Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

W sprawie publikacji Jerzego Makary na stronach koła "PZW Koszalin Przylesie" i na http://www.jurmen.com.pl/

Aktualności | 2013-04-02 | Publikujący: Okręg PZW w Koszalinie

W ostatnim okresie –bardzo krótkim okresie- na stronach internetowych PZW oraz Zachodniopomorskiego Klubu Wędkarskiego Jurmen ukazało się wiele publikacji sygnowanych przez Jerzego Makarę –Prezesa Koła PZW Przylesie. Prezes Makara  w październiku 2012 r.( 22.10.2012) na kilka miesięcy przed zakończeniem kadencji władz okręgu , zrezygnował, bez podania przyczyny z członkostwa i prac w Zarządzie Okręgowym. Było to ukoronowanie jego działalności w Zarządzie Okręgowym, z którym jakoś nie było mu po drodze , gdyż już w 2010 roku na wyjazdowym posiedzeniu ZO z udziałem prezesów kół w Bornym Sulinowie zapowiedział swoja rezygnację , ale ją następnie cofnął. Następnie po orzeczeniu Krajowego Sądu Koleżeńskiego w związku z wnioskiem Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu , został odwołany z funkcji V-ce prezesa ZO ds. młodzieży  i ze składu Prezydium ZO . Końcowym efektem jego działalności było złożenie rezygnacji z funkcji członka ZO. (Nie będę opisywał formy tej rezygnacji na posiedzeniu Zarządu Okręgowego oraz reakcji członków ZO) Rezygnacja została jednomyślnie przyjęta.

 Po tym wydarzeniu Jerzy Makara rozpoczął wzmożoną aktywność „internetową” i zaczął publikować   swoje głębokie przemyślenia  dotyczące działania Prezesa Okręgu, V-ce Prezesa kol. G. Grajka oraz Zarządu Okręgowego. Posunął się w tych publikacjach również do podawania informacji nieprawdziwych, w sprawach bardzo szczegółowych i incydentalnych , takich jak np. kronika okręgowa: cytat „wywieziono ją na śmietnisko bo już nic nie dało się uratować. Tak oto obecny prezes dba o historię okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego” . Na tym przykładzie chcę wykazać jakie są intencje J. Makary. Po pierwsze ta wielka ( rzeczywiście bardzo duża i ciężka kronika) istnieje  i znajduje się w biurze ZO. Osobiście zabezpieczył ją menadżer –ichtiolog okręgu  kol. Sławek Połomski. Nawet ja nie miałem świadomości ,że S. Połomski zachował ją dla potomnych. Ale nie przypuszczałem ,że Jerzy Makara publikując tekst na apel kol. T. Łajczaka ze Złocieńca posunie się do takich kłamstw i insynuacji pod moim adresem i pod adresem okręgu. Trzeba mieć ogromną” ilość żółci” i niechęci do nas wszystkich , aby tak się zachować. Ciekawym jest również i to dlaczego nigdy się tą kroniką nie zainteresował wcześniej, aby np. wypełnić ją treścią jako ,że jest miłośnikiem  historii , czego wielokrotnie dowodził?!. I do tego udziela nam i mi kilku „cytatów” dotyczących szanowania historii….

Również w sprawach bieżących Jerzy Makara swoje poglądy przedstawił na stronach internetowych PZW i Klubu Jurmen. Nawet bym zaryzykował twierdzenie , że dla niego ważniejsza jest strona Klubu Jurmen , gdyż we wszystkich szczegółowych sprawach , np. uchwałach z walnego zebrania członków Koła PZW Przylesie odsyła do strony Klubu Jurmen. To jest dosyć ciekawe.  Podobnie postąpił  ( jak sądzę ze swoją subiektywną  oceną)z  realizacji Uchwały XXV Okręgowego Zjazdu Delegatów. Już dokonał takiej oceny….i oczywiście odesłał wszystkich zainteresowanych do strony Klubu Jurmen!!!. Co to jest Klub Jurmen w strukturze statutowej PZW?. Ale o wiele ciekawsze jest jak ocenił realizację uchwały?. Dla mnie szczególnie cenna jest uwaga dotycząca realizacji punktu z uchwały w sprawie wniosku o druk plakatów ryb słodkowodnych do celów edukacyjnych dla wędkarzy i młodzieży. Otóż ponieważ ten wniosek został zrealizowany na wniosek Rady ds.  Młodzieży przy ZG PZW, to Zarząd Okręgowy tego postulatu nie zrealizowal, pomimo tego ,że plakaty są , okręg je nabył i koła mogą się w nie zaopatrzyć!!!. I tak dalej …i tak dalej. Okręg nie zrealizował uchwały w części dotyczącej powołania V-ce Prezesa okręgu ds. sportu i młodzieży … ponieważ powołał dwóch V-ce Prezesów ds. sportu i V-ce Prezesa ds. młodzieży, którym do czasu był J. Makara!!!. Okręg nie powołał V-ce Prezesa ds. kontaktów z samorządami lokalnymi , tylko pełnomocnika ZO ds. kontaktów z samorządami lokalnymi , którym został nieodżałowany kol. Maciej Sajewski.  Ale sam Maciej zorientował się jako członek ZO, że ta funkcja , nawet pełnomocnika , w praktyce się nie sprawdza. Tylko raz zwrócił uwagę na posiedzeniu ZO o możliwości uzyskania środków z programów realizowanych przez gminy i powiaty. Niestety  Maciej nie mógł już w ramach swoich kompetencji działać w obszarze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego lub Lokalnych Grup Rybackich  a stąd uzyskaliśmy najwięcej środków na realizację naszych zadań statutowych.

