II MEMORIAŁ im. STANISŁAWA WOLICKIEGO – znamy wyniki

Wspaniałym wynikiem na ogólnopolskich zawodach spławikowych „II Memoriał im. Stanisława Wolickiego”, organizowanych przez Koło PZW Żoliborz 2, może pochwalić się młodzieżowa reprezentacja naszego Okręgu. Czterech najlepszych zawodników wraz z opiekunami o godz. 9:00 stanęło z zapałem (pomimo całonocnej podróży) do sportowej rywalizacji. W zawodach wystartowało 18 drużyn -  ogółem 57 osób z Okręgów i Kół PZW. Zawodników sklasyfikowano w czterech kategoriach wiekowych: U12, U14, U16 i U16+.

Okręg PZW w Jeleniej Górze reprezentowali: Dawid Tkaczyk (Koło PZW Pieńsk) w kategorii U12, Martyna Wawrzynowicz (Koło PZW Lwówek Śląski) w kategorii U14, Domarecki Krzysztof (WKS Jedynka) w kategorii U16 i Gabriel Wolski (Koło PZW Lubań „Miasto”) w kategorii U16+.

Przypominamy, że reprezentacja została wyłoniona w zakończonych 3 września okręgowych eliminacjach do Memoriału, organizowanych przez Okręgową Komisję Młodzieżową przy ZO PZW w Jeleniej Górze wspieraną sponsoringiem ze strony PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA

Po trzech godzinach zmagań na Kanale Żerańskim, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, zawodnicy odłożyli sprzęt a sędziowie przystąpili do ważenia. Tegoroczne wyniki są bardzo satysfakcjonujące, a młodzież naszego Okręgu uległa jedynie „tubylcom”. Największym sukcesem może pochwalić się Krzysztof Domarecki, który w swojej kategorii zajął III miejsce i stanął na podium zawodów w towarzystwie kolegów z Kół PZW Łochów i Kobyłka. Pozostali zawodnicy zajęli kolejno:

·         Dawid Tkaczyk m. VI,

·         Martyna Wawrzynowicz – m. IX,

·         Gabriel Wolski m. VI.

A więc wszyscy w pierwszej dziesiątce. GRATULUJEMY!!!

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom i opiekunom, którzy przygotowali i wspierali młodzież, wspólnie znosili trudy dalekiej podróży, a teraz mogą cieszyć się wraz z podopiecznymi z bardzo udanego startu.

Życzymy wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.