Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Towarzyskie zawody spinningowe 28.05.2017 Warta Oborniki

Dnia 28.05.br. na rzece Warcie w miejscowości Oborniki odbyły się pierwsze w tym roku towarzyskie zawody spinningowe naszego koła zaliczane do oddzielnie prowadzonej klasyfikacji GP. Na zbiórce stawiło się 15 zawodników, w tym jedna Pani.
Po otwarciu imprezy, krótkiej odprawie i szybkiej grupowej fotce autorstwa kol. Andrzeja Zająca, z zapałem i pełni nadziei rozeszliśmy się po rzece. Jednak bardzo szybko okazało się, że pogoda, która była już od samego poranka raczej plażowa, a do tego niezwykle szybko obniżający się poziom wody w Warcie nie będą sprzyjały nadmiernej aktywności ryb. Tak jak przypuszczaliśmy o miarowe ryby było niezwykle trudno, mimo to pięcioro zawodników zdołało zapunktować.Trafiły się pojedyncze okonie w przedziale od 18 do nieco ponad 20 cm. Troszkę szczęścia zabrakło koledze Zbigniewowi, który złowił szczupaka długości 45cm, niestety te kilka centymetrów za mało i po pamiątkowej fotografii rybka wróciła do wody. Niepowodzeniem zakończyły się też hole ładnego jazia kol. Maurycego i około trzydziestaka okonia kol. Krystiana, prezes podobno też coś tam zostawił w wodzie ;) . 
Po zakończeniu wędkowania w położonej przy samej rzece stanicy koła nr 32 Oborniki Miasto mogliśmy skorzystać z przewiewnego i dającego upragniony cień tarasu, a na specjalnie przygotowanym dla nas ognisku upiekliśmy kiełbaski. 
 Po posiłku przystąpiliśmy do odczytania wyników, dekoracji i wręczenia nagród. Największa ryba imprezy to okoń 120g, złowił go kol. Maurycy Tomkowiak ,który wygrał całe zawody z wynikiem 200pkt. , a następne miejsca zajęli w kolejności: Paweł Siwczak 110pkt. , Łukasz Łożewicz 105pkt. , Janusz Strugała 85pkt. , Przemysław Strugała 80pkt. Dodatkową nagrodę specjalną, woblera własnej produkcji, wykonanego przez zwycięzcę dzisiejszych zawodów otrzymała koleżanka Agnieszka Zając.Na tym zawody zakończono, jeszcze tylko tradycyjne wspólne zdjęcie i wszyscy mogli udać się do domów.

Dziękujemy koleżance Agnieszce Wilhelmi za super fotografie z imprezy i wszystkim uczestnikom za świetną, koleżeńską atmosferę jaką wspólnie stworzyliście.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach !

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.