Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Dzień Dziecka 2014

               Co roku w miesiącu czerwcu z okazji Dnia Dziecka  Koło PZW KĘTY organizuje dla dzieci i młodzieży do lat 16 imprezę wędkarską. W zawodach sportowego połowu ryb na jedną wędkę biorą udział dzieci zrzeszone i nie zrzeszone w PZW. Impreza ta gromadzi dużą liczbę uczestników oraz osób towarzyszących (rodziców, rodzeństwa, znajomych). Zawody te są jednym ze sposobów, jaki Zarząd Koła PZW Kęty propaguje wśród dzieci i młodzieży zasady sportowego połowu ryb. Jest to również okazja do zwrócenia uwagi dzieci na otaczające nas środowisko, przyrodę oraz propagowanie właściwych wzorców zachowania dotyczących ochrony świata roślin i zwierząt.     W dniu 1 czerwca 2014 na zbiorniku wodnym „DYRCZONIÓWKA” zarządzanym przez PZW Koło KĘTY zostały rozegrane zawody wędkarskie „DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ” pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

               W niedzielę rano pogoda zapowiadała się niezbyt korzystnie na imprezy plenerowe jednak na miejscu zbiórki stawiło się spore grono młodych miłośników wędkarstwa spławikowego wraz z rodzicami rodzeństwem i opiekunami.

               Do zawodów przystąpiło 35 zawodników w trzech kategoriach wiekowych:

I – kategoria       – do 10 lat

II – kategoria     – od 11 – 13 lat

III – kategoria    – od 14 – 16 lat

               Sędzia Główny Prezes Koła PZW KĘTY kol. Kobielus Tadeusz krótko nakreślił regulamin zawodów, po czym przystąpiono do losowania numerów stanowisk. Podczas losowania, każdy zawodnik otrzymał ciastka oraz soczki owocowe. Po ogłoszeniu sygnału zanęta w formie kul została rzucona do wody z wielkim pluskiem a następnie, każdy zawodnik zarzucił swój zestaw do wody i pilnie wpatrywał się w antenkę spławika. Co i rusz wędki podrywały się do góry a na haczyku srebrzyła się rybka, bardzo delikatnie wyczepione wpadały do siatek. Rodzicom i opiekunom udzielały się emocje ich podopiecznych ręce same rwały się do wędek. Jednak pomoc w wielu przypadkach była niezbędna więc opiekunowie skwapliwie pomagali swym pociechom.

               W związku z niepewną pogodą zadecydowano o skróceniu zawodów. Ogłoszono koniec zawodów. Po zważeniu i zmierzeniu złowione  ryby zostały ponownie wpuszczone do  wody. Komisja sędziowska przystąpiła do podliczania wyników  w poszczególnych grupach.  Zawodnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na gorący poczęstunek

 a następnie na lodowe desery.

W tym samym czasie nagrodzono medalami okolicznościowymi troje najmłodszych uczestników tej imprezy  tj.

1 - Wójcik Wiktoria

2 - Chrzanowski Grzegorz

3 - Chylaszek Łucja

               Sędzia główny ogłosił oficjalne wyniki w poszczególnych kategoriach i tak

w kategorii do lat 10

1 - miejsce Matejko Katarzyna                  

2 - miejsce Naglik Patryk

3 - miejsce Pasternak Jakub

w kategorii od 11 do lat 13

1 - miejsce Nycz Katarolina

2 - miejsce Nycz Mateusz

3 - miejsce Matejko Sebastian

w kategorii od 14 do lat 16

1 - miejsce Harężlak Sandra

2 - miejsce Chrzanowska Magdalena

3 - miejsce Wojtyła Natalia

               Najdłuższą rybę zawodów złowiła kol. Magdalena Chrzanowska

Zwycięzcom  Burmistrz   pan Tomasz Bąk wręczył  pamiątkowe puchary, wszyscy zawodnicy zostali obdarowani medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Po wręczeniu nagród przystąpiono do losowania dodatkowych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz zapraszamy za rok.

                              Taka impreza nie mogła by się odbyć bez sponsorów . Serdeczne podziękowania dla URZĘDU MIASTA i GMINY KĘTY, Państwa Małgorzaty i Czesława Oboza właścicieli  Sklepu  wędkarskiego  „MARGOT”  oraz PZW KOŁO KĘTY i członkom zarządu  za ufundowane puchary, medale,  nagrody rzeczowe oraz pomoc przy zorganizowaniu imprezy.

 

 

Tekst i zdjęcia  PZW Kęty