Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KOMUNIKAT Z WALNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW KOŁA PZW ZGORZELEC

W dniu 02.02.2014 r. odbyło się pierwsze w Okręgu Sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Koła. Laur pierwszeństwa „zdobyli” Koledzy z Koła PZW Zgorzelec.

       Z ramienia Zarządu Okręgu w zebraniu uczestniczył kol. Antoni Lewkowicz – prezes Zarządu Okręgu oraz, jako gość zaproszony, kol. Józef Goszczycki – dyrektor biura ZO.

       Realizując porządek zebrania na przewodniczącego został wybrany kol. Andrzej Sikorski, a następnie poszczególne komisje.

      W ramach porządku obrad zostały przedstawione sprawozdania z działalności zarządu i komisji rewizyjnej koła. Uczestnicy walnego zatwierdzili uzupełnienie składu sądu koleżeńskiego koła (w związku z odejściem na wieczne łowy kol. Sławomira Rattaya, dotychczasowego przewodniczącego) o kol. Jana Werdę.

      Koledzy, którzy okazali się najlepsi w 2013 roku w sportowej wędkarskiej rywalizacji koła, zostali wyróżnieni okolicznościowymi pucharami. Puchary zostały wręczone przez prezesa zarządu koła w towarzystwie prezesa ZO i dyrektora biura ZO.

      W toku dyskusji i zgłaszania wolnych wniosków, zostały poruszone między innymi następujące problemy:

·krążącej wśród wędkarzy plotki o tym, że zbiornik Jerzmanki został zarybiony 25 kg karpia (wiaderko), a nie jak przekazane zostało w informacji 250 kg, „ktoś widział, ktoś obserwował przez lornetkę” – tyle faktów przedstawił zgłaszający problem, które miały potwierdzać zarzut - wyjaśnienia udzielił dyrektor biura ZO wskazując, że jest to wyłącznie plotka, ponieważ mając do dyspozycji specjalistyczny pojazd do transportu ryb, koledzy biorący udział w akcji zarybieniowej oraz pracownik biura ZO, nie używają wiader do zarybiania, ponadto przy zarybianiu zbiornika była obecna komisja, w skład której wchodził: przedstawiciel grupy Społecznej Straży Rybackiej z Bogatyni, przebywający nad zbiornikiem członek koła PZW Zawidów, członek Zarządu Okręgu, a więc bardzo reprezentatywna grupa kolegów - do komunikatu zostaje dołączony zeskanowany protokół zarybienia (oryginał pozostaje w dyspozycji zarządu Koła PZW Zgorzelec;

·dotowanie zarybiania z funduszy koła, zgłaszający problem uważał, że brak podstaw prawnych, ponieważ zgodnie ze statutem jest to obowiązek Okręgu, stanowisko zajął prezes ZO i dyrektor biura ZO oraz uczestnicy walnego - nikt nie poparł zgłoszonego stanowiska;    

·zagadnienie wyróżniania za uzyskane wyniki w ramach rywalizacji o tytuł „wędkarza roku” poprzez zaniechanie wręczania pucharów, a wręczanie nagród rzeczowych - problem został skierowany do rozpatrzenia przez zarząd koła;

·naprawa drogi wokół zbiornika Żarka n/Nysą - „na gorąco” kilku kolegów, w tym dyrektor biura ZO, zadeklarowali wsparcie finansowe, ustalono, że bliższe ustalenia zostaną dokonane przez prezesa zarządu koła na spotkaniu z prezesem zarządu koła Pieńsk, które jest gospodarzem zbiornika.

       Ranga i charakter zgłaszanych wniosków i omawianych problemów powodowała, że dyskusja okresowo była bardzo emocjonalna i burzliwa.

       Zainteresowanych całościowo przebiegiem Walnego Zgromadzenia Członków Koła PZW Zgorzelec,  odsyłam do protokołu z walnego pozostającego w dyspozycji zarządu koła.

      W zebraniu uczestniczyło „tylko” 25 członków, co jak na blisko 600 członków koła, jest wynikiem bardzo niskim. Prezes zarządu koła - kol. Józef Miśków wyjaśnił, że jest to niestety wielkość notowana od wielu lat.

Do komunikatu zostaje dołączony serwis zdjęciowy autorstwa dyrektora biura ZO – kol. J. Goszczyckiego.

 

Rzecznik prasowy Zarządu Okręgu

Józef Goszczycki

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin