Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Relacja z XXVII Memoriału Wiktora Wierzbickiego

Aktualności | 2015-03-02 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

Parking leśny nad Parsętą, przy trasie Ząbrowo-Pustary, w pierwszą niedzielę marca, tradycyjnie zapełnił się uczestnikami Memoriału Wiktora Wierzbickiego, ogólnopolskich zawodów trociowo-łososiowych, wpisanych w tegoroczny, okręgowy terminarz imprez wędkarskich.

Frekwencja na tegorocznej edycji udowodniła, że praca członków kołobrzeskiego Koła Miejskiego PZW oceniana jest bardzo wysoko. 257 zawodniczek i zawodników, to rekordowa liczba w blisko trzydziestoletniej historii tej imprezy. Dotychczas tylko raz, dwusetka została przekroczona o dwie osoby w roku 2007.

Sześciogodzinne wędkowanie odbywało się na kilkudziesięciokilometrowym odcinku od hydroelektrowni w Rościnie, pod Białogardem, do granicy wód śródlądowych, czyli do mostu kolejowego na ulicy solnej w Kołobrzegu. 5 troci złowionych w tym czasie i sklasyfikowanych przez sędziów, kolegów Tadeusza Przybysia i Henryka Terczyńskiego pozwoliło wyłonić zwycięzców, nagrodzonych statuetkami, pucharami, wycieczkami i rejsami wędkarskimi, a także nagrodami rzeczowymi, które wręczał między innymi kolega Marek Lewandowski Prezes Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie.

Zwycięzcą został Edward Dżyga z Kołobrzegu (troć - 75,2 cm), drugi był Andrzej Wołkowski z Białogardu (troć – 67,7 cm), a na III miejscu uplasował się kołobrzeżanin Jerzy Kraska, troć – 67,4 cm. Tuż za podium stanął Artur Zdziobło (Kołobrzeg), który jako jedyny wypuścił złowioną troć (63,5 cm). Po zmierzeniu i sfotografowaniu , moment wypuszczenia ryby został uwieczniony na zdjęciach i filmie nakręconym przez doskonale znanych w środowisku trociarzy kolegów Waldemara Radwana i Waldemara Giżanowskiego. V miejsce zajął Adam Lewandowski z Somonina (troć – 62,3 cm).

Poza najlepszymi tego dnia wędkarzami, okolicznościowymi medalami wyróżnieni zostali najmłodsi uczestnicy zawodów.

Okolicznościowym podziękowaniem za wsparcie udzielone strażnikom społecznym z grupy przy Kole Miejskim PZW, Zarząd Koła wyróżnił Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie, natomiast dzięki hojności sponsorów, kilkanaście zestawów upominków (wędki spinningowe, plecaki, torby, kalendarze, filmy, woblery, noże wędkarskie, a także bilety na morskie rejsy wędkarskie) trafiło w ręce uczestników akcji ekologicznej „Nasze brzegi w naszych rękach” przeprowadzonej równolegle z zawodami, której efektem była sterta śmieci zebranych nad Parsętą.

Tak duży projekt nie mógłby być zrealizowany bez pomocy sponsorów, których na szczęście nie zabrakło. Ogromne podziękowania należą się:

Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu,

Gminie Miasto Kołobrzeg,

Urzędowi Miasta Karlino,

Gminie Dygowo,

Gminie Kołobrzeg,

Stowarzyszeniu Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka,

Organizacji Rybaków Łodziowych - Producentów Ryb Sp. z o.o.,

Kołobrzeskiej Żegludze Pasażerskiej,

Kampanii Piwowarskiej S.A.,

Fundacji wspierania wędkarstwa Jaxon,

Lemigo i Panu Mirosławowi Garbaczowi,

HRT i Pani Prezes Wandzie Szkudlarek,

HRT Team i Panu Dariuszowi Tyszkiewiczowi,

Węd-Sport i Panu Stefanowi Przychoćko,

Firmie Mirpol,

Sport Fish i Panu Waldemarowi Giżanowskiemu,

Polar Fish i Panu Andrzejowi Walaszczykowi,

Firmie „Balticus Turystyka Morska”,

Firmie „Wierzbowscy Piekarnia Cukiernia”,

Firmie „Tunex Sp. Rodzinna Kobylińscy”,

HPU Tuka,

Koledze Marcinowi Arciszewskiemu,

Koledze Andrzejowi Pawliczakowi,

Koledze Zygmuntowi Zaborskiemu,

Firmie „Balsax” z Kłodzka,

Sklepowi wędkarskiemu Michał Jania z ul. Jedności Narodowej 30 w Kołobrzegu,

Firmie „Dobre meble” z ulicy Walki Młodych 28/1 w Kołobrzegu.

 

Wielkie słowa uznania i podziękowanie należą się tradycyjnie Panu Norbertowi Dorobisz, szefowi kuchni Hotelu Ikar Plaza, za przygotowanie menu i oprawę kulinarną zawodów.

Jesteśmy wdzięczni Panu Markowi Zawadzkiemu, Wójtowi Gminy Dygowo, za pomoc w organizacji akcji ekologicznej przeprowadzonej równolegle z zawodami, a także Nadleśnictwu Gościno za umożliwienie okresowego skorzystania z dróg leśnych.

Dziękujemy Zarządowi Okręgu PZW w Koszalinie za zwolnienie uczestników zawodów z opłat za wędkowanie w trakcie trwania memoriału, a zawodnikom za udział.

Dziękujemy także wszystkim naszym gościom i do zobaczenia za rok.

W imieniu organizatorów

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 3 lata temu Oceń: 9 + / -

    bonczkow

    Dziękuję za gratulacje w imieniu organizatora - Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu. Faktem jest, że ogarnięcie zagadnienia było dużym przedsięwzięciem logistycznym - na szczęście dla nas udało się. Około 300 osób wraz z zaproszonymi gośćmi, organizatorami oraz wędkarzami to duża grupa do obsługi. posiłków, napoi ciepłych oraz zimnych wystarczyło dla wszystkich, nikt nie musiał zbyt długo czekać w kolejce, mamy nadzieję, że zawodnicy również tak uważają i odnieśli pozytywne wrażenia - zapraszamy za rok, w pierwszą niedzielę marca 2016r.

  • maciej_bernat Data dodania: 3 lata temu Oceń: 16 + / -

    maciej_bernat

    Wielkie gratulacje dla organizatorów każdy kto organizuje tego typu imprezy wie ile pracy trzeba włożyć żeby taka impreza wędkarska mogła się odbyć przy tak dużej ilości startujących wędkarzy. Szczególe gratulacje dla Pana Artura Zdziobło za wypuszczenie złowionej troci , myślę że takie zachowania powinny być propagowane i nagradzane .Pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin