Roszków Bobrowy to 50h pięknego krajobrazu, czystej wody, dużych ryb, ostoja ptactwa wodnego i dużo wody do wędkowania. Bogactwo ... więcej

Jak już wielokrotnie pisałem, Roszków Bobrowy jest urokliwym zbiornikiem, wędkarze lubią robić kilkudniowe wypady nad ten zbiornik. ... więcej

No Kill - Zasada czy przesada

Wędkarstwo etyczne, bo o to w tej metodzie chodzi jest pojęciem tak szerokim co i dyskusyjnym. Zasada „No Kill” (nie zabijaj) nie jest ... więcej

Wędkarski piknik rodzinny

W ostatnią niedzielę lipca na stawie „ERG” w Żorach odbyły się zawody wędkarskie rodzin członków naszego Koła. Ładna ... więcej

Nowe władze Koła PZW nr 18

W niedziele 27 listopada odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego  Koła. Na zebraniu zostali odznaczeni ... więcej

Zimowa wizyta nad "Bobrowym"

Dzisiaj (09 luty) odwiedziłem Roszków Bobrowy, towarzyszyłem koledze z SSR w rutynowej kontroli. Wizytę nad zbiornikiem rozpoczęliśmy od ... więcej

Nasza kronika uaktualniona

Informujemy koleżanki i kolegów wędkarzy, że Kronika Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto została uaktualniona. Zapraszamy do jej lektury. ... więcej

Mistrzowie Koła nr 18

Zakończyły się zmagania w zawodach o Mistrzostwo Koła nr 18 Jastrzębie Miasto. II tura zawodów odbyła się na stawie ... więcej

Zawody Emerytów Koła nr 18

W niedzielę 21 maja na stawie Papierok odbyły się zawody Emerytów Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto. W zawodach wzięło udział 26 ... więcej

Dzień Dziecka z wędką

W niedzielę 28 maja Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto zorganizowało zawody „Dzień Dziecka z Wędką” Jak co roku były słodycze, ... więcej

Najaktywniejsi

Zebranie Sprawozdawcze Koła

Aktualności | 2017-11-17 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów wędkarzy na Zebranie Sprawozdawcze Naszego Koła.Zebranie odbędzie się 10 grudnia o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy Zielonej.W porządku zebrania znajdą się między innymi sprawozdania: sprawozdanie Zarządu z jego działalności w 2017 roku, sprawozdanie Skarbnika Koła, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oraz sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego Koła.Dyskusja nad sprawozdaniami. Wręczenie dyplomów i pucharów za rywalizację w zawodach o tytuł „Wędkarza Roku 2017” Wasza obecność na zebraniu, ...... więcej

Ponowne zarybienie Roszkowa

Aktualności | 2017-10-18 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Dzisiaj (18.10) Roszków Bobrowy został zarybiony linem. Do zbiornika wpuszczono 317 kg lina handlowego. Rybę zakupiono z Gospodarstwa Rybackiego „Stawy Wielikąt”. W związku z powyższym zbiornik jest zamknięty dla wędkujących od dzisiaj (18 października) do piątku (20 października) do godz. 24.00. Za tę niedogodność przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość wędkarzy.... więcej

Zawody aktywu Koła nr 18

W sobotę 14 października na stawie Jastrzębie Dolne odbyły się zawody Zarządu, członków Komisji Rewizyjnej i członków Sądu Koleżeńskiego Koła PZW nr 18 Jastrzębie Miasto. ... więcej

Roszków zarybiony

Aktualności | 2017-10-10 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Dzisiaj (10.10) Roszków Bobrowy został zarybiony karpiem. Do wody wpuszczono 2000 kg karpia handlowego. Rybę zakupiono z Gospodarstwa Rybackiego w Żorach. W związku z powyższym zbiornik jest zamknięty dla wędkujących od dzisiaj (10 października) do piątku (13 października) do godz. 24.00. Za tę niedogodność przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość wędkarzy.... więcej

Zawody o Puchar Porozumień Jastrzębskich

Aktualności | 2017-10-05 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W pierwszą niedzielę października (01.10) drużyna Naszego Koła brała udział w „Pierwszych Drużynowych Zawodach z Okazji 37 rocznicy Podpisania Porozumień Jastrzębskich” organizowanych przez Koło Moszczenica na stawie Jastrzębie Dolne. Drużyna Naszego Koła w składzie: kol. Adam Wnętrzak, kol. Sebastian Jakubczyk, kol. Ryszard Jakubczyk, kol Dawid Dobrodziej i kol. Ryszard Kogut zdobyła pierwsze miejsce z dużą przewagą punktów nad drugą drużyną z Koła Moszczenica I (17 : 56) Gratulujemy kolegom sukcesu.... więcej

Spinning 2017

Aktualności | 2017-09-24 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W niedziele 24 września odbyły się zawody Naszego Koła „Spinning 2017” Z powodu zimna i padającej mżawki w zawodach wzięła udział mała grupa wędkarzy, tych najwytrwalszych. A szkoda bo to był prawdziwy dzień na okonie, brały ładne garbusy. „Bił” też często szczupak, ale żaden z zawodników nie wyciągnął miarowego. Pierwsze miejsce zdobył kol. Dawid Dobrodziej złowił ponad 2kg okoni, drugie miejsce zdobył kol. Tadeusz Zając, trzecie miejsce wywalczył kol. Henryk Lewkowicz. Gratulujemy kolegom. W związku z tym, że były to ostatnie ...... więcej

45 Jubileusz Koła 78 Jas - Mos

Aktualności | 2017-09-17 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W sobotę 16 września reprezentacja Naszego Koła brała udział w zawodach wędkarskich z okazji Jubileuszu 45-lecia Koła PZW nr 78 Jas Mos. Skład drużyny: Kapitan drużyny Wiceprezes ds. Sportu Naszego Koła - kol. Zdzisław Marek, kol. Sebastian Jakubczyk, kol. Andrzej Bartkowiak, kol. Tomasz Tierientiew. W klasyfikacji drużynowej koledzy zajęli piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej najlepiej spisał się kol. Sebastian Jakubczyk zajmując piąte miejsce. W zawodach uczestniczyło 72 zawodników z 24 Kół PZW.... więcej

Wędkarz Roku 2017

Aktualności | 2017-09-12 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

W dniu 10 września na zbiorniku Roszków Bobrowy odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Koła nr 18 Jastrzębie Miasto, były to zawody o Puchar Jesieni. Pierwsze miejsce w zawodach zdobył kol. Wnętrzak Adam wynikiem 5500g, drugie miejsce zdobył kol. Jachimczuk Tomasz wynikiem 5115g a trzecie miejsce zdobył kol. Dobrodziej Dawid 4905g. Poznaliśmy też wyniki współzawodnictwa o tytuł Najlepszego Wędkarza roku 2017. Oto wyniki: Wędkarzem Roku 2017 został kol. Sebastian Jakubczyk, na drugim miejscu uplasował się kol. Dawid Dobrodziej, na trzecim ...... więcej

Zmiana w okresach ochronnych suma, szczupaka i węgorza

Aktualności | 2017-09-10 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Informujemy że Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydał w dniu 24 lipca rozporządzenie zmieniające rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U. z dn.8.08.2017 r., poz.1510). W myśl zawartych w tym rozporządzeniu zapisów, zmianie ulegają okresy ochronne dla następujących gatunków ryb poławianych w powierzchniowych wodach śródlądowych: 1. Sum (Silurus glanis L.) – od 1 stycznia do dnia 31 maja; 2. Szczupak ...... więcej

Zapraszamy na Puchar Jesieni

Aktualności | 2017-09-03 | Publikujący: Koło PZW nr 18 Jastrzębie Miasto

Zapraszamy wędkarzy Naszego Koła na zawody o Puchar Jasieni, które odbedą się 10 września na zbiorniku Roszków Bobrowy. Zbiórka o godz. 7.00 na parkingu za wałem. Zarząd Koła PZW nr 18... więcej