Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Towarzyskie zawody spławikowo-gruntowe rz. Warta w Poznaniu 06.08.2017

Dnia 06.08.2017 na poznańskim odcinku rzeki Warty odbyły się towarzyskie zawody naszego koła zaliczane do klasyfikacji GP w kategorii spławikowo-gruntowej.
Tego dnia przywitał nas dosyć pochmurny poranek co napawało optymizmem, ponieważ dawało nadzieję na złowienie dużych ryb, które nie przepadają za prześwietloną wodą.
Jednak nic z tych rzeczy .Rybami ,które zdecydowanie najczęściej meldowały się na haczyku były krąpie, rzadziej płotki i kiełbie.Trafiła się też niewymiarowa brzana, pojedynczy kleń i kilka leszczyków.
Regularne odławianie ryb nie należało do rzeczy prostych, brały one chimeryczne i nie łatwo było utrzymać je przez dłuższy czas w polu nęcenia. Dodatkowo prowadzenie i spływ zestawu utrudniało dość zaczepowe dno.
Część zawodników zdecydowała się łowić metodą feederową, która jak pokazały wiosenne zawody na Cybinie może być równie skuteczna jak spławikowa.
Warto zaznaczyć, że pierwszy raz w tym roku wszyscy uczestnicy zawodów zdołali zapunktować.
Wędkowaliśmy tradycyjnie przez 4 godziny, po ważeniu i ciepłym poczęstunku nastąpiło odczytanie wyników i wręczenie nagród.
Pierwsze miejsce zajął kol. Łukasz Łożewicz z wagą 4315g. Drugie miejsce kol. Piotr Stankiewicz z wynikiem 3530g. Obydwoje łowili metodą skróconego zestawu. 
Rybą zawodów został leszcz o wadze 405g złowiony metodą feederową przez kol. Pawła Siwczaka ,który z łączną wagą 2810g zajął trzecie miejsce w całych zawodach.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niezawodne przybycie i miłą atmosferę. 
Oczywiście serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy naszego koła.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.