Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Rywalizacja o przechodni puchar Związków Zawodowych Kopalni Turów

Od szesnastu już lat  górnicy z Turowa reprezentujący drużyny poszczególnych Związków Zawodowych rywalizują w towarzyskich spławikowych zawodach wędkarskich „o Przechodni Puchar Drużynowego Mistrza Związków Zawodowych KWB Turów”. Trzykrotne zdobycie Pucharu powoduje przejęcie go na własność. W rywalizacji o czwarte już trofeum, kolejne zwycięstwa odnieśli ZZ „KADRA” w roku 2018 i Niezależny Związek Zawodowy Górników w roku ubiegłym. W sobotniej (01.08.2020 r.) drużynowej rywalizacji na akwenie Żwirownia w Żarkach n/Nysą zwycięstwo odniosła drużyna KM NSZZ „Solidarność” (10 pkt.), przed zespołami Niezależnego Związku Zawodowego Górników (15), KM NSZZ „Solidarność”-80 (27) i ZZ KADRA (70).

 

Oprócz drużynowej rywalizacji związkowej walczono również o indywidualne zdobycze w spławikowej punktacji rocznej na najlepszego zawodnika Koła, w której wzięli udział również wędkarze bez przynależności do organizacji związkowych. Indywidualnie, w klasyfikacji open, zwyciężył Paweł Zatorski (NZZG, 3320 pkt.), druga była Grażynka Onak (3010 pkt.), trzeci Tomasz Grabowski (NSZZ „S” – 1570), czwarty Jerzy Bzowski (NSZZ „S” – 1350), piąty Robert Ciechanowicz (NSZZ „S” – 1340), szósty Tomasz Niedźwiedzki (NSZZ „S” – 1280).

 

Epidemia spowodowała przesunięcia w terminarzach zawodów. Stąd też zawody planowane na wiosnę musieliśmy rozgrywać w sezonie urlopowym. Nie zapomnieliśmy jednak o 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Po ważeniu i po gorącym posiłku, a przed ceremonią wręczania Pucharu, dyplomów i nagród indywidualnych fundowanych przez kopalniane Związki Zawodowe uczciliśmy pamięć Powstańców. Po krótkim przypomnieniu Prezesa Zarządu Koła o powstańczej rocznicy Jerzy Bzowski zagrał na saksofonie altowym trzy najpopularniejsze – naszym zdaniem – utwory nierozerwalnie związane z sierpniowym zrywem powstańczym – „Marsz Mokotowa”, ”Pałacyk Michla” i „Warszawskie Dzieci”. Swój krótki koncert Jurek zakończył słowami „Cześć i chwała bohaterom” na które wędkarze trzykrotnie odpowiedzieli „Cześć i chwała”….

 

Szkoda, że obowiązki związane z koniecznością rozpoczęcia pracy na II zmianie zmusiły kilka osób do opuszczenia akwenu wkrótce po zakończeniu rywalizacji, bez wzięcia udziału w koncercie, podsumowaniu zawodów i wręczaniu Pucharu, dyplomów i nagród. Stąd też tym razem uboga dokumentacja fotograficzna.

 

jazgarek

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin