Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

KATASTROFA W TYŚMIENICY

Aktualności | 2020-07-05 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Od tygodnia w Tyśmienicy płynie ciemna śmierdząca woda izdechłe - śnięte ryby. Życie w Tyśmienicy podobnie jak 7 lat temu zniknie na kilka miesięcy. Ale ta sytuacja nikogo nie interesuje. A przecież Okręg PZW ma w statucie także zagospodarowanie i ochronę wód.  Te wody to chyba według włądz Okrędu to tylko Zalew Zemborzycki i Bystrzyca. Zjawisko zatrutej wody, brunatnej z tłustymi plamami, płynące zdechłe ryby pojawia się w ostatnich latach. Nigdy wcześniej podobnego nie było. Były zatrute ryby ale wtedy do Tyśmienicy spuszczano ścieki z zakładów przemysłowych i ścieki miejskie z miast leżących nad Tyśmienicą. Takiego zjawiska nie pamiętają najstarsi wędkarze. I co ciekawe zjawisko to nie pojawia się na pobliskim Wieprzu czy dopływach Tyśmienicy Czrnej i Bystrzycy. I nikogo to poza kilkoma wędkarzami nie interesuje!!!

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Kruk Paweł Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 1 + / -

  Najprawdopodobniej jest to letnia przyducha.
  Wystąpiła ona również na rzekach Okręgu Siedleckiego. Zaczęło się od górnych uregulowanych odcinków rzeki Kostrzyń, która łączy się z rzeką Liwiec. U nas wystapiło to zjawisko w lipcu 2009r.
  http://www.pzw.org.pl/siedlce/wiadomosci/207777/61/przyducha_letnia_i_sniete_ryby_w_kostrzyniu_liwcu_i_bugu
  To zjawisko pojawiło się na rzece Krzna Okręgu Biała Podlaska.
  http://www.pzw.org.pl/bialapodlaska/wiadomosci/207706/60/sniecie__ryb__w__rejonie__malowej__gory___rz_krzna____odpowiedz_
  Wszystkie trzy rzeki na których pojawiło się to zjawisko są uregulowane i znajdują są w jednym regionie Polski na których najprawdopodobniej wystąpiły ponadnormatywne opady deszczu.

 • ab464 Data dodania: 3 miesiące temu Oceń: 0 + / -

  ab464

  To dziwne ( nikogo poza kilkoma wędkarzami nie interesuje ). Na facebooku jest załorzony temat w tej sprawie i tam zainteresowanych są setki wędkarzy . Zarządy Kół Borki i Kock dawno zgłosiły problem . Tyśmienica to nie tylko Kock woda na łąkach w okolicy Parczewa jeszcze przed wspomnianym przez Ciebie poniedziałkiem była na łąkach a rzeką Piwonią która jezt dopływem Tyśmienicy zaczeła płynąć gnojówka .