Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

RELACJA Z OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH

W dniach 9-12 maja 2019 roku odbyła się w Gdańsku V Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Organizatorami byli Okręg PZW w Gdańsku oraz Rada ds.Młodzieży Zarządu Głównego PZW.

Okręg PZW w Jeleniej Górze reprezentowała drużyna w składzie: U-12 Natalia Matiejós - Koło PZW Pieńsk, U-14 Jakub Orłowski - Koło PZW Lubawka, U-16 Maciej Kurzawa -  Koło PZW Lubawka oraz indywidualnie U-16 Kacper Królikowski - Koło PZW Lwówek Śląski.

Na starcie stanęło 67 uczestników (20 drużyn) reprezentując 14 okręgów z całego kraju. W dniu 9 maja nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady. Uczestnicy zapoznali się z obowiązującym regulaminem. W dniu 10 maja odbyły się spławikowe zawody wędkarskie na kanale Śledziowym w Trzcinisku. Mimo niezłej pogody ryby nie współpracowały. Z naszych zawodników najwyższe piąte miejsce w kategorii U-12 zajęła Natalia Matiejós, a drużyna uzyskała 50 punktów i miejsce 17. Na trzeci dzień odbyły się zawody rzutowe oraz sprawnościowe. Na boisku sportowym w Wiślince przeprowadzono konkurencje, nasi zawodnicy nie mieli w nich szczęścia i po trzech konkurencjach spadli na 19 pozycję. O wszystkim miał zadecydować test z wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. W tej konkurencji nasi zawodnicy wykazali się dużą wiedzą. Dzięki czemu wskoczyli na jedenastą pozycję. Wyniki testu ekologicznego – U-12 Natalia 16 miejsce, U-14 Jakub 16 miejsce, U-16 Maciej 6 miejsce, U-16 Kacper 12 miejsce. Drużyna Okręgu PZW w Jeleniej Górze zajęła w końcowej klasyfikacji 16 miejsce.

Młodzież z Okręgu Jelenia Góra dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki na ogólnopolskich olimpiadach w wędkarstwie  rzutowym. Wśród uczestników, którzy na takich zawodach nie są po raz pierwszy, nasza młodzież starała się nie odstawać i dzielnie brnęła do przodu, depcząc swoim rywalom po piętach. Wyciągali wnioski, bacznie obserwując technikę kolegów. Widać wielki potencjał i zaangażowanie naszej ekipy.

 

Dziękujemy firmie „Grupa MTG” z Lwówka Śląskiego za pomoc w organizacji wyjazdu.

 

Mamy nadzieję, że następne zawody będą owocowały lepszymi wynikami, dzięki doświadczeniu i umiejętnościom nabytym na majowej olimpiadzie w Gdańsku.

 

Kierownik drużyny

Zdzisław Holek

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin