Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

VI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieżowa w Sportach Wędkarskich w Pińczowie

W dniach 14-16 luty 2020 r. w Pińczowie odbyła się VI Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, pod patronatem Starosty Pińczowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów.
Organizatorem był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Kielcach. Zaskoczenie spowodowała liczba startujących osób, gdyż pierwszy raz w historii Olimpiady wzięło w niej udział łącznie 71 zawodników z całej Polski. Pojawiło się wiele nowych oraz dotychczas już znajomych twarzy.

 

Okręg PZW w Jeleniej Górze reprezentowały dwie pełne drużyny w każdej kategorii wiekowej U -12, U -14 , U- 16 , jeden zawodnik indywidualnie U -12, oraz drużyna z Koła PZW Lubawka.

 

Dzień pierwszy (14 lutego 2020 r.) rozpoczął się konkursem Wiedzy Ekologiczno-Wędkarskiej według nowych, obowiązujących od 2020 roku pytań. W testach młodzież odpowiadała na 31 pytań, w tym: 25 pytań z wiedzy ekologiczno - wędkarskiej, 4 dotyczących ryb (nazwa, okres ochronny, wymiar ochronny), 2 dotyczących roślin (podanie nazw). Odpowiedzi musiały być udzielone w jak najkrótszym czasie. Znakomitą wiedzą wykazało się dwóch naszych uczestników, którzy w kategorii U-16 uzyskali maksymalną ilość punktów: Martyna Wawrzynowicz oraz Dominik Winiarski.

 

Drugiego dnia (15 lutego 2020r.) odbywały się zawody rzutowe i sprawnościowe w Hali Widowiskowo - Sportowej w Pińczowie: spinning sprawnościowy 7,5 g., spinning cel 7,5 g., odległość spinningowa jednoręczna, zawody sprawnościowe - rzut piłeczką do tarczy Arenberga . Pomimo iż nasze drużyny tworzone były w tym roku zupełnie na nowo, poradziły sobie z wysokim poziomem rywalizacji.

 

Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu młodzieży, która w bardzo krótkim czasie potrafiła wchłonąć mnóstwo wiedzy oraz nabyć umiejętności w rzutach, nasze reprezentacje w klasyfikacji końcowej zajęły:

 

drużynowo:

  • 14 miejsce w składzie: Maciej Winiarski, Wiktor Piwowarski, Martyna Wawrzynowicz 
  • 18 miejsce w składzie: Bartosz Frasunkiewicz, Natalia Matiejós, Dominik Winiarski ;

indywidualnie:

  • 14 miejsce : Gracjan Wlazło.

 

Drużyna z Koła PZW Lubawka zajęła 20 miejsce.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

Drużyny nie powiedziały stop i ostro zabierają się do treningów.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin