Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Bezpieczne wędkowanie

W związku z pojawiającą się na zbiornikach pokrywą lodową, jak co roku prosimy wszystkich wędkarzy o zachowanie rozwagi podczas wypraw wędkarskich. Ponizej zamieszczamy link do filmu przedstawiające zasady bezpiecznego wędkowania na lodzie. 

Będziemy również w tej zakładce zamieszczać informacje odnośnie aktualnej sutuacji. Na chwilę obecną na naszych zbiornikach nie ma jeszcze bezpiecznej pokrywy lodowej, pozwalającej bez narażania życia łowić ryby metodami podlodowymi.

 

Info z 3 stycznia 2017 - na lodzie zaczynają pojawiać się pierwsi odważni i w pewien sposób lekkomyślni wędkarze. Pokrywa lodowa nie jest jeszcze równomierna i to, że w jednym miejscu jest 8-9 cm, nie oznacza, że kilka metrów dalej będzie podobnie. Pamietajmy o zdrowym rozsądku. Informacje o wchodzących na lód o grubosci 5-6 cm nie za bardzo o tym świadczą. Apelujemy o rozwagę.

Info z 16 stycznia 2017 - Na zbiornikach utrzymuje się w tej chwili tafla lodowa o grybości od 10 do 18 cm. Wszystko zalezy od zbiornika i miejsca. Na Pilchowicach aktualnie podniósł się poziom wody i na lodzie jest breja. Jak informują wędkarze, wędkowanie jest bardzo uciążliwe. Z braniami też kiepsko. Co do Wrzeszczyna to bardzo utrudnione jest wejście na taflę lodową, ze wzgledu na częste i dość duże zmiany poziomu wody. Z grubością pokrywy jest bardzo różnie, a przede wszystkim jest niebezpiecznie. Zalecamy chwilowe odpuszczenie tego zbiornika.

Info z 21 stycznia- po ostatnich mrozach na większości zbiorników pokrywa lodowa staje się coraz grubsza. Jednak w dalszym ciągu na niektórych z nich jest bardzo niebezpiecznie. Przykładem jest żwirowania Rakowice oraz akweny w okolicach Bolesławca. Na Rakowicach odradzamy wędkowanie, a co do Bolesławca to radzimy zasięgnąć informacji u gospodarzy poszczególnych zbiorników.

Na Wrzeszczynie jak zwykle zmienne poziomy wody bardzo utrudniają wejście na taflę lodową.

Na Pilchowicach opada poziom wody, co będzie powodowało obniżenie się tafli lodowej i trudności z wejściem i wyjściem.

Ogólnie przez ostatnie kilka dni z braniami jest kiepsko. Niestety, duży okoń, który brał na początku chyba już się skończył. Teraz nadejdzie czas płoci.

Info z dnia 31 stycznia- pokrywa lodowa na większosci zbiorników jest wystarczająco gruba do wędkowania. Jednak na niektórych zbiornikach nadal jest niebezpiecznie. Na Rakowicach dalej bezwzględnie odradzamy wędkowanie. Jest tam bardzo niebezpiecznie. Przepływajacy Bóbr robi swoje. Rozpoczął się okres rozgrywania zawodów podlodowych. Jednak wyniki na nich uzyskiwane nie są zbyt imponujące. Przez ostatni okres dało się zauwazyć zdecydowany spadek brań w stosunku do początku sezonu podlodowego. 

Apelujemy o rozwagę i o nie wybieranie się na wędkowanie z lodu w pojedynkę. 

Info z dnia 21.02.2017

Info z dnia 28.02.2017 - na naszych zbiornikach nie ma już pokrywy lodowej umozliwiającej wędkowanie. Nadszedł czas spakowania podlodówek i szykowania długich kiji. 

 

Przypominamy jednocześnie, że od 1 stycznia obowiązują nowe zasady dotyczące ilości poławianych ryb, pełne zasady znajdują się   TUTAJ.

 

FILM BEZPIECZNE WĘDKOWANIE NA LODZIE

 

Przypominamy również organizatorom zawodów wędkarskich, że minimalna grubość pokrywy lodowej pozwalająca na organizację zawodów musi wynosić minimum 15 cm na całym obszarze zawodów.