Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

ZAWODY TEORETYCZNO-SPRAWNOŚCIOWE W ZGORZELCU

W  dniu 13 stycznia 2019 roku młodzież Okręgu PZW w Jeleniej Górze rozpoczęła sezon zawodami teoretyczno-sprawnościowym „O Puchar Wiceprezesa ZO ds. młodzieży”. Do rywalizacji stanęło 30 zawodników i zawodniczek z kół PZW naszego Okręgu. Przy każdym z tych kół działa młodzieżowa szkółka wędkarska.

Zawody były podzielone na 2 części: teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna składała się z 25 pytań z możliwością wyboru A-B-C, 3 pytań opisowych z wizerunkiem ryb oraz 2 pytań dotyczących roślin wodnych. Tym razem niestety nikt nie odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania. Najlepszym okazał się Jakub Orłowski z Koła PZW Lubawka startujący w kategorii wiekowej do lat 14. Część praktyczna, czyli rzut 20 piłeczkami tenisowymi do tarczy Arenberga, był popisem Huberta Kapkowicza z Koła PZW Zgorzelec, który w kategorii do lat 16 (czyli z 10 metrów) uzyskał fenomenalny wynik 180 pkt. W trakcie gdy organizatorzy liczyli wyniki, instruktor szkółki wędkarskiej „Okonek” z Lubawki, a zarazem prezes tego Koła, Kol. Paweł Kurzawa przeprowadził pokaz wędkarstwa rzutowego dla uczestników zawodów.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych byli:

·         U-12    Kacper Filozof - Koło PZW Zgorzelec, zwycięzca konkursu fotograficznego, organizowanego przez Radę ds. młodzieży ZG PZW

·         U-14    Orłowski Jakub - Koło PZW Lubawka

·         U-16    Kapkowicz Hubert – Koło PZW Zgorzelec

Drużynowo zwyciężyła reprezentacja Koła PZW Zgorzelec w składzie: Kacper Filozof, Dębkowski Tomasz, Kapkowicz Hubert.

Okręgowa Komisja Młodzieżowa składa serdeczne podziękowania na ręce Pani Kingi Chuda - Jaworskiej Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu za udostępnienie obiektu oraz dla Kol. Piotra Kękusia - prezesa Zarządu Koła PZW w Zgorzelcu za pomoc w organizacji zawodów. 

Młodzieży, rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach.

Zapraszamy na kolejne zawody, czyli Eliminacje do „IV Memoriału im. Stanisława Wolickiego” w dyscyplinie spławikowej na zbiorniku Balaton w Staniszowie w dniach 22-23 czerwca 2019 roku.

Reprezentacji naszego Okręgu życzymy sukcesów na  V Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich, która odbędzie się w dniach 25-27 stycznia 2019 r. w Pińczowie (Okręg PZW w Kielcach).

Przygotował:

Krzysztof Rudnicki – sekretarz OKM

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia