AKCJA SPRZĄTANIA ŁOWISK

Aktualności | 2019-11-28 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Tradycyjnie od kilku lat wędkarze naszego Koła organizują akcję sprzątania łowisk. W tym roku do sprzątania włączyło się kilkunastu wędkarzy. Niestety jak widać na załączonych zdjęciach tych, którzy zaśmiecają notorycznie łowiska jest znacznie więcej. Na nic apele, prośby. Nic do nich nie dociera. Takie geny. Ciekawe czy w swoim otoczeniu tak się zachowują. Na dodatek w miejscach gdzie jest najwięcej śmieci często łowią przyjezdni wędkarze. Zostawiają mnóstwo opakowań plastikowych po zanętach i robakach, jest mnóstwo butelek plastikowych i ...... więcej

KAROL BARSZCZEWSKI NAJLEPSZY NA SPINNINGOWE ZAKOŃCZENIE SEZONU 2019

Aktualności | 2019-11-25 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

17 listopada 2019 na starorzeczu Szewczak I Wieprzu odbyły się ostatnie zawody tegorocznego sezonu wędkarskiego. Były to zawody spinningowe na zakończenie sezonu. W zawodach tych wzięło udział 13 wędkarzy a tylko 4 miało mierzoną rybę. Najlepszym spinningistą tych zawodów okazał się Karol Barszczewski, który zwyciężył wynikiem 3850g. Drugie miejsce zajął Tomasz Mitura 1985g a trzecie Daniel Jurkiewicz 970g. ... więcej

WYNIKI KLASYFIKACJI GRAND PRIX JUNIORÓW I SENIORÓW ZA 2019 ROK

Aktualności | 2019-11-20 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W załączeniu przedstawiamy podsumowanie klasyfikacji GRAND PRIX juniorów i seniorów za 2019 rok.... więcej

BARSZCZEWSKI KAROL WYGRYWA ZAWODY O PUCHAR PREZESA MIECZYSŁAWA SZCZEPAŃSKIEGO

Aktualności | 2019-10-09 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Rozgrywane od wielu lat zawody o Puchar Prezesa Mieczysława Szczepańskiego odbyły się w tym roku na łowisku specjalnym "Wzory". Mimo chłodnej pogody w zawodach wzięło udział 15 wędkarzy. Zimno zapewne przyczyniło się do tego, że nie wszyscy wędkarze mogli posmakować holem ryb w tym dniu. Najlepiej w tych warunkach poradzili sobie bracia Barszczewscy. To im udało się upolować największe okazy. Puchar Prezesa Mieczysława Szczepańskiego zdobył w tym roku Karol Barszczewski. Trafił okazałego karpia o wadze ponad 11 kg. Drugie miejsce zajął Piotr Barszczewski. Jemu też ...... więcej

JUBILEUSZ 65 LECIA KOŁA PZW "LESZCZ" W KOCKU

Aktualności | 2019-09-30 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W tym roku nasze Koło obchodzi jubileusz 65-lecia działalności. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie członków Koła w Restauracji a właściwie Klubie President. W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu członków naszego Koła oraz zaproszeni goście. Samorząd Kocka reprezentowali Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Bilski i Burmistrz Kocka Tomasz Futera. Władze Okręgu PZW w Lublinie reprezentowali Wiceprezes Zarządu ds. sportu Krzysztof Krystecki, Edward Kosiewski Rzecznik Dyscyplinarny ZO PZW, Zastępca Dyrektora ZO PZW w Lublinie Jakub Kłos. ...... więcej

PUCHAR BURMISTRZA KOCKA DLA DANIELA JURKIEWICZA

Aktualności | 2019-09-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Kocka odbyły się na łowisku specjalnym w Czemiernikach. Łowisko to położone jest na tle malowniczego zamku Firlejów. Niestety zamek nieużytkowany niszczeje. W niedzielny chłodny dzień września 12 wędkarzy walczyło o puchar ufundowany przez Burmistrza Kocka. W łowisku jest sporo małego karasia srebrzystego i to te ryby dominowały podczas zawodów. Najlepszym okazał się Daniel Jurkiewicz, który złowił ponad 10g ryb (10044g). Drugie miejsce zajął Mariusz Pełka – 9200g a trzecie Tomasz Mitura – ...... więcej

JERZY SOBOLEWSKI ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KCOKU

Aktualności | 2019-08-20 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Starorzecze „Szewczak” to łowisko, na którym odbyły się zawody o Puchar Przewodniczącego rady Miejskiej w Kocku. Od listopada 2018 funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Kocka pełni Pan Janusz Bilski. Inicjatorem zawodów o Puchar Przewodniczącego rady miejskiej był Pan Marek Futera, który pełnił tę funkcje przez kilka kadencji. Jak widać kolejny przewodniczący postanowił kontynuować tę tradycję. Zawody w pięknej, słonecznej pogodzie rozegrane zostały na Zbiorniku „Szewczak” w Ruskiej Wsi. W zawodach uczestniczyło ...... więcej

DANIEL JURKIEWICZ WYGRYWA PUCHAR PREZESA Z OKAZJI 65 LECIA DZIAŁĄNOŚCI KOŁA PZW "LESZCZ" W KOCKU

Aktualności | 2019-08-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Rok 2019 to rok w, którym nasze Koło obchodzi jubileusz 65 lecia swojej działalności. Z tej okazji Zarząd Kola postanowił uczcić Jubileusz organizując zawody o Puchar Prezesa Koła PZW "Leszcz" w Kocku. Zbigniew Nowicki pełniący funkcję prezesa naszego Koła ufundował okazały puchar dla zwyięzcy i pucharki za 2 i 3 miejsce. O puchar ten walczyło 18 wędkarzy. Zawody odbyły się na "Szewczaku" starorzeczu Wiepsza koło miejscowości Ruska Wieś. Piękna pogoda, duża frekwencja tylko ryby już nie te. Z roku na rok ryb coraz mniej w naszych wodach. Zawody wygrał Daniel ...... więcej

NOCNE ZAWODY NA ZALEWIE W PAŁECZNICY WYGRYWA JAROSŁAW KOWALCZYK

Aktualności | 2019-08-11 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W tym roku z 27 na 28 lipca odbyły się zawody nocne na Zalewie Pałecznica położonym w gminie Niedźwiada. Pałecznica to łowisko komercyjne o powierzchni 12 ha. Łowisko a właściwie jego otoczenie jest dobrze zarybione i zagospodarowane z miejscem parkingowym na samochody. W zawodach wzięło udzial 12 wędkarzy. Mimo kilkunastogidzinnego łowienia nie trafiły się jakieś większe sztuki. Ale każdy z łowiących miał jakąś rybę. Najwięcej złowił tym razem Jarosław Kowalczyk, ktory złowił kilka karpików o wadze 6450g. Drugie miejsce zajął Piotr Józwik z ...... więcej

MISTRZOSTWA OKRĘGU W KATEGORII U20 I U25 DLA WĘDKARZY Z KOCKA

Aktualności | 2019-06-27 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego PZW w kategorii U-20 i U-25 odbyły się 25-26 maja br. Zdominowali je zawodnicy z naszego Koła. Zawody Juniorów w kategorii u-20 odbyły się na zbiorniku w Markuszowie. Mistrzem Okręgu w kategorii U-20 został Oskar Partyka, 2 miejsce zajął Mikołaj Sikora. Na zawodach o Mistrzostwo Okręgu w Kategorii U-25 Mistrzem Okręgu został Bartłomiej Sobolewski.Gratulujemy! Takich wyników jeszcze w historii naszego Koła nie było.... więcej