Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Akty prawne

Informator Wód Krainy Pstrąga i Lipienia na lata 2015-2017

„Wody Krainy Pstrąga i Lipienia" Informator na lata 2015-2017

Okręg PZW w Jeleniej Górze

Informator Wód Krainy Pstrąga i Lipienia na lata 2015-2017

„Wody Krainy Pstrąga i Lipienia" Informator na lata 2015-2017

Okręg PZW w Jeleniej Górze

Dorzecze Rzeka główna krainy ryb łososiowatych Łowisko Szczegółowe granice łowiska Miasto gmina Dozwolone metody połowu i inne specjalne ograniczenia i zakazy
1 2 3 4 5 6
Odra Bóbr Bóbr 1.Od granicy Państwa do mostu drogowego w ciągu ul. Włókienniczej w Marciszowie. Lubawka Kamienna Góra Marciszów Metoda spinningowa i muchowa.
2. Od mostu drogowego w ciągu ul. Włókienniczej w Marciszowie do jazu MEW w Ciechanowicach. Kamienna Góra Marciszów Metoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
3.Od jazu MEW w Ciechanowicach do jazu w Dąbrowicy. Marciszów Janowice Wielkie Mysłakowice Jelenia Góra Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".  
4.Od jazu w Dąbrowicy do pierwszego jazu przed zbiornikiem Modre (Perła Zachodu). Jelenia Góra Jeżów Sudecki Metoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
5.Od tamy zbiornika Wrzeszczyn do 100 m poniżej ujścia rzeki Kamienicy do Bobru z granicą (dolną) przebiegającą prostopadle do nurtu Bobru. Jeżów Sudecki Stara Kamienica Metoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa. Obręb ochronny. Zakaz amatorskiego połowu ryb w okresie od 01.01 do 30.06.
6. Od tamy zbiornika Pilchowice do mostu drogowego przy ul. Zarzecze we Wleniu (przed przejazdem kolejowym). Wleń Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".  
7.Od mostu drogowego przy ul. Zarzecze we Wleniu (przed przejazdem kolejowym) do jazu przy bazie PKS w Lwówku Śląskim. Wleń Lwówek Śląski Metoda spinningowa i muchowa.
8.Od jazu przy bazie PKS w Lwówku Śląskim do tamy EW na zbiorniku Rakowice Wielkie Lwówek Śląski Metoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa.
9. Od tamy EW Włodzice Małe do ujścia Żeliszowskiego Potoku. Lwówek Śląski Bolesławiec Szprotawa Metoda spinningowa i muchowa.  
10.Od jazu elektrowni w Kraszowicach  do jazu w Leszno Dolnym (woj. lubuskie). Lwówek Śląski Bolesławiec Szprotawa Metoda spinningowa i muchowa.  
Zadrna 1.Od pierwszego  mostu drogowego w  Olszynach do jazu przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Kamienna Góra Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
2.Od jazu przy ul. Kościuszki w Kamiennej Górze do ujścia do Bobru. Kamienna Góra Zakaz amatorskiego połowu ryb.
Lesk Od źródeł w pow. wałbrzyskim do ujścia do rzeki Bóbr. Wałbrzych, Marciszów Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
Łomnica Od ujścia Łomniczki do ujścia do Bobru. Mysłakowice Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
Kamienna 1.Od źródeł do kładki przy ul. Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie powyżej oczyszczalni ścieków. Szklarska Poręba Zakaz amatorskiego połowu ryb.  
2.Od kładki przy ul. Jeleniogórskiej powyżej oczyszczalni ścieków w Szklarskiej Porębie do mostu drogowego przy elektrowni wodnej w Piechowicach Górnych.   Szklarska Poręba Piechowice Metoda spinningowa i muchowa. Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.04 do 30.06.
3.Od mostu drogowego przy elektrowni wodnej w Piechowicach Górnych do mostu drogowego przy ul. Pakoszowskiej w Piechowicach.  Piechowice Zakaz amatorskiego połowu ryb.    
4.Od mostu drogowego przy ul. Pakoszowskiej w Piechowicach do kładki przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze Cieplicach. Piechowice Jelenia Góra Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".  
5.Od kładki przy ul. Zjednoczenia Narodowego w Jeleniej Górze Cieplicach do mostu drogowego przy cmentarzu w Jeleniej Górze Cieplicach. Jelenia Góra Zakaz amatorskiego połowu ryb.    
6. Od mostu drogowego przy cmentarzu w Jeleniej Górze Cieplicach do ujścia do Bobru. Jelenia Góra Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
Kamienica 1. Od źródeł do ruin mostu („most kapitański") ok.100 m. od ujścia do Bobru. Stara Kamienica Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
2. Od ruin mostu („most kapitański") do ujścia do Bobru. Stara Kamienica Metoda gruntowo-spławikowa (jedna wędka, przynęty roślinne), spinningowa i muchowa. Zakaz amatorskiego połowu ryb od 01.01. do 30.06.
Kwisa 1. Od źródeł do jazu w miejscowości Wieża. Świeradów Mirsk Gryfów Śląski Metoda spinningowa i muchowa.
2. Od tamy zbiornika Złotnickiego do 500 m od zwalonego mostu przed zbiornikiem Leśna. Olszyna Leśna Zakaz amatorskiego połowu ryb.
3. Od tamy zbiornika Leśna do ujścia Miłoszowickiego Potoku. Leśna Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i wypuść". Zakaz amatorskiego połowu ryb od 1.09. do 31.12.
4. Od ujścia Miłoszowickiego Potoku do jazu przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu. Leśna Lubań Metoda spinningowa i muchowa
5. Od jazu przy ul. Jeleniogórskiej w Lubaniu do jazu przy elektrowni w Radogoszczy. Lubań Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i wypuść".
6.Od jazu elektrowni w Radogoszczy do dawnego progu tzw. „Diabla Tama" w Osiecznicy. Lubań Nowogrodziec Osiecznica Metoda spinningowa i muchowa.
7. Od tamy zbiornika Kliczków do jazu w Łozach (woj. lubuskie). Osiecznica Szprotawa Metoda spinningowa i muchowa.
Kwisa Długi Potok Od mostu drogowego w Rębiszów Dolny do ujścia do Kwisy. Mirsk Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
Czerna Czerna Wielka Od źródeł do ujścia rzeki Czerna Mała (woj. lubuskie). Węgliniec, Osiecznica Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".
Nysa Łużycka Miedzianka 1. Od źródeł do pierwszego mostu drogowego przy ul. Kościuszki w Bogatyni. Bogatynia Zakaz amatorskiego połowu ryb.
Czerwona Woda Od źródeł do mostu drogowego w Sulikowie. Sulików Zgorzelec Metoda spinningowa i muchowa   Łowisko „Złów i Wypuść".
Kaczawa Kaczawa 1.Od tamy suchego zbiornika Kaczorów do  ul. Dworcowej w Wojcieszowie. Wojcieszów Metoda spinningowa i muchowa.
Odra 2.Od  ul. Dworcowej do ul. Robotniczej w Wojcieszowie. Wojcieszów Zakaz amatorskiego połowu ryb.
3. Od ul. Robotniczej w Wojcieszowie  do wodospadu w Świerzawie przy ul. Kusocińskiego Wojcieszów Świerzawa Metoda spinningowa i muchowa
4. Od wodospadu w Świerzawie przy ul. Kusocińskiego do ostatniego mostu w Sędziszowej (przy ośrodku agroturystycznym) Świerzawa Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść"
5. Od ostatniego mostu w Sędