Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

WSPÓLNYMI ZAWODAMI UCZCILIŚMY JUBILEUSZ 40-LECIA OKRĘGU

 W dniu 14 września 2019 r. zawodnicy oraz działacze wspólnymi zawodami uczcili Jubileusz 40-lecia działalności Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze.

 

Zawody rozgrywane były w dyscyplinach spławikowej, spinningowej, gruntowej (feeder) oraz muchowej. Szczególnie atrakcyjne były zawody w dyscyplinie muchowej, które rozegrane zostały na zbiorniku Wojanów z tzw. „belly-boat”, zwanych przez wędkarzy „pływadełkami”.

 

Zawody zorganizowane zostały zgodnie z „Zasadami rozgrywania zawodów jubileuszowych” zatwierdzonych Uchwałą nr 239 ZO PZW w Jeleniej Górze z dnia 25.02.2019 r. oraz „Regulaminem zawodów jubileuszowych” zatwierdzonym Uchwałą nr 311 ZO PZW w Jeleniej Górze z dnia 26.08.2019 r. Rywalizacja w poszczególnych dyscyplinach odbywała się symultanicznie na kilku łowiskach. Zawodnicy dyscypliny spławikowej i muchowej wędkowali na zbiorniku Wojanów, spinningiści na zbiorniku Wrzeszczyn, natomiast gruntowcy na zbiorniku Balaton w Staniszowie. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwała główna komisja sędziowska w składzie: Karol Podsiadło – sędzia główny i Artur Kalinowski – sędzia sekretarz, wspierana przez sędziów sektorowych i kontrolnych.

 

W zawodach wystartowało łącznie 70 zawodników. Ramię w ramię swoich sił próbowali prezesi Zarządów Kół PZW Okręgu, członkowie władz, organów i komisji problemowych Okręgu oraz zwycięzcy jubileuszowych zawodów eliminacyjnych w Kołach PZW. Jak pokazała klasyfikacja końcowa w niektórych przypadkach „dyżurni” zwycięzcy zawodów musieli ustąpić miejsca „amatorom”. Zawody odbywały się w koleżeńskiej, sportowej atmosferze i jedynie w dyscyplinie spinningowej ryby nie współpracowały z łowiącymi.

 

Uroczyste podsumowanie zawodów odbyło się w godzinach popołudniowych na zbiorniku Wojanów, gdzie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe upominki jubileuszowe oraz catering przygotowany i serwowany przez p. Dariusza i jego pracowników z Firmy „INTERFERIE W SZKLARSKIEJ PORĘBIE. HOTEL BORNIT”. Ceremonię zakończenia poprowadził Kolega Antoni Lewkowicz – Prezes Zarządu Okręgu PZW w Jeleniej Górze, który wraz z Kol. Arturem Skrzętą – wiceprezesem ZO, przewodniczącym Komitetu Obchodów Jubileuszu oraz główną komisją sędziowską, wręczył zwycięzcom pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

 

W dyscyplinie spławikowej, w kategorii „działaczy” na podium uplasowali się Koledzy:

I miejsce – Jerzy Pozierak (członek ZO, Prezes Zarządu Koła PZW Elektrownia „Turów’)

II miejsce – Janusz Machała (członek OSK, Prezes Zarządu Koła PZW Węgliniec PKP)

III miejsce – Franciszek Czaiński (członek Zarządu Okręgu)

 

W dyscyplinie spławikowej, w kategorii „zwycięzców eliminacji” na podium uplasowali się Koledzy:

I miejsce – Ireneusz Wołczyk (Koło PZW Zgorzelec)

II miejsce – Mariusz Winogradow (Koło PZW Lwówek Śląski)

III miejsce – Piotr Gliński (Koło PZW Jelenia Góra „Grodzkie”)

 

W dyscyplinie spinningowej najlepsze wyniki osiągnęli Koledzy:

I miejsce – Dariusz Juraszek (Koło PZW Gryfów Śląski)

II miejsce – Piotr Zdanowicz (Koło PZW Wojcieszów)

III miejsce – Andrzej Tabiś (Koło PZW Bolesławiec „Ciernik”)

 

W dyscyplinie gruntowej (feeder) na podium stanęli Koledzy:

I miejsce – Andrzej Sibik (Koło PZW Elektrownia „Turów”)

II miejsce – Maksymilian Gzowski (Koło PZW Jelenia Góra „Grodzkie”)

III miejsce – Kacper Kruczek (Koło PZW Piechowice)

 

W dyscyplinie muchowej najlepszymi poławiaczami z „belly-boat” byli Koledzy:

I miejsce – Jerzy Wiśniewski (Koło PZW Leśna)

II miejsce – Piotr Michnowicz (Koło PZW Gryfów Śląski)

III miejsce – Igor Glinda (Koło PZW Jelenia Góra „Grodzkie”)

 

Ponadto nagrodami w postaci sprzętu i akcesoriów wędkarskich nagrodzeni zostali: Kol. Tomasz Pryputniewicz (Koło PZW Leśna), Kol. Roman Orzechowski (Koło PZW Bolesławiec „Sum”), Kol. Tomasz Spała (Koło PZW Lubawka), Kol. Piotr Zdanowicz (Koło PZW Wojcieszów), Kol. Jerzy Przetacznik (Koło PZW Miejsko-Gminne w Bogatyni) oraz Kol. Marta Pochmara (Koło PZW Cieplice „Fampa”).

 

Zawody jubileuszowe były okazją do wspólnego wędkowania i koleżeńskiego spotkania. Do kija siadały osoby, które na co dzień nie mają przysłowiowego „czasu” na wędkowanie. Wszystkim dopisywał dobry humor, był czas na wspomnienia o dawnych czasach i metodach wędkowania oraz opowiadanie anegdot ze wspólnych wyjazdów i połowów. Sprzyjała temu również pogoda – po pochmurnym tygodniu w dniu zawodów królowało letnie słońce i temperatura.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów za wspólne spotkanie. Sędziom głównym za przyjęcie zaproszenia i nadzór nad zawodami. Kolegom i Koleżankom sędziom sektorowym i kontrolnym: Janowi Werdzie, Marcie i Łukaszowi  Pochmarom– za przeprowadzenie zawodów w dyscyplinie spławikowej; Natalii Rudnickiej, Romie i Józefowi Bieleszuk – za przeprowadzenie zawodów w dyscyplinie gruntowej (feeder); Stanisławowi Kirwielowi i Ryszardowi Kitlerowi – za przeprowadzenie zawodów w dyscyplinie spinningowej; Kol. Waldemarowi Zajdel – za przeprowadzenie zawodów w dyscyplinie muchowej. Pracownikom biura ZO oraz członkom Okręgowego Kapitanatu Sportowego za organizację i obsługę zawodów.

 

Jelenia Góra, wrzesień 2019

 

 

Przygotował:

Komitet Organizacyjny

Obchodów Jubileuszu 40-lecia Okręgu PZW w Jeleniej Górze

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin