Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

DEBIUT REPREZENTACJI OKRĘGU NA OLIMPIADZIE HALOWEJ W PIŃCZOWIE

Relacja z olimpiady młodzieżowej w Pińczowie.

Pińczów 5

W dniach 25-27 stycznia 2019 roku w miejscowości Pińczów (Okręg Kielce) odbyła się V Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Udział w olimpiadzie wzięło 14 drużyn z Okręgów PZW. Organizatorem wydarzenia był Okręgu PZW w Kielcach na zlecenie Rady ZG PZW ds. młodzieży.

Uroczyste otwarcie olimpiady odbyło się w piątek 25 stycznia w Hotelu „Nad Starą Nidą”. Zawody rozgrywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie. Nasz Okręg reprezentowało trzech zawodników, wybranych w drodze eliminacji na zawodach teoretyczno-sprawnościowych organizowanych przez Okręgową Komisję Młodzieżową:

  • Kacper Filozof (Koło PZW Zgorzelec)

  • Jakub Orłowski (Koło PZW Lubawka)

  • Maciej Kurzawa (Koło PZW Lubawka)

Warto nadmienić, iż był to pierwszy start naszej młodzieżowej reprezentacji Okręgu w ogólnopolskich olimpiadach młodzieżowych.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych do 12, 14, 16 lat, w trzech konkurencjach przewidzianych programem olimpiad opracowanych przez Radę ZG PZW ds. młodzieży. Były to: test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, test sprawnościowy tj. rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga oraz trójbój spinningowy: Arenberg, skish spinningowy, odległość spinningowa jednorącz.

Rywalizacja była zacięta i mimo ostrej walki w klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła 13 miejsce. Ale nie ma złego, co by na dobre nie wyszło. Nasza młodzież uczestniczyła w lekcji pokazowej wędkarstwa rzutowego prowadzonej przez Renatę i Jacka Kuzów, technikę rzutową szkoliła pod okiem Andrzeja Ulanowskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości ta wiedza zaowocuje i będziemy mogli się pochwalić czołowymi miejscami.

Wyciągając wnioski z udziału naszej reprezentacji w olimpiadzie opiekun szkółki wędkarskiej „Okonek” w Lubawce, który jest organizatorem zawodów rzutowych poinformował, że zawody rzutowe, które są zaplanowane na 5 maja 2019 rok w Lubawce zostaną poszerzone o konkurencje: test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz testy sprawnościowe. Odbędą się w formie mini olimpiady. Zapraszamy serdecznie.

 

Okręgowa Komisja Młodzieżowa

przy ZO PZW w Jeleniej Górze

 

 

Poniżej udostępniamy link do relacji z Olimpiady.

 

https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-pinczowski/item/30041-v-halowa-olimpiada-w-sportach-wedkarskich-w-pinczowie.html

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin