenie sezonu" odbędą się nie na Roszkowie lecz na „ŁĘGONIU 624" zjazd nad zbiornik od strony „domku" w miejscowości Odra. Starsi wędkarze pamiętają ten zbiornik jako „0" Termin nie ulega zmianie, zawody odbędą się 12 października, zbiórka nad wodą o godz. 7.00. ... więcej

Co nam szykują Władze Związku w nadchodzącym roku?

W nadchodzącym roku wg Zarządu Głównego PZW zmieni się wysokość składki członkowskiej (ogólnopolskiej) z dotychczasowej 68 zł na 70 zł. W naszym Okręgu zmienia się składka członkowska okręgowa i to dość znacznie z 100 zł wzrasta do 112 zł. Argumentacja Zarządu Okręgu to cyt: „Potrzeba ustanowienia nowej członkowskiej składki okręgowej wynika ze zmniejszenia się przychodów Okręgu i Kół z innych źródeł finansowania, stałego podnoszenia przez gminy podatku od nieruchomości, na których Okręg prowadzi statutową ...... więcej

Aktualności | 2014-09-16 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

14 września na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się zawody o „Puchar Jesieni" zaliczane do Grand Prix Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto. Startowało 34 zawodników. Zwyciężył kol. Tomasz Jachimczuk wynikiem 5075g, drugie miejsce z wynikiem 4985g zdobył kol. Sebastian Jakubczyk, trzecie miejsce zdobył kol. Henryk Zakrzewski z wynikiem 4300g. Już teraz można by było pokusić się o wytypowania tegorocznego zwycięzcy o tytuł Najlepszego wędkarza roku 2014 w naszym Kole, ale poczekajmy do ostatnich zawodów, które odbędą się 12 października. Ryby ...... więcej

W dniu 13 września nasi koledzy z Koła w składzie: Bogumił Rączkowski, Adam Wnętrzak i Sebastian Jakubczyk brali udział w zawodach „Najlepsi z najlepszych” o Puchar Tadeusza Motowidło. Zawody odbyły się na łowisku „Gzel – Mały” znajdujący się w Chwałęcicach a będący pod opieką Koła PZW nr 74 Niedobczyce. Na zawody stawiły się trzyosobowe zespoły z większości Kół Rejonu VI. Nasi koledzy nie mieli sobie równych. Przepraszam za tytułową parafrazę cytatu Juliusza Cezara (Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem) ale to ...... więcej