Mistrzostwa Okręgu Juniorów i Kadetów w dyscyplinie spławikowej-relacja i wyniki.

W dniach 9-10 czerwca na zbiorniku Uniegoszcz w Lubaniu odbyły się dwuturowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej w kategorii junior U-20, oraz kadet U-15. Zawody zostały rozegrane zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego, które to zasady, będą obowiązywały również podczas Mistrzostw Polski, gdzie zwycięzcy w danych kategoriach będą reprezentowali nasz Okręg.

Po dwudniowej rywalizacji pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Okręgu w kategorii U-20 zdobył Mateusz Tkaczyk Koło Pieńsk z dwoma punktami sektorowymi i wagą 6875 gram, drugie miejsce zdobył Krzysztof Domarecki WKS Jedynka z czterema punktami sektorowymi i wagą 4315 gram, trzecie miejsce Gabriel Wolski z Koła Lubań Miasto z sześcioma punktami sektorowymi i wagą 4070 gram.

W kategorii U-15 Mistrzem Okręgu został Dawid Tkaczyk z Koła Pieńsk z czterema punktami sektorowymi i wagą 4380 gram, drugie miejsce zdobył Maksymilian Wyrwał z WKS Bogatynia z pięcioma punktami sektorowymi i wagą 3375 gram, trzecie miejsce Kacper Królikowski z Koła Lwówek Śląski z sześcioma punktami sektorowymi i wagą 3255 gram.

Mistrzom gratulujemy i życzymy „połamania kija” na Mistrzostwach Polski, które się odbędzie już 13-15 lipca na zbiorniku Szymanowice, Okręg Tarnobrzeg.