Podobnie ciekawe informacje, a najciekawsze na stronie Klubu Jurmen można uzyskać od J. Makary w zakresie gospodarki rybacko-wędkarskiej prowadzonej przez  Okręg Koszaliński PZW. Jego wybitna wiedza w tym zakresie , szczególnie w zakresie np.. chorób ryb(troci i łososi): ” koledzy ze Słupska nie mają z tym problemu na Słupi” dobitnie świadczy o jego kompetencjach do zabierania głosu w tej sprawie. Mówiąc  wprost niekompetencji , która została oceniona przez członków Zarządu Okręgowego w dniu 22.10.2012r, kiedy nikt z tego gremium nie zagłosował inaczej  jak tylko za , czyli za odwołaniem , zgodnie ze złożonym wnioskiem  przez  J. Makarę.

Przekazując  tych kilka uwag o publikacjach podpisanych przez Jurka Makarę zwracam się tylko do zainteresowanych  członków naszego okręgu z prośbą o odrobinę refleksji.  Proszę się trochę zastanowić nad tym co pisze J. Makara. Wychodzi na to , że jest on wyrocznią , wszystko wiedzącym guru, jedynym sprawiedliwym( chociaż ukaranym przez Krajowy Sąd Koleżeński). I tylko on wie jak było, jak jest , chociaż nie jestem pewien czy wie jak będzie. A zmian może być bardzo wiele i to zarówno w przepisach prawa dotyczącym  władania wodami  jak i w naszym wewnętrznym prawie , czyli statucie PZW.

Uważam , że XXVI Okręgowy Zjazd Delegatów Okręgu Koszalińskiego PZW zajmie się tymi  wszystkimi sprawami  a głos J. Makary –delegata z Koła PZW Przylesie będzie tylko jednym z wielu a nie jedynym tak jak na stronach internetowych Koła PZW Przylesie lub Klubu Jurmen.

 

                                                                  Prezes Okręgu

                                                                  dr Janusz Nyk

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • litoszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  no to teraz po wyborach zapewnie miejsce będzie miało Wielkie TSUNAMI które wypłucze to całe złe towarzystwo

 • litoszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  No to kto będzie kandydował w tej sytuacji na tron .

 • Makara Jerzy Data dodania: 6 lat temu Oceń: 4 + / -

  jerzymakara

  Gratuluję bardzo słusznej decyzji o nie ubieganiu się w przyszłej kadencji o fotel prezesa okręgu podjętej wczoraj przez kol. doktora Janusza Nyka.

 • Makara Jerzy Data dodania: 6 lat temu Oceń: 7 + / -

  jerzymakara

  Pan Prezes jednak nie odważył się na zamieszczenie, na stronie internetowej okręgu, mojej odpowiedzi na jego wywody oraz na wiele pytań intrygujących środowisko wędkarskie. Miał Pan na to dwa dni, lecz skoro Pan stchórzy to oczywiście zamieszczam tekst na www,jurmen,com,pl, Jednocześnie informuję głównego administratora strony PZW o zastosowanej przez Pana cenzurze. PS. Od tygodnia wysłałem do okręgu i administratora naszej strony zaproszenie na otwarte zawody z brzegu morza "Mieleńską Belonadę", i także cisza. Oj nie ładnie, nieładnie a tak bardzo chce Pan zmieniać prawo, np. Statut, a łamie Pan prawo oraz podstawowe zasady współżycia społecznego. Miejmy nadzieję, że już niedługo!

 • Makara Jerzy Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  jerzymakara

  Już jutro zapraszam do zapoznania się z moją i dużej grupy wędkarzy odpowiedzią na w/wymienioną publikację prezesa okręgu.

 • luki3303 Data dodania: 6 lat temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • litoszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 3 + / -

  kolego LOTAM po co się czepiasz , zacznij chodzić wczesniej spać a nie po nocach przy kompie siedzisz a tak na marginesie to uważaj bo WIELKI CENZOR czuwa i za słowo ( dupa ) możesz być zesłany na SYBERIE .Tak czy siak Pozdrawiam

 • lotam Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  litoszek, LITOŚCI! Jak J.Makara uwywnętrzniał się na temat narodów, które tracą pamięć i awariach hydraulicznych w magazynkach, to grzecznie przytakiwałeś i pisałeś farmazony o tsunami. Kiedy okazało się, że kronika nie leży na śmietniku, to swoje zainteresowanie przerzuciłeś na inną kronikę - tym razem zarybień. Tak czy siak dupa z tyłu....

 • litoszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  To wychodzi na to że pan Połomski został kronikarzem ciekawe czy prowadzi też kronike zarybień ( niektórych) wód.

 • jan_jankowski Data dodania: 6 lat temu Oceń: 6 + / -

  Panowie delegaci zbierzcie sie do kupy i zmieńcie to toqarzystwo, naczalstwo i głównego zarybiacza. Dam wam dobre hasło , prezes Nyk z okręgu myk. Dobre.

 • Tomasz Data dodania: 6 lat temu Oceń: 10 + / -

  Nyku szarpiecie się jak małe dzieci może i się Makara myli w niektórych sprawach ale fakt jest jeden że twój czas minął i mam tylko cichą nadzieje że lada dzień się skończy i może się coś zmieni w naszym okręgu na lepsze.

 • pekape111 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 5 + / -

  maks - bardzo cenna uwaga i powinna skłonić innych kolegów do wyrażenia swoich opinii nie tylko zarybień tych dwóch rzek. Jeżeli tak nam zarybiali i my to podpisywaliśmy to teraz mamy to... co mamy. A Pan Prezes na ten temat milczy?

 • maks449 Data dodania: 6 lat temu Oceń: 9 + / -

  TONĄCY NYKU BRZYTWY SIĘ CHWYTA
  I tak jak znam kol. Jerzego tak nie rozumiem ataku na Jego konstruktywne i merytoryczne najeżdżanie na Wasze jestestwo , tak jak rzekł kol. Litoszek Wasz czas się skończył. Co do prawdomówności i przedstawiania faktów, kol. Makara w jednej z publikacji poruszył temat zarybień rzeki Drawy a chodzi mi o obwód poligonowy. Ha,ha ..tak się składa kochanieńki Prezesie, że aktywnie uczestniczyłem w zarybieniach rz. Drawy, mimo że moje skromne nazwisko nie widnieje w protokółach to potwierdzam, tego obwodu fizycznie NIKT NIGDY NIE ZARYBIAŁ RYB TAM NIE WYPUSZCZAŁ bo zawsze było stwierdzenie "aktywu" zarybiającego cyt. " że se rybki i tak tam dopłyną", " a paliwko tak łatwo już nie", dodać by trzeba było " papier i tak wszystko przyjmie".
  Mam nadzieję że Was Nykusy ponownie nie wybiorą.

 • litoszek Data dodania: 6 lat temu Oceń: 17 + / -

  Panowie bez obrazy dla wyjątków ale wasz czas się skończył i czas odejśc od swych stołków i dać szanse nowym i niepowiązanym w układy działaczom .Pan Makara jest niewygodny i to chyba zrozumiałe ale to wy spowodowaliście to że pazernośc i brak porozumienia z nami wędkarzami doprowadziła do takiego stanu jaki jest teraz w związku w naszym okręgu.Od lat my wędkarze byliśmy naiwnie wykorzystywanymi i wodzonymi za nos cieciami którzy utrzymywali ten cały bajzel i pozwalali ( niestety ) na ten stan rzeczy.Myślę że mój wpis nikogo nie obraził lecz dał wam do zrozumienia że był czas na naprawianie lecz teraz nadszedł czas na zmienianie.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Na skróty

Ilość odwiedzin