Nasze wiadomości - archiwum zobacz aktualne

PUCHAR PREZESA RYSZARDA NOWICKIEGO DLA BARTKA SOBOLEWSKIEGO

Aktualności | 2017-01-25 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejne zawody spławikowe o puchar Prezesa Ryszarda Nowickiego odbyły się na Tyśmienicy w Miejscowości Tchórzew. Niestety pomimo ładnej pogody ryby nie dopisały wędkarzom. Najwięcej ryb złowił Bartek Sobolewski 1150g i jemu przyjdzie zaopiekować się okazałym pucharem. Jest to bowiem puchar przechodni ufundowany przez syna prezesa Ryszarda Nowickiego – Zbigniewa Nowickiego pełniącego od dwóch lat funkcje prezesa naszego Koła. Drugie miejsce w zawodach zajął Maciek Konarski – 680g a trzecie Jarosław Kowalczyk 440g. Zwycięzca zawodów i ...... więcej

3 MIEJSCA NA PODJUM W MEMORIALE MARKA KOŚMIDRA - BARDZO DOBRY START NASZYCH MŁODYCH WĘDKARZY

Kolejne zawody organizowane przez ZO Lublin na Zalewie Zemborzyckim o Memoriał Marka Kośmidra zakończyły się dużym sukcesem zawodników z naszego Koła. W najmłodszej grupie wiekowej do 12 lat zwyciężył Witold Zuchora, który złowił ponad 3,5 kg ryb. Jak na tak młodego zawodnika, to bardzo dobry wynik. Dalsze miejsca zajęli: 8 drugie miejsce - Kuba Obroślak, 9 miejsce - Filip Śmieciński i 11 miejsce - Jacek Guz. W kategorii 13-14 lat najlepiej wypadł Patryk Guz, który zajął 2 miejsce - 1,2 kg. Miejsce 11 zajął Jakub Szucki. W najstarszej grupie ...... więcej

BARTEK SOBOLEWSKI 7 NA MISTRZOSTWACH POLSKI KOBIET I MŁODZIEŻY - U23

Bartek Sobolewski członek naszego Koła bardzo dobrze się spisał na Spławikowych Mistrzostwa Polski Kobiet i Młodzieży-U23, które odbyły się w dniach 05-07.08.2016r. na Kanale Dwory w Oświęcimiu. Gratulujemy sukcesu. ... więcej

WYNIKI KONKURSU WIEDZY WĘDKARSKO EKOLOGICZNEJ W KOLE PZW „LESZCZ” W KOCKU

Co roku młodzi wędkarze z naszego Koła sprawdzają swoja wiedzę o wędkarstwie i ekologii. Tak było i w tym roku. Niestety liczba uczestników tego konkursu jest w ostatnich latach mniejsza. Pomimo atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Zarząd Koła. W tym roku wiedzę sprawdzało 6 uczestników. Najlepiej w tym roku wypadł Mikołaj Sikora. Drugie miejsce zajął jego brat Mateusz Sikora natomiast trzecie Jakub Lipski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody. ... więcej

JÓZEF KOROLCZUK NAJLEPSZY NOCĄ

W nocnych zawodach gruntowych w tym roku najepszym zawodnikiem został Józef Korolczuk. Zawody odbyły się na Zalewie "Zimna Woda" w Łukowie. Jakk się okazało zbiornik w Łukowie nie był zbyt gościnny dla wędkarzy. Niski poziom wody, spowodował, że większa częśc tafli zzalewu była zarośnieta roślinnością. Wędkarze mieli maksymalnie utrudnione zadanie. Tylko nielicznym wędkarzom w tak trudnych warunkach udało się złowić jakieś ryby. A część z nich aby mogła wogóle zarzucić wędki musiała wejść do wody i usunąć nadmiar zielska, które ...... więcej

