Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Przepisy PZW

Regulamin łowiska licencyjno-mieszanego PZW Koło Ciepłownik

Przepisy PZW | 2009-12-19 | Publikujący: Koło PZW Ciepłownik

 1. Upoważnienie do amatorskiego połowu ryb w stawie ma członek PZW posiadający ważną legitymację członkowską wraz z wkładką wydaną  przez Zarząd Koła.
 2. Wkładki odstępować nie wolno i należy okazywać na każde żądanie kontroli. Dzieci do lat 14-u mogą wędkować (z wyjątkiem spiningowania) z rodzicem lub opiekunem w ramach przysługującego limitu rodzicowi lub opiekunowi. Młodzież od lat 14-u obowiązuje posiadanie wkładki.
 3. Po przybyciu na łowisko należy natychmiast wpisać w wkładce datę wędkowania.
 4. Uprawniony członek w roku 2010 może wędkować 15 razy w miesiącu.
 5. Czas połowu od świtu do zmierzchu, na jedną wędkę i na każdą przynętę, za wyjątkiem przepisów okresowych wydanych przez Zarząd Koła i ogłoszonych na tablicy ogłoszeń.
 6. Limity połowu i wymiary ochronne zgodnie z regulaminem PZW amatorskiego połowu ryb za wyjątkiem limitowanych t.j. karp, amur, sum, sandacz, szczupak i węgorz.
 7. Limity wymiary ochronne ryb obowiązujące w 2010 roku:

  • karp 35cm, amur 50cm-2szt. łącznie dziennie, nie więcej niż 10szt. łącznie miesięcznie i 30szt. łącznie w roku.
  • szczupak 60cm, sandacz 50cm- 1szt. łącznie dziennie, nie więcej niż 4szt. w miesiącu i 8szt. łącznie w roku.
  • sum 70cm- 1szt. w miesiącu, nie więcej niż 4szt. w roku.
  • imit roczny 30szt. karp, amur, szczupak i sandacz + 4szt. sum, węgorz 2szt. dziennie, 4szt. w miesiącu.

  Za limit dzienny uważa się złowienie i zabranie z łowiska dwóch ryb objętych limitem. Po złowieniu 1szt. objętej limitem, można dołowić rybę innego gatunku, np. 1 karp + 1 szczupak lub 1 sum itp. Po wykorzystaniu limitu dziennego wędkarz zobowiązany jest do zakończenia wędkowania. Ryby objęte limitem oraz godzinę złowienia należy natychmiast po złowieniu wpisać do wkładki.

  Dla posiadaczy wkładki młodzieżowej limity połowu zmniejszone są i wynoszą: karp, amur 2szt. łącznie dziennie, nie więcej niż 8szt. w miesiącu i 20szt. w roku. Szczupak, sandacz 1szt. łącznie dziennie, nie więcej niż 4szt miesięcznie i 8 szt. w roku łącznie. Sum 1szt. w miesiącu, nie więcej niż 4szt, w roku. Łącznie sum 1szt. w miesiącu i 2szt. w roku.
 8. Odległość między wędkarzami - 5m.
 9. Organizowane na łowisku nr.4 zawody wędkarskie nie podlegają postanowieniom.
 10. Zabrania się wędkowania ze sprzętu pływającego, oraz brudzenia i wchodzenia do wody, kąpieli, uprawiania sportów, wjazdu pojazdami mechanicznymi w strefę objętą zakazem ruchu, oraz groble wokół i pomiędzy stawami. Biwakowania, zakładania obozowisk, palenia ognisk oraz pozostawiania wszelkich śmieci i odpadów. Wędkujący po przybyciu na łowisko bezwzględnie usuwa wszystkie śmieci w obrębie swojego stanowiska. Zakaz nadużywania alkoholu.
 11. Każdy Członek PZW posiadający wkładkę, zobowiązany jest do: przestrzegania w/w regulaminu, brania czynnego udziału w pracach organizowanych przez Zarząd Koła oraz dbać o ład i porządek nad wodami dzierżawionymi przez Koło.
 12. Każdy uprawniony do wędkowania na stawie ma obowiązek kontroli. Wszelkie uwagi dotyczące łamania regulaminu łowiska, należy zgłosić pisemnie do Zarządu Koła PZW Ciepłownik.

UWAGA!

Każdy wędkarz musi posiadać przyrząd do wyjmowania haczyków.
Złowionych ryb wymieniać nie wolno! Ryby złowione należy przechowywać w miękkiej siatce z obręczami.
Ryby wyjmować z wody za pomocą podbieraka.
Po wykorzystaniu limitu rocznego wędkarz może łowić na zezwolenia jednodniowe lub wykupić nową wkładkę roczną. Kwarantanna po zarybieniu zgodnie z uchwałą Walnego Zebrania - 48 godzin.

Za nieprzestrzeganie w/w regulaminu łowiska nr.4 w Przylasku Rusieckim może być cofnięte zezwolenie na dany rok lub kary dyscyplinarne przewidziane przez regulamin PZW.

OPŁATA ZA WĘDKOWANIE NA STAWIE LICENCYJNO-MIESZANYM NR4 W PRZYLASKU RUSIECKIM NA 2010 ROK

Normalna  : 100zl niebieskie
Młodzieżowa : 50zł zielone
Jednodniowa: 40zł żółte

UWAGA!
Każdy wędkarz na żądanie kontrolujących ma obowiązek pokazać dokumenty, sprzęt wędkarski, złowione ryby i przynęty. Wyrażam zgodę na kontrolę samochodu (pojazdu) i bagażu.


Wodom Cześć!

 

Zobacz galerię

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.