PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ W KCOKU ZDOBYŁ JUNIOR BARTEK SOBOLEWSKI

Aktualności | 2011-10-16 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Zaplanowane na lipiec zawody o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej udało się zorganizować w ostatniej chwili, bo dopiero 16 października. Niestety zawody spławikowe to o tej porze ryzyko i nie można się spodziewać wielkich wyników. Spuszczany staw w Siemieniu do Tyśmienicy niesie zawsze masę zanieczyszczeń i mułu. Woda jest mętna pełna zanieczyszczeń dlatego na porządne brania nie ma co liczyć. Przez 3 godziny wędkowania kilku zawodnikom udało się wymęczyć po kilka rybek. Były to wyłącznie ukleje. Na domiar złego po ważeniu okazało się, że trzech ...... więcej

MISTRZOSTWA PODLODOWE KOLA PZW "LESZCZ" W KOCKU ROZSTRZYGNIĘTE

Aktualności | 2013-01-29 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Podlodowe Mistrzostwa Koła PZW „LESZCZ” w Kocku odbyły się na zbiorniku „Kęsy” w miejscowości Bożniewcie. W zawodach wzięło udział 12 zawodników. Pogoda nie była najlepsza to i ryby nie żerowały najlepiej. Mimo to kilku wędkarzom udało się coś złowić. Najlepszy w tym dniu okazał się Piotr Nowakowski zajmujący I i II miejsce w turach. Na drugim miejscu wypadł Leszek Baranowski odpowiednio IV II III miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Jurkiewicz odpowiednio V i IV w turze. Oto ostateczne wyniki 1. Piotr Nowakowski 3 pkt., 2 ...... więcej

WIELKI SUKCES! PODLODOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWO DLA WĘDKARZY Z KOCKA

Aktualności | 2013-02-04 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

W pierwszy weekend lutego tj. 2 i 3 lutego na jeziorze Rogóźno odbyły się Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. Świetnie spisali się koledzy z Koła PZW „LESZCZ” w Kocku. W zawodach wzięło udział 38 drużyn – 78 zawodników w kategorii seniorów. Po dwóch dniach ciężkich zmagań z niezbyt przyjemną aurą (wiatr i deszcz) nasi zawodnicy zdeklasowali uczestników tegorocznych zawodów. Tytuł Mistrza Okręgu PZW Lublin w roku 2013 zdobył bezkonkurencyjny w tych mistrzostwach Daniel Jurkiewicz. Daniel zajął w obu turach I miejsce. ...... więcej

POD LODEM I TOWARZYSKO

Aktualności | 2013-02-12 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Na jeziorze Firlej przy dość przyjemnej pogodzie odbyły się Towarzyskie Zawody Podlodowe Kola PZW "Leszcz" w Kocku. W zawodach mimo że miały charakter towarzyski wzięłó udział 13 zawodników. Niestety ryby nie były zbyt chętne do brań w tym dniu. A dzień wcześniej brały i to jakie ryby. Z 13 startujących tylko 6 zawodnikom udało się coś złowić. Najlepszy tego dnia jak na Mistrza Okręgu przystało okazał się Daniel Jurkiewicz łowiąc 702 g ryb. Drugie miejsce zajął także uczestnik ostatnich Mistrzostw podlodowych Piotr Nowakowski. Jego wynik to 432 g. ...... więcej

KOLEJNY UDANY START WĘDKARZY PODLODOWYCH NA ZAWODACH OKRĘGOWYCH

Aktualności | 2013-02-18 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Podlodowe Zawody o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu w Lublinie przeprowadzono na jeziorze Firlej. Kolejne zawody podlodowe na szczeblu Okręgu i kolejny sukces naszych wędkarzy. Koło z Kocka reprezentowali: Daniel Jurkiewicz, Piotr Nowakowski drużynowi zwycięzcy tegorocznych Podlodowych Mistrzostw Okręgu oraz Andrzej Sobolewski. Indywidualnie Piotr Nowakowski zajął 3 miejsce a nasza drużyna drugie, nieznacznie ustępując jedynie wędkarzom z koła Barrakuda. Trzecie zajęli wędkarze z koła Czysta Woda z Ryk. W zawodach startowało 31 drużyn 3 osobowych. Najlepszym zawodnikiem w ...... więcej

II TOWARZYSKIE ZAWODY PODLODOWE NA JEZIORZE FIRLEJ

Aktualności | 2013-03-04 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Rozochocili się „zimowi” wędkarze z naszego Koła. To już 3 zawody podlodowe zorganizowane przez nasze Koło w tym roku. Ale jeśli ktoś lubi to czemu nie. Zawody przeprowadzono podobnie jak przed 3 tygodniami na Jeziorze Firlej. W zawodach wzięło udział 13 wędkarzy. Pomimo wielkich chęci wędkarzy do łowienia, ryby i tym razem niezbyt dopisały. Kilku zawodników nie zobaczyło ryby. Tym razem najlepiej łowił Kolega Jarosław Kowalczyk, który złowił 7 ryb o wadze 532 g. Drugie miejsce zajął Daniel Jurkiewicz, który cały sezon trzyma bardzo ...... więcej

UDANY START TYM RAZEM WĘDKARZY Z KOCKA NA ZAWODACH O MISTRZOSTWO SPŁAWIKOWE OKRĘGU W KATEGORII JUNIORÓW, KADETÓW I KOBIET

Aktualności | 2013-06-03 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Bardzo dobrze spisała się ekipa reprezentująca nasze Koło w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu. Startująca w kategorii kobiet Ania Guz Kasprzak zajęła III miejsce. W kategorii kadetów II miejsce zajął Maciek Guz, natomiast VII miejsce zajął Oskar Partyka. W kategorii Juniorów Konrad Nicpoń zajął XV miejsce. Gratulujemy tak udanego startu młodym zawodnikom i pani Ani, którzy reprezentowali nasze Koło w zawodach na szczeblu Okręgu. ... więcej

MARATON WĘDKARSKI NA NIELISZU SPECJALNOŚCIĄ WĘDKARZY Z KOCKA

Aktualności | 2013-06-18 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Po raz drugi w historii rozgrywanych maratonów wędkarskich na Nieliszu wędkarze z Kocka z drużyny DPJ Kock wywalczyli PIERWSZE miejsce. Indywidualnie na drugim miejscu uplasował się także nasz zawodnik DANIEL JURKIEWICZ. W maratonie startowało 168 zawodników w 56 drużynach. Przed dwoma laty ta sama drużyna w składzie Daniel JURKIEWICZ, Piotr NOWAKOWSKI i Dariusz MITURA zwyciężyła w maratonie a indywidualnie Daniel Jurkiewicz był pierwszy, Piotr Nowakowski - drugi. Można więc powiedzieć, że maraton na Nieliszu staje się specjalnością wędkarzy z Kocka. ...... więcej

VIII MARATON LESZCZOWY NA ZALEWIE ZEMBORZYCKIM

Aktualności | 2013-06-24 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Nasz kolega z Koła Daniel Jurkiewicz znów pokazuje klasę. W tym roku zajmuje II miejsce. To kolejny udany występ Daniela w maratonie. Przypomnieć należy, że Daniel w 2010 roku wygrał maraton łowiąc ponad 65 kg leszczy. Równie wysoko bo na V miejscu wypadł Jarosław Kowalczyk, który także był triumfatorem tej imprezy. W zawodach uczestniczyło jeszcze kilku zawodników z naszego koła. Niestety do chwili obecnej organizatorzy nie napisali przedstawili wyników z tych zawodów. Gratulujemy kolejnego udanego startu naszych wędkarzy. ... więcej

WYNIKI SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW KOŁA 2013

Aktualności | 2013-07-01 | Publikujący: KOŁO PZW "LESZCZ" w Kocku

Mistrzostwa spławikowe koła w kategorii seniorów odbyły się na zbiorniku Dratów. Dratów to od wielu dobre i zasobne łowisko w leszcze. Pogoda nad Dratowem niemal przez cale zawody była bardzo ładna. I tura minęła przy bezwietrznej pogodzie. Mimo flauty ryby brały przyzwoicie. Zwycięzca I tury złowił ponad 6,5 kg ryb. W drugiej turze pojawił się wiatr, który z czasem narastał i łowiący na tyczkę mieli niemały problem z jej utrzymaniem. Najlepsza dyspozycję w tym dniu wykazał Andrzej Sobolewski zajmując w dwu turach drugie miejsca. II miejsce ...... więcej