Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia międzyokręgowe na rok 2020

POROZUMIENIA MIĘDZYOKRĘGOWE NA ROK 2020 - DO DRUKU

 

1. POROZUMIENIE - OKRĘG BIAŁYSTOK

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie Okręgu PZW w Kielcach po wniesieniu w Okręgu PZW Białystok składki okręgowej w ramach porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód 90,-zł. upoważniającej do wędkowania na wodach nizinnych i górskich Okręgu w Białymstoku, natomiast wędkarze Okręgu PZW w Białymstoku po wniesieniu składki 80,-zł w Okręgu PZW w Kielcach nabywają prawa do wędkowania na wodach nizinnych i górskich  wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021.Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Białymstoku

 

2. POROZUMIENIE - OKRĘG BIELSKO BIAŁA

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie Okręgu PZW w Kielcach po wniesieniu w Okręgu PZW Bielsko Biała składki okręgowej w ramach porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód 100,-zł. upoważniającej do wędkowania na wodach nizinnych i górskich Okręgu w Bielsku Białej, natomiast wędkarze Okręgu PZW w Bielsku Białej po wniesieniu składki 80,-zł w Okręgu PZW w Kielcach nabywają prawa do wędkowania na wodach nizinnych i górskich  wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021.Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Bielsku Białej.

 

3. POROZUMIENIE CIECHANÓW

Członkowie Okręgów PZW w Kielcach oraz Ciechanowie, po wniesieniu członkowskiej składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu, nabywają prawo do wniesienia składki członkowskiej ulgowej na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach ogólnodostępnych nizinnych i górskich. Wysokość obowiązującej w ramach porozumienia składki przedstawia się następująco: Członkowie Okręgu PZW w Ciechanowie wnoszą składkę na wody Okręgu PZW w Kielcach w wysokości 80 zł. Członkowie Okręgu PZW w Kielcach wnoszą składkę na wody Okręgu PZW w Ciechanowie w wysokości 100 zł. Wędkarzy, którzy wnieśli składkę do dnia 08.01.2020 r., tj. przed powyższą zmianą warunków zawartego porozumienia, obowiązuje zasada dająca im prawo do otrzymania bezpłatnego zezwolenia na wody umawiających się Okręgów.

4. POROZUMIENIE - OKRĘG CZĘSTOCHOWA

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie Okręgu PZW w Kielcach po wniesieniu w Okręgu PZW w Częstochowie składki okręgowej  w ramach porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód 90,-zł. upoważniającej do wędkowania na wodach nizinnych i górskich Okręgu w Częstochowie, wędkarze Okręgu PZW w Częstochowie po wniesieniu składki 80,-zł w Okręgu PZW w Kielcach nabywają prawa do wędkowania na wodach nizinnych i górskich  wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Częstochowie.

5. POROZUMIENIE - OKRĘG LUBLIN

Członkowie Okręgu PZW w Kielcach po opłaceniu składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu PZW w Kielcach dostają możliwość wędkowania na Obwodzie rybackim rzeki Wisła nr 1 po wcześniejszym odebraniu zezwolenia na ww. obwód rybacki. (Obowiązuje rzekę Wisłę wraz ze starorzeczami na odcinku od ujścia rzeki Sanny do rzeki Wisły do ujścia rzeki Wieprz do rzeki Wisły.) Okręg w Lublinie.

6. POROZUMIENIE - OKRĘG TARNOBRZEG

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie Okręgu w Kielcach po wniesieniu składki uzupełniającej w wysokości 125,- zł nabywają prawa do wędkowania na tzw. "zbiornikach wydzielonych". Porozumienie zawarte na okres 2018-2021, więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Tarnobrzegu.

7. POROZUMIENIE - OKRĘG PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Wędkarze po wniesieniu składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach mają prawo do wykupienia w umawiających się Okręgach  składki okręgowej w ramach porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód uprawniającą do wędkowania na wodach wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką.

W ramach opłaty w wysokości 10,- zł dla wędkarzy Okręgu kieleckiego udostępniony jest Obwód rybacki rzeki Drzewiczka Nr 1: rzeka Drzewiczka na odcinku od źródeł do mostu drogowego w miejscowości Ruda Białaczewska oraz zbiorniki: Górny Młyn, Stary Młyn, Browary, Stara Kuźnica, Drutarnia, Szabelnia, Piła.

Członkowie Okręgu Kieleckiego wnoszą składkę na zagospodarowanie i ochronę wód w Okręgu Piotrkowskim w wysokości 80,- zł. a wędkarze Okręgu Piotrkowskiego 80,- zł. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Piotrkowie Trybunalskim.

8. POROZUMIENIE - OKRĘG TARNÓW

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie zawierających porozumienie Okręgów po wniesieniu składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód mają prawo do wędkowania na wodach górskich i nizinnych wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Członkowie Okręgu kieleckiego wnoszą składkę ulgową na zagospodarowanie i ochronę wód w wysokości 90,- zł, członkowie Okręgu tarnowskiego 80,- zł. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Tarnowie.

9. POROZUMIENIE - OKRĘG RADOM

Wędkarze opłacający składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu mają prawo wykupienia składki okręgowej w ramach porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód zawierających porozumienie Okręgów, upoważniającej do wędkowania na wodach nizinnych i górskich ogólnodostępnych w tym na zbiorniku Domaniów i Jagodno oraz ze środka pływającego. Wędkarze Okręgu Radomskiego wnoszą składkę w wys. 80 zł, wędkarze Okręgu Kieleckiego wnoszą składkę – 90 zł. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Radomiu.

10. POROZUMIENIE - OKRĘG LEGNICA

Wędkarze opłacający składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu mają prawo wykupienia składki na zagospodarowanie i ochronę wód zawierających porozumienie Okręgów, upoważniającej do wędkowania na wodach wyszczególnionych z zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Wędkarze Okręgu PZW w Kielcach wnoszą opłatę 110,- zł., wędkarze Okręgu PZW w Legnicy wnoszą składkę w wysokości 80,-zł. Z porozumienia wyłączone są łowiska specjalne. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021, więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Legnicy.

11. POROZUMIENIE - OKRĘG WAŁBRZYCH

Wędkarze opłacający składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu mają prawo wykupienia składki okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód zawierających porozumienie Okręgów, upoważniającej do wędkowania na wodach wyszczególnionych z zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Wędkarze Okręgu PZW w Kielcach wnoszą opłatę 110,- zł., wędkarze Okręgu PZW w Wałbrzychu wnoszą składkę w wysokości 80,-zł. Porozumienie nie dotyczy wód licencyjnych. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021, więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Wałbrzychu.

12. POROZUMIENIE - OKRĘG WROCŁAW

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo wykupić składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód, uprawniającą do połowu ryb w umawiających się Okręgach. Składka okręgowa w ramach porozumienia w Okręgu PZW we Wrocławiu wynosi 100,- zł, w Okręgu PZW w Kielcach 80,- zł. Członkowie Okręgu PZW w Kielcach odznaczeni złotą odznaką z wieńcami wnoszą składkę w Okręgu we Wrocławiu 20,- zł, natomiast członkowie Okręgu PZW we Wrocławiu odznaczeni złotą odznaką z wieńcami wnoszą składkę w Okręgu PZW w Kielcach 25,- zł. Porozumienie nie dotyczy wód licencyjnych. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021, więcej informacji na stronie internetowej Okręgu we Wrocławiu.

 

13. POROZUMIENIE - OKRĘG KALISZ

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo wykupić składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód, uprawniającą do połowu ryb w umawiających się Okręgach, upoważniającej do wędkowania na wodach ogólnodostępnych w tym ze środków pływających. Wędkarze Okręgu PZW w Kielcach wnoszą opłatę 90,- zł., wędkarze Okręgu PZW w Kaliszu wnoszą składkę w wysokości 80,-zł.  Porozumienie zawarte na okres 2018-2021, więcej informacji na stronie internetowej Okręg w Kaliszu.

14. POROZUMIENIE - OKRĘG SIEDLCE

Porozumienie zawarte na zasadzie opłat składek członkowskich oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach. Członkowie zawierających porozumienie Okręgów mają prawo wykupić składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód, uprawniającą do połowu ryb w umawiających się Okręgach, upoważniającej do wędkowania na wodach nizinnych wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Wędkarze Okręgu PZW w Kielcach wnoszą opłatę 85,- zł., wędkarze Okręgu PZW w Siedlcach wnoszą składkę w wysokości 80,-zł Z porozumienia wyłączone są wody górskie i łowiska specjalne. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Siedlcach

15. POROZUMIENIE - OKRĘG SKIERNIEWICE

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo wykupić składkę ulgową pełną składkę na zagospodarowanie i ochronę wód  zawierających porozumienie Okręgów, upoważniającą do wędkowania na wodach wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Wędkarze Okręgu PZW w Kielcach wnoszą opłatę 80,- zł., wędkarze Okręgu PZW w Skierniewicach wnoszą składkę w wysokości 80,- zł. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Skierniewicach

16. POROZUMIENIE - OKRĘG ELBLĄG

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo łowić na bez dodatkowych opłat na wodach umawiających się okręgów. Porozumienie nie dotyczy wód licencyjnych. Porozumienie zawarte na okres 2018-2021. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu w Elblągu.

17. POROZUMIENIE SIERADZ

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo wykupić składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód  zawierających porozumienie Okręgów, członkowie Okręgu PZW Sieradz wnoszą składkę 80,-zł, członkowie Okręgu PZW Kielce wnoszą składkę 80,-zł upoważniającą do wędkowania na wodach (górskich, nizinnych i z środków pływających) wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu PZW w Sieradzu.

18. POROZUMIENIE PIŁA

Wędkarze opłacając składkę członkowską oraz na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo wykupić składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód  zawierających porozumienie Okręgów, członkowie Okręgu Nadnoteckiego PZW Pile wnoszą składkę 80,-zł – na wody nizinne i górskie, członkowie Okręgu PZW Kielce wnoszą składkę 112,-zł – na wody nizinne i górskie lub 100,- zł – nizinna bez łodzi, upoważniającą do wędkowania na wodach wyszczególnionych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką. Więcej informacji na stronie internetowej Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile

 

 

 

UWAGA : Kwota wykupienia składek w/g zawartych porozumień dotyczy składek na porozumienia  o wysokości ustalonej przez Okręg i konieczności posiadania wklejonych w legitymacji członkowskiej znaków danego okręgu, na terenie którego ma odbywać się wędkowanie. ( np.: wędkarz okręgu kieleckiego chcący łowić ryby na terenie Okręgu tarnowskiego musi oprócz składek w okręgu kieleckim wykupić składkę na porozumienia na zagospodarowanie i ochronę wód okręgu tarnowskiego). Członkowie PZW odznaczeni złotą odznaką z wieńcami (z wyłączeniem Okręgu we Wrocławiu) oraz Członkowie Honorowi mogą bez dodatkowych opłat łowić ryby na wodach zawierających porozumienie Okręgach. Wymagane jest posiadanie w każdym z Okręgów zezwolenia na amatorski połów ryb wędką oraz rejestru połowu i jego wypełnienie.