Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

I OKRĘGOWA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH – LUBAWKA 2019

Zwieńczeniem majowego weekendu z dyscypliną rzutową była „I Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich”, która rozegrana została w dniu 5 maja 2019 roku w gościnnych progach Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce. Pomysłodawcą i organizatorem Olimpiady był Kol. Paweł Kurzawa – prezes Zarządu Koła PZW Lubawka, który wraz ze swoim „DreamTeam” profesjonalnie przygotował pierwszą taką imprezę w naszym Okręgu.

 

Dzięki zaangażowaniu Kol. Pawła, jego małżonki Klaudii oraz członków Zarządu Koła i ich rodzin byliśmy uczestnikami wydarzenia o wyjątkowej atmosferze, walki w duchu fair play i dobrej zabawy. Do udziału w Olimpiadzie przystąpili młodzi zawodnicy z Kół PZW Lwówek Śląski, Lubawka, Pieńsk i Zgorzelec. Sędzią głównym zawodów był Kol. Andrzej Ulanowski, zastępcą sędziego głównego Kol. Paweł Kurzawa, a sędzią sekretarzem Kol. Krzysztof Rudnicki. Poszczególne konkurencje Olimpiady sędziowali: Kol. Klaudia Kurzawa, Kol. Łukasz Wincza,  Kol. Renata Wawrzynowicz i Kol. Mateusz Wieczorek.

 

Zmagania młodzieży rozpoczął test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej, a następnie rywalizacja w konkurencjach: test sprawnościowy – rzut piłeczką do tarczy Arenberga i trójbój spinningowy w wędkarstwie rzutowym (spinning cel, spinning sprawnościowy i  odległość spinningowa jednoręcz). Podczas konkurencji rzutowych młodzież miała okazję porywalizować sportowo, ale przede wszystkim uzyskać fachową poradę od Kol. Andrzeja Ulanowskiego oraz rówieśników. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Kol. Macieja Kurzawy, który w przerwach pomiędzy własnymi konkurencjami służył koleżeńską pomocą i wsparciem innym zawodnikom.

 

Pomimo zmęczenia wszystkim uczestnikom Olimpiady dopisywał dobry humor, a morale zawodnicze wspierane był smaczną gastronomią przygotowaną przez Koleżanki z Koła Lubawka. Punkt gastronomiczny dbał „o ciało” częstując pysznymi ciastami, kiełbaskami z grilla, zimnymi i ciepłymi napojami oraz obiadem.

 

Na zakończenie Olimpiady zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i puchary oraz upominki ufundowane przez Okręgową Komisję Młodzieżową oraz Firmę „Jaxon”. Dodatkowo za najlepszy wynik w konkurencji rzutowej Kol. Maciej Kurzawa (95,450 pkt.) otrzymał specjalny upominek od Kol. Andrzeja Ulanowskiego.

 

Jak zapewnili Kol. Paweł Kurzawa i Kol. Janusz Pernej – wiceprezes ZO ds. młodzieży, Olimpiada zostaje na stałe wpisana w kalendarz młodzieżowych imprez naszego Okręgu.

 

Okręgowa Komisja Młodzieżowa składa serdeczne podziękowania za organizację i wkład pracy w przygotowanie imprezy wszystkim Kolegom i Koleżankom z Koła PZW Lubawka, rodzicom i opiekunom uczestników Olimpiady, Kol. Andrzejowi Ulanowskiemu i całej komisji sędziowskiej oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Lubawce za udostępnienie obiektu.

 

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolskie Zawody z Cyklu „Pierwszy Krok” w dyscyplinie rzutowej, które odbędą się w Lubawce w dniach 26-27 lipca 2019 roku oraz na kolejną olimpiadę w 2020 roku.

 

Zaś Kol. Kol. Natalii, Maćkowi, Jakubowi i Kacprowi - czyli naszej reprezentacji w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich w dniach 9-12 maja 2019 roku w Gdańsku – życzymy udanego startu i dobrej zabawy!!!

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin