Nasze wiadomości - archiwum zobacz aktualne

SPINNINGIEM KOŃCZYMY SEZON

Aktualności | 2014-09-22 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Koniec lata i kniec zmagań zawodników, którzy rywalizowanli w ramach kalendarza imprez zaplanowanego na 2014 rok. Ostatnie zawody w tym roku wygrał Krzysztof Kutnik, który po latach przerwy, powrócił do rywalizacji i to skutecznie. Drugie miejsce zajął Jarosław Sidor a trzecie Tadeusz Wójcicki. Drapieznik nie był zbyt aktywny w tym dniu, stąd wyniki zawodów były nie najlepsze ale ryby były. Kompletne wyniki przedstawiamy w załączniku. Kalendarz zaplanowany na ten rok zawierał sporo zawodów jak na niewielkie stosunkowo koło. Co ...... więcej

OSTATNIE ZAWODY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR PREZESA D/S MŁODZIEŻY WYGRAŁ PATRYK GUZ

Aktualności | 2014-09-15 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zbliża sie koniec lata i koniec rywalizacji wędkarzy w sezonie 2014. Ostatnie zawody dla dzieci i młodziezy to zawody spałwikowo-gruntowe o Puchar Prezesa d/s MłodzieżyZbigniewa Szczepańskiego. Rywalizacja odbyła się na zbiorniku Kesy w Bozniewicach przy bardzo ładnej pogodzie. Ryby może nie żerowały najlepeiej w tym dniu ale nie było najgorzej. Najlepiej poradził sobie Patryk Guz łowiąc 1747 g ryb. Drugie miejsce zajął Konrad Nicpoń a trzecie Jakub Jurkiewicz. Na zakończenie zawodów odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, przygotowane przez Zarząd Koła. ...... więcej

DANIEL JURKIEWICZ ZWYCIĘZCĄ ZAWODÓW O PUCHAR PREZESA KOŁA PZW "LESZCZ" W KOCKU

Aktualności | 2014-09-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Jedne z ostatnich zawodów w tym sezonie odbyły się 7 września na zbiorniku Kęsy. Zawody odbyły się przy pięknej letniej pogodzie. Były to zawody open o puchar prezesa Koła PZW "Leszcz" w Kocku Zbigniewa Niwickiego. Pogoda i ryby dopisały w pierwszy wrześniowy weekend. Z 19 startujących wędkarzy wszyscy mieli ryby a najlepszy w tym dniu Daniel Jurkiewicz złowił 5562 g ryb. Drugie miejsce z też niezłym wynikiem 3994 g zajął Mariusz Pełka a trzecie junior Mikołaj Sikora 3652 g. W ogóle w tych zawodach bardzo dobrze wypadli juniorzy na tle swoich starszych ...... więcej

ZAWODY Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA WAKACJI

Aktualności | 2014-09-01 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W niedzielny poranek nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się coroczne zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży organizowane przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA WAKACJI. W zawodach startowali wędkarze młodzi wędkarze w 3 kategoriach wiekowych: do 12 lat od 12 do 14 lat i do 16 lat oraz w kategorii drużynowej. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najliczniejszą grupą wędkarzy jak zwykle była reprezentacja Koła PZW Leszcz” z Kocka. Nasi młodzi wędkarze spisali się bardzo dobrze zajmując 1 miejsce drużynowo. ...... więcej

ZAWODY O PUCHAR FIRMY INTERGUM BOGDANA ZDUNKA KOLEJNY ROK DLA JAROSŁAWA KOWALCZYKA

Aktualności | 2014-08-10 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Drugi rok z kolei Jaroslaw Kowalczyk wywalczył Puchar Firmy INTERGUM Bogdana Zdunka z Kocka. W tymroku zawody odbyły się na specjalnym łowisku w Przytocznie - "Staw Strażacki". Ryby okazały sie tego dnia nader kapryśne, ponieważ na 17 wędkarzy tylko 8 złowiło ryby. Tych ryb było niezbyt wiele i niewielkie. Najlepiej poradził sobie ze słabymi braniami Jarosław Kowalczyk - łowiąc 1175 g ryb - głównie leszczy i karasi. 1150 g złowił Zbigniew Józwik zajmując II miejsce. Trzecie miejsce zajął junior Mateusz Sikora. Pełne wyniki w załączeniu.... więcej

GRUNTOWE ZAWODY NA JEZIORZE KRZCZEŃ

Aktualności | 2014-07-14 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Z 12 na 13 lipca br na Jeziorze Krzczeń odbyły się gruntowe zawody wękarskie Koła PZW Leszcz w Kocku. Niestety kolejny rok pogoda nie sprzyjała wedkarzom w nocy podobnie jak w roku ubiegłym rozpadało się i padało niemal do rana. Przynajmniej było ciepło i deszcz nie dał się tak mocno we znaki wędkarzom. Łowiono na dwie wędki metodą gruntową. Przez pogdę ryby nie brały najlepiej. Najelepszy w tym minimaratonie - wędkowano bowiem łowiono przez 15 godzin został Sławomir Witek, który złowił ponad 4 kg ryb w tym karpia. Drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz ...... więcej

ZAWODY Z OKAZJI 60 LECIA KOŁA PZW LESZCZ W KOCKU O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA

Aktualności | 2014-07-07 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W dniu 6 lipca odbyły się zawody spławikowo-gruntowe o Puchar Burmistrza Kocka. Zawody przeprowadzono w ramach przypadającego w tym roku jubileuszu 60-lecia Koła PZW w Kocku. Zawody odbyły się na zbiorniku Kęsy koło Bożniewic. Podczas zawodów walczono o największa rybę w kategorii juniorów i seniorów. Fundatorem nagród i pucharów był burmistrz Kocka Tomasz Futera. W zawodach wzięło udział ponad 30 wedkarzy. Najlepszy w kategori juniorów okazał sie Jakub Jurkiewicz, który złowił leszcza o wadze 305 g., drugie miejsce zajęła ...... więcej

NASI WĘDKARZE NA XV MARATONIE ROZTOCZA I WIADOMOŚCI WEKARSKICH

Aktualności | 2014-06-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Średnio wypadli w tym roku nasi wędkarze na XV Maratonie Roztocza i Wiadomości Wędkarskich na Nieliszu. 5 miejsce indywidualnie oraz 8 miejsce drużyny DPJ i 12 BFG to najlepsze wyniki naszych wędkarzy w tegorocznym Maratonie Roztocza i Wiadomości Wędkarskich. 34 miejsce zajęła 3 kocka drużyna ZMP. Z kockich wędkarzy w tym roku najlepiej łowił Tomasz Mitura z drużyny BFG zajmując 5 miejsce 45205 pkt.. Pozostałe miejsca zawodników z kockich drużyn: 22 Piotr Nowakowski (DPJ) 26040 pkt., 23 Dariusz Mitura (DPJ) 25980 pkt., 34 Tadeusz Wójcicki (BFG) 22735 pkt., 54 ...... więcej

5 MIEJSCE MIKOŁAJA SIKORY I 10 KONARADA NICPONIA NA MISTRZOSTWACH SPŁAWIKOWYCH KOBIET KADETÓW I JUNIORÓW

14 i 15 czerwca na Zalewie Zemborzyckim odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w kategoriach: kobieta, kadet, junior i U-23. Nasze Koło reprezentowali w kategorii kadetów Mikołaj Sikora i w kategorii junior Konrad Nicpoń. 5 miejsce w kategorii kadetów zajął Mikołaj Sikora na 8 startujących a 10 w kategorii juniorów Konrad Nicpoń na 15 startujących. W kategorii kobiet i U-23 nasze Koło nie było reprezentowane. ... więcej

ZAPRASZAMY NA BIESIADĘ WĘDKARSKA Z OKAZJI JUBILEUSZU 60 - LECIA DZIAŁANOŚCI KOŁA

Aktualności | 2014-06-11 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zarząd Koła PZW „LESZCZ” w Kocku zaprasza wszystkich chętnych członków Koła do zgłaszania udziału w „Biesiadzie Wędkarskiej” organizowanej z okazji Jubileuszu 60 – lecia Koła Wędkarskiego w Kocku. Impreza odbędzie się w dniu 5 lipca o godzinie 17.00. Zgłoszenia przyjmuje skarbnik Koła Pani Grażyna Nowicka do dnia 20 czerwca br. (Zakład optyczny przy ul. Radzyńskiej). Opłata od osoby 30 zł. PROGRAM: 1. Otwarcie i powitanie gości 2. Przedstawienie zarysu historii Koła PZW w Kocku 3. Wręczenie odznaczeń i medali 4. ...... więcej