PUCHAR BURMISTRZA W DESZCZOWEJ AURZE

Aktualności | 2020-09-28 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na zbiorniku Kęsy w Bożniewicach odbyły się zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Kocka. Zawody odbyły się przy fatalnej pogodzie. Przez cały czas trwania zawodów padał deszcz i było zimno. Mimo to wszyscy zawodnicy wytrwali na stanowiskach a ryby o dziwo w tym dniu nawet, nawet skubały. Niemal wszyscy biorący udział w zawodach mieli jakieś ryby co przy takiej pogodzie jest raczej rzadkością. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Bartek Sobolewski zwyciężając wynikiem 3350g. Drugie miejsce wywalczył Piotr Józwik, który złowił 2380g. Trzecie ...... więcej

MARCIN NOWICKI ZDOBYWA PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KOCKU

Aktualności | 2020-08-26 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

23 sierpnia na zbiorniku Szewczak w Ruskiej Wsi odbyły się Zawody spławikowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kocku. W zawodach uczestniczyło 11 wędkarzy. Niestety w ostatnich kilku latach na łowiskach będących pod nadzorem naszego Koła nie ma wielkiego szału. Ryb coraz mniej a jak już jakieś biorą to najczęściej są to sumiki amerykańskie potocznie zwane u nas „koluchami”. I takie właśnie ryby dominowały podczas tych zawodów. Najlepiej i najwięcej złowił w tym dniu Marcin Nowicki wagą 3125g i to on wygrał Puchar Przewodniczącego ...... więcej

JERZY SOBOLEWSKI III W MISTRZOSTWACH SPŁAWIKOWYCH OKRĘGU W KAT U-65

Aktualności | 2020-08-02 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 25-26 lipca br. rozegrano na zbiorniku Dratów Spławikowych Mistrzostw Okręgu KOBIET, MŁODZIEŻY (U25), WETERANÓW 55+, 65+. W kategorii weteranów U65 brał udział Jerzy Sobolewski wędkarz z Koła PZW „Leszcz” w Kocku. W dwudniowej rywalizacji Jerzy wywalczył miejsce na podjum uzyskując w I turze 2 a w II turze 3 miejsce co dało mu w ogólnej klasyfikacji bardzo dobre 3 miejsce. Gratulacje! ... więcej

DANIEL JURKIEWICZ ZWYCIĘZCĄ NOCNYCH ZAWODÓW GRUNTOWYCH NA KRZCZENIU

Aktualności | 2020-07-27 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Nocne zawody Koła w 2020 odbyły się tym razem na Jeziorze Krzczeń. W zawodach uczestniczyło 10 wędkarzy. Pogoda tym razem dopisała, było ciepło i bez deszczu. Ryby już nie dla wszystkich były tak łaskawe. Krzczeń znany był raczej jako karasiowe jezioro. Niestety w tym roku w nocy brały wszechobecne już w naszych wodach sumiki karłowate zwane przez naszych wędkarzy „koluchami”. Tylko Danielowi Jurkiewiczowi udało się zanęcić i łowić leszcze. Dzięki temu Daniel wygrał te zawody i to z potężną przewagą. Daniel złowił najwięcej bo aż 10000 g, jak ...... więcej

SŁAWOMIR WITEK ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU

Aktualności | 2020-07-15 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu II tury wyborów na Prezydenta RP odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła PZW Leszcz w Kocku Zbigniewa Nowickiego. Zawody odbyły się na łowisku specjalnym w Czemiernikach. Łowisko to ostatnio niemal co roku gości wędkarzy z Kocka. Zaletą łowiska w Czemiernikach jest niewątpliwie jego otoczenie. Zbiornik położony jest w sąsiedztwie malowniczego zespołu pałacowo-parkowego. Pogoda i humory dopisały. Ryby chyba także, ponieważ wszyscy wędkarze biorący udział w zawodach mieli coś na haku. Najlepiej łowił i wygrał Puchar Prezesa Koła Sławomir ...... więcej

BARTEK SOBOLEWSKI Z NASZEGO KOŁA SPŁAWIKOWYM MISTRZEM OKRĘGU SENIORÓW

Aktualności | 2020-07-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W Spławikowych Mistrzostwach Okręgu Seniorów rozegranych na zbiorniku Dratów w dniach 11-12 lipca wygrał zawodnik z koła Leszcz w Kocku Bartek Sobolewski. Bartek zdobywa laury nie pierwszy na tak wysokich rangą zawodach. Ten rok jest dla niego szczególnie udany pomimo falstartu sezony zawodniczego spowodowanego korona wirusem. W bieżącym roku br. W mistrzostwach wystartowało 42 najlepszych zawodników Okręgu Lubelskiego.Rywalizacja odbywała się w trzech sektorach. Najlepiej wypadli w I turze:Sektor B - Marcin Wiśniewski - Ryki Czysta Woda, Sektor C - ...... więcej

KATASTROFA W TYŚMIENICY

Aktualności | 2020-07-05 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Od tygodnia w Tyśmienicy płynie ciemna śmierdząca woda izdechłe - śnięte ryby. Życie w Tyśmienicy podobnie jak 7 lat temu zniknie na kilka miesięcy. Ale ta sytuacja nikogo nie interesuje. A przecież Okręg PZW ma w statucie także zagospodarowanie i ochronę wód. Te wody to chyba według włądz Okrędu to tylko Zalew Zemborzycki i Bystrzyca. Zjawisko zatrutej wody, brunatnej z tłustymi plamami, płynące zdechłe ryby pojawia się w ostatnich latach. Nigdy wcześniej podobnego nie było. Były zatrute ryby ale wtedy do Tyśmienicy spuszczano ścieki z zakładów ...... więcej

MISTRZOSTWA SPŁAWIKOWE 2020 KOŁA PZW LESZCZ ROZSTRZYGNIĘTE

Aktualności | 2020-06-28 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejne zawody z kalendarza wędkarskiego naszego Kola przeprowadzone w tym roku tym razem były to Spławikowe Mistrzostwa Koła Juniorów i Seniorów. Zawody odbyły się na zbiorniku Szewczak w Ruskiej Wsi. Wędkarze rywalizowali w kategorii juniorzy i seniorzy. Wśród młodych wędkarzy najlepiej łowił Mateusz Nowicki, który z wynikiem 2370g zdobył mistrzostwo Koła. Drugie miejsce zajął Bartosz Kucio uzyskując identyczną wagę złowionych ryb. Trzecie miejsce Zajął Kuba Obroślak 2035g. Wśród seniorów natomiast zwyciężył Bartłomiej ...... więcej

KUBA OBROŚLAK JUNIOR Z NASZEGO KOŁA II NA ZAWODACH Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Aktualności | 2020-06-27 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zawody zaległe z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez Koło Firlej. W kategorii wiekowej od lat 12-16 wystartował reprezentant naszego Koła Kuba Obroślak zajmując bardzo dobre drugie miejsce ustępując tylko miejscowemu specjaliście Bartkowi Filipowi. Gratulujemy.... więcej

MISTRZOSTWA FEEDEROWE KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU - PIERWSZE ZAWODY SEZONU 2020 ROZSTRZYGNIĘTE

Aktualności | 2020-06-19 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Po falstarcie sezonu 2020 spowodowanym epidemią wreszcie odbyły się pierwsze tak upragnione zawody. Tymi które zainaugurowały rywalizację sportową były Feederowe Mistrzostwa Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody odbyły się na Zalewie Zemborzyckim. Wzięło w nich udział 19 wędkarzy. Łowiono przez 5 godzin. Niestety ryby w tym dniu nie były zbyt głodne, toteż wyniki nie powalają. Może wpływ na to miała pogoda bo w sobotę przed zawodami było blisko 30°C a w dniu zawodów ledwie kilkanaście stopni. Zwycięzcą zawodów został Sławomir ...... więcej