Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zawody podlodowe.

Aktualności | 2018-02-27 | Publikujący: Koło PZW Niepołomice

W niedzielę 04 marca zapraszamy członków koła na zawody podlodowe. Miejsce zbiórki - Balaton, godz. 9.00. Łowimy 4 godziny. Zasady po staremu, czyli łowimy w wylosowanych, wytyczonych wcześniej własnych sektorach, max. na dwie wędki. Dozwolona metoda spławikowa i mormyszka.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (5)

 • sadur Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  sadur

  No niestety, z pogodą nie wygrasz. Ostatnimi laty bywało, że w moim poprzednim okręgu z zaplanowanych 3 tur gpx udawało się zorganizować tylko jedne zawody. Jak już organizować jedne w sezonie to może lepiej w randze mistrzowskiej i zgodnie z zasadami organizacji zawodów sportowych. Jak pogoda pozwoli to też towarzyskie. Bo potem wybierze się jeden z drugim na Okręg i nałałpie kartek na wejściu. Chętnie pomogę w kapitanacie sportowym jeśli potrzeba.

 • tadeusz_biernat Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  tadeusz_biernat

  Wiesz, kwestia dogadania się między sobą. Dla mnie najlepszym wyjściem było by zorganizowanie co najmniej dwóch zawodów. Oficjalnych mistrzostw wg. oficjalnych reguł i drugich luźnych zawodów. Tylko, że jakoś w ostatnich latach ciężko skrzyknąć się na choćby jedne podlodowe zawody w sezonie, bo po prostu z lodem słabo. Proponowałem w tym roku zrezygnować z, jak to nazwałeś, klatek. W niedzielę pogadamy o tym z ludźmi biorącymi w tym wszystkim udział i myślę, że od przyszłego roku wyznaczymy jeden duży sektor, przygotujemy po dwie tabliczki do oznaczania zajętych dziur i przyjmiemy więcej z obowiązujących dzisiaj oficjalnych zasad.

 • sadur Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  sadur

  Ok. Dziękuję za wyjaśnienie. Przez chwilę myślałem, ze to mistrzostwa koła bo takowe się wcześniej nie odbyły. W tzw. klatkach to się łowiło 10 lat temu. Nie sądziłem ze jeszcze ktoś tak organizuje zawody. W jednym dużym sektorze też można wedkować towarzysko i nie trzeba się spinać:) Jest większa szansa, że wogóle coś złościsz niż w klatce. Trzeba iść z duchem czasu:)

 • tadeusz_biernat Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  tadeusz_biernat

  Cześć.
  Już od ładnych paru lat dozwolone jest łowienie na dwie wędki:

  5. Metoda podlodowa
  5.1. Łowienie ryb spod lodu na przynętę sztuczną - inną niż mormyszka - dozwolone
  jest na jedną wędkę, a w przypadku połowu na przynętę naturalną lub mormyszkę na
  dwie wędki. Za mormyszkę uważa się przynętę, w postaci jednolitego korpusu –
  dowolnego kształtu i koloru, o długości nie większej niż 15 mm, z wtopionym lub
  wlutowanym haczykiem o pojedynczym ostrzu.

  Co do samego miejsca łowienia.
  To nie są Mistrzostwa Koła w dyscyplinie podlodowej (wtedy musiały by być rozegrane wg. zasad organiczacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW). To zawody towarzyskie i można je sobie rozgrywać wg. jakichkolwiek zasad, byle były zgodne z RAPR, ustawą itp. Przed zawodami wytyczamy "stanowiska", czyli takie sektory, np. 10x30m i losujemy gdzie łowimy. Łowimy jak chcemy. Np. na dwa spławiczki, albo jak ktoś chce to pracuje bałałajką. Co kto lubi. U nas w kole niewielu łowi pod lodem. Jeszcze mniej łowi w sposób zgodny ze wspomnianymi zasadami organizacji sportu wędkarskiego. Taki sposób rozgrywania zawodów podlodowych to taki ukłon w stronę wszystkich wędkujących u nas pod lodem, żeby każdy mógł wystartować. Nawet ci co wogóle pod lodem nie łowią, bo jakąś tam wądeczkę skombinują i mogą przyjechać popitolić z kolegami o głupotach, zjeść kiełbaskę, wypić dobrą cherbatkę... Te sprawy ;) A jak ktoś ma ochotę, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ramach wylosowanego miejsca łowienia, łowić tak jak na oficjalnych mistrzostwach (jedna wędka, mormyszka itd.). Zapraszamy. Genaralnie zawsze jest fajnie. Jak ktoś chce to walczy i się spina, jak ktoś chce inaczej to luz.

 • sadur Data dodania: 9 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  sadur

  Czy ktoś może to rozwinąć: łowimy w wylosowanych, wytyczonych wcześniej własnych sektorach? Czy to znaczy, że losuje się miejsce i tam siedzi całe 4 godziny? Nie bedzie tak że jest wyznaczony 1-2 duże sektory i łowisz tam gdzie chcesz zachowując odległości między zawodnikami?
  Druga sprawa, łowienie na 2 wędki spod lodu nie do końca się zgadza z RAPR:
  8. ŁOWIENIE RYB SPOD LODU
  § 7
  1. Łowienie ryb spod lodu dozwolone jest wyącznie przy użyciu jednej wędki.