OSTATNIE ZAWODY JUNIORÓW W SEZONIE WYGRAŁ KONRAD NICPOŃ

Przy bardzo ładnej pogodzie odbyły się zawody o Puchar Wiceprezesa ds. Młodzieży Koła PZW „Leszcz” w Kocku. Piękna aura towarzyszyła zmaganiom młodych zawodników podczas zawodów o Puchar ufundowany przez Zbigniewa Szczepańskiego Wiceprezesa ds. Młodzieży w naszym Kole. Wśród startujących najlepiej łowił Konrad Nicpoń, który zajął I miejsce wynikiem 2210g. Drugie miejsce zajął Witold Zuchora – 1990g a trzecie miejsce Mikołaj Sikora 1980g. Niektórym zawodnikom było tak gorąco, że musieli schłodzić się po zaciętej ...... więcej

PIERWSZE ZAWODY W NOWYM SEZONIE

W dniu 22 stycznia br. odbyły się pierwsze zawody w rozpoczynającym się sezonie 2017 r. Zawody o charakterze towarzyskim nie ujęte w kalendarzu imprez na 2017 r. Do rywalizacji na rzece czarna w Kocku przystąpiło 14 wędkarzy. Jak to na zawodach ryby brały jednym lepiej innym słabiej. Łowiono głownie okonie. Najlepszy w rywalizacji okazał się Sławomir Witek 1418g. Drugi był Konrad Nicpoń 636g a trzeci Tomasz Mitura 585g. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy a wszyscy uczestnicy pokrzepili się i rozgrzali gorąca i smakowita grochówką przygotowana przez Grażynę ...... więcej

PODSUMOWANIE ROKU - KLASYFIKACJA GRAND PRIX JUNIORÓW I SENIOROW ZA 2016 ROK

Aktualności | 2016-11-19 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zakończył się sezon wędkarski i nastał czas na podsumowanie sezonu w rywalizacji wędkarzy za 2016 rok. Do rywalizacji uwzględniono 6 najlepszych wyników przy 9 zawodach dla juniorów i 10 zawodach dla seniorów. Po podliczeniu wyników w rywalizacji zawodników w kategorii juniorów w roku 2016 zwycięzcą w klasyfikacji GRAND PRIX został Mateusz Sikora. Drugie miejsce zajął Mikołaj Sikora a trzecie miejsce Jakub Jurkiewicz. W klasyfikacji seniorów najlepszym zawodnikiem został Maciej Konarski, Drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz a ...... więcej

AKCJA SPRZĄTANIA ŁOWISK

Aktualności | 2016-11-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Kolejny rok Zarząd Koła Przeprowadził akcję sprzątania łowisk będących pod opieka naszego Koła. Akcja odbyła się na początku października br. Akcją objęto rzeki, starorzecza i zbiorniki wodne na terenie gminy Kock. Uczestnicy tegorocznej akcji zauważyli, że śmieci nad wodą było mniej niż w poprzednich latach. Trudno powiedzieć jaka jest tego przyczyna. Być może spowodowane jest to, że obecny rok nie był zbyt łaskawy dla wędkarzy. Ryby nie żerowały i w efekcie wędkarzy było znacznie mniej nad wodami. Dla przykładu nad zbiornikiem Kęsy w poprzednich latach nie ...... więcej

SEZON 2016 UWAŻAMY ZA ZAKOŃCZONY - ZBIGNIEW JÓZWIK WYGRAŁ ZAWODY SPINNINGOWE NA KONIEC SEZONU

Aktualności | 2016-10-03 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Spinningowe zawody na zakończenie sezonu to ostatni punkt z kalendarza imprez na 2016 rok. Zawody odbyły się na Wieprzy w okolicy miejscowości Jeziorzany. Pogoda nad wyraz dopisała co widać na załączonych obrazkach. Wieprz jest tu bardziej rybny niż na odcinku w okolicy Kocka. Drapieżniki były i to w różnych gatunkach ale niestety za krótkie do wagi. Były i bolenie, sandacze, szczupaki i klenie. Niestety wszystko za krótkie. Do wagi zaliczono tylko „pasiaki” takie ponad 20 cm. Największego zaliczył Zbigniew Józwik i to on wygrał zawody. ...... więcej