Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

Łowienie okazów i spędzanie wolnego czasu na łonie natury może przynieść wiele powodów do radości, aby jednak tak było powinniśmy dołożyć wszelkich starań do całokształtu sukcesu przy każdej planowanej przygodzie.

Warsztaty 41 MM

Mamy to!!!!!!!!! :-)
Na pierwszych tegorocznych warsztatach wędkarskich wytrwali młodzi łowcy oraz ich opiekunowie mieli przyjemność zapoznać się nie tylko z tajnikami skutecznego łowienia wielkich okazów ale również sposobami ich wabienia.
Wypada jednak zaznaczyć, że w naszej pasji największy nacisk powinniśmy położyć na kształtowanie świadomości mogących wystąpić zagrożeń w przypadku lekceważenia żywiołów i nieograniczonych sił przyrody.
Na „pierwszy ogień” poszły więc zagadnienia traktowania przyrody oraz samych okazów czyli tego co kochamy i co sprawia nam najwięcej przyjemności. Następnym etapem były zasady wynikające z przepisów, regulaminów i statutów dotyczących każdego miłośnika wędkarstwa oraz związanych z tym przedsięwzięć w kierunku ochrony przyrody i gatunków prawnie chronionych.

Z racji pory roku i nawarstwiających się pokus koniecznym było omówienie zasad bezpieczeństwa dotyczących wędkarstwa podlodowego, monitorowania pokrywy lodowej, przemieszczania się po niej oraz udzielania i wzywania ewentualnej pomocy w przypadkach jej załamania.

W trosce o przyszłość pokoleń omówiliśmy płaszczyznę czasu rozkładania się najpopularniej występujących nad wodą odpadów oraz przepisy dotyczące wędkarzy odnośnie zasad zachowania czystości swego łowiska.

Serdecznie dziękuję za liczne przybycie, kreatywne pytania, aktywność i wielkie emocje towarzyszące każdemu zagadnieniu.

Za wsparcie tego edukacyjnego przedsięwzięcia na wyrazy szacunku i uznania zasługują:
Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim,
Grzegorz Rokicki – Centrum Zooologiczno-Wędkarskie w Mińsku Mazowieckim,
Jarosław Płochocki – Łowisko u Szerszenia,
Wędkarstwo Moje Hobby – Magazyn Wytrwałych Łowców,
Krzysztof  Lipiec – Komisja ds. młodzieży Okręg PZW Siedlce,
NG 4Success,
Marcin Janic – Genesis Carp,
Konger,
Hotel Partner,
Rodzice i opiekunowie najmłodszych wędkarzy, którzy dokładają wszelkich starań w kształtowaniu pozytywnych postaw u swych pociech
J

Mam również nadzieję, że coraz więcej osób dzięki takim przedsięwzięciom może nie od razu odejdzie od monitorów i smartwonów, ale jeśli poświęci więcej uwagi i troski w to co nas otacza i co pozwala nam żyć może okazać się kluczem do kolejnych sukcesów.
Niech upominki jakie otrzymali najaktywniejsi uczestnicy warsztatów oraz przedstawione pomoce naukowe przyniosą wiele radości oraz podniosą jakość przygód.
Niebawem kolejna dawka meeeeeeeeega emocji i kolejne manewry edukacyjne.

Piotr Głażewski

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • kolonr1 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

    Jesteście The best 😀

  • trapers Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

    Serce mi się raduje jak czytam o Waszej działalności. Jeżeli będziecie potrzebowali jakiejś pomocy, to biuro naszego Okręgu na pewno pomoże. Serdeczne pozdrowienia.