WĘDKARZE WSPÓŁORGANIZATORAMI FESTYNU CHARYTATYWNEGO NA RZECZ CHORYCH DZIECI

Aktualności | 2018-06-26 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 10 czerwca zorganizowano festyn, którego celem było zebranie środków dla chorych Zuzi i Piotrusia. Przygotowaniem festynu zajęła się społeczność Szkoły Podstawowej w Kocku. Włączyło się też przedszkole, OSP w Kocku, Koło Łowieckie „Miś”, Koło Wędkarskie „Leszcz”, Policja, Klub Motocyklowy „Bears Riders”, grupa rekonstrukcji historycznej. Była cała masa atrakcji: licytacje – w tym tortów dla Zuzi i Piotrusia, wielka loteria fantowa, kawiarenka, malowanie buzi, puszczanie baniek, wata cukrowa, występy ...... więcej

DOBRY START NASZYCH WĘDKARZY NA MARATONIE LESZCZOWYM EKOPIKNIKU NA ZALEWIE ZEMBORZYCKIM

Aktualności | 2018-06-18 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniach 16-17 czerwca br. na zalewie Zemborzyckim w ramach Ekopikniku odbył się XIII Maraton Leszczowy.W zawodach w sumie wzięło udział 58 zawodników. Z naszego Koła startowało 8 wędkarzy. Tuż za podium na 4 miejsce uplasował się Jarosław Kowalczyk a na 5 Tomasz Mitura, 9 miejsce Zbigniew Józwik, 14 Tadeusz Wójcicki, 16 Piotr Józwik, 26 Jacek Kondraszuk i 43 Piotr Nowakowski. Gratulujemy udanego startu.... więcej

SUKCES JAROSŁAWA KOWALCZYKA NA XIX BROWNING MARATON FEEDER EXTREME

Aktualności | 2018-06-05 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W XIX Browning Maraton Feeder Extreme na Nieliszu w rozegranym w 2-3.06.2018 na zbiorniku Nielisz. Na 222 startujących w zawodach Kolega z naszego Koła zajął 6 punktowane miejsce. Drużyna BFG Kock w składzie: Jarosław Kowalczyk, Piotr Nowakowski i Tadeusz Nowicki zajęła 8 miejsce. Wysokie 22 miejsce zajął Piotr Józwik z 2 drużyny z Kocka. Drużyna ZMP Kock w składzie: Piotr Józwik, Zbigniew Józwik i Michał Filipowicz zajęła 25 miejsce na 75 startujących drużyn. Gratulujemy! ... więcej

KOLEGA Z NASZEGO KOŁA MISTRZEM OKRĘGU U-25

Aktualności | 2018-05-17 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniach 12-13 maja na Dratowie Mistrzostwo Okręgu w Spławiku - kat. U27 oraz U55+. Mistrzem w kat. U25 został Bartłomiej Sobolewski, który jest członkiem Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Wyniki w załączniku. ... więcej

MACIEJ KONARSKI FEEDEROWYM MISTRZEM KOŁA NA 2018 ROK

Aktualności | 2018-05-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W niedzielę 13 maja br. odbyły się Zawody Feederowe o Mistrzostwo Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody rozegrano za Zalewie Zemborzyckim. Pogoda dopisała, ryby całkiem przyzwoicie. Najlepszym feederowcem w tym roku został Maciej Konarski, który wygrał zawody wynikiem 4590g. Drugie miejsce z niewiele gorszym wynikiem zajął Karol Barszczewski – 4505g. Trzecie natomiast wywalczył nie kto inny jak Prezes Koła sam Zbigniew Nowicki. Kol. Prezes przypomniał sobie dawne młodzieńcze czasy, kiedy to wygrywał zawody w Kole i reprezentował Koło na zawodach ...... więcej

Mikołaj Sikora Spławikowym Mistrzem Kola w kategorii juniorów a Bartlomiej Sobolewski w kategorii seniorów

Aktualności | 2018-05-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 3 maja br. przy pięknej pogodzie odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Zawody rozegrano w kategoriach juniorów i seniorów na Zalewie Zemborzyckim. Wędkarzom towarzyszyła piękna pogoda, niestety ryby nie były już tak łaskawe. Zawody rozegrano w jednej turze. W kategorii juniorów zwyciężył Mikołaj Sikora – 5840g, drugie miejsce zajął Oskar Partyka – 1170g a trzecie miejsce Mateusz Sikora – 660g. W kategorii seniorów zwyciężył Bartłomiej Sobolewski – 4010g, drugie miejsce zajął ...... więcej

KOLEJNA ODSŁONA ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA RYSZARDA NOWICKIEGO

Aktualności | 2018-04-23 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejny już rok odbyły się zawody spławikowe o puchar Prezesa Ryszarda Nowickiego. Zawody tym razem odbyły się na Tyśmienicy w Tchórzewie. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie choć trochę wietrznie. Ryby może nie szalały ale każdy z wędkarzy coś złowił, co nie zdarza się zbyt często. Najlepiej łowił w tym dniu Kol. Andrzej Parol łowiąc 2970g zdobywając tym samym okazały puchar w tym roku. Drugie miejsce zajął Sławomir Witek z wynikiem 1610g a trzecie Jarosław Kowalczyk 1420g. Obecny prezes naszego Koła Zbigniew Nowicki syn Ryszarda Nowickiego ...... więcej

SEZON SPŁAWIKOWY ROZPOCZETY

Aktualności | 2018-04-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na łowisku specjalnym „Wzory” w Nasutowie w dniu 15 kwietnia wędkarze z koła PZW „Leszcz” w Kocku rozpoczęli sezon spławikowy 2018. W zawodach spławikowo-gruntowych wzięło udział 16 wędkarzy. Zawody przeprowadzono w kategorii OPEN – startowali juniorzy i seniorzy. Zarówno pogoda jak i ryby dopisały. Połowa kwietnia słoneczny z temperatura powyżej 20°C. Poza jednym wędkarzem wszyscy łowili jakieś ryby. Zdarzył się również okaz w postaci ponad 6 kg karpia złowionego przez Kol. Piotra Barszczewskiego. Przeważały jednak ...... więcej

Wędkarze z naszego Koła przygotowali naturalne kryjówki dla drapiezników na jeziorach Kunów i Firlej

Aktualności | 2018-04-09 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W naturalnych jeziorach jest niewiele kryjówek dla drapieżników. Tak jest na jeziorach Kunów i Firlej. Dlatego wędkarze z naszego Koła postanowili pomóc drapieżnikom na tych jeziorach budując im sztuczne stanowiska – „krześliska”. Taką akcję przeprowadzili koledzy z naszego Koła w niedziele 8 kwietnia. Z takich schronisk korzystają okonie, szczupaki i sandacze. Wylęg sandacza, na takich krześliskach, będzie miał, w pierwszych dniach życia zabezpieczenie, raz chronić je będzie rodzic, dwa w gałęziach będą miały niezłą ...... więcej