Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

SPINNINGOWE POTYCZKI POD PATRONATEM ŚW. BARBARY

W wietrzną, ale ciepłą i bezdeszczową sobotę 16 listopada wędkarze z Koła PZW przy KWB Turów już po raz trzynasty uczcili Górnicze Święto – tradycyjną Barbórkę – rozgrywanymi co roku towarzyskimi spinningowymi zawodami wędkarskimi. Dominowały okonie, których złowiono 64, a największe z nich liczyły sobie niespełna 33 cm. Do miarek – zawody rozgrywane były na żywej rybie i liczyły się centymetry – trafiło także pięć szczupaków z najdłuższym 85 cm okazem.

 

Nad wodami Witki stanęło do rywalizacji 22 zawodników, wśród nich także zaproszeni Goście; Zbyszek Bielawski wiceszef Głównego Kapitanatu Sportowego, który poinformował o tym co nowego nas czeka w sporcie wędkarskim, Paweł Kłobucki ichtiolog naszego Okręgu i Krzysztof Wiśniewski organizujący i przeprowadzający zarybienie wód Witki, którzy w trakcie rywalizacji mogli poznać efekty swojej pracy oraz Paweł Mlonek wiceprezes Koła w Świerzawie, który podpowiedział jak usprawnić proces potwierdzania wyniku połowu i mierzenia ryb, a także przyspieszyć zliczanie punktów. Skorzystamy na pewno i to już na przyszłorocznych zawodach otwarcia sezonu spinningowego.

 

I choć najważniejsze okazały się przyjazna, koleżeńska atmosfera i wędkarskie pogaduchy w trakcie wspólnego łowienia i wędkarskiego posiłku, to jednak spotkaliśmy się, by rozstrzygnąć kto w tym dniu złowił najwięcej. Zwyciężył Marek Matyjaszczuk (3660 pkt, szczupak 85 cm i 9 okoni), przed Mirkiem Tarutisem (3520 pkt., 13 okoni w tym dwa ponad 30 cm) i Grzegorzem Rybaczukiem (2200 pkt., 15 okoni). Kolejne lokaty zajęli Arkadiusz Minakow (1400), Antoni Wróbel (1140), Bartłomiej Szeszko (1010), Grażyna Onak (970), Jan Onak (820), Artur Skrzęta (800), Daniel Piątkowski (600), Krzysztof Wiśniewski (240), Paweł Mlonek, Gabryel Grabowski i Rafał Potocki (po 120 pkt.).

 

Sponsorem nagród w postaci sprzętu wędkarskiego była Kopalnia Turów.

jazgarek

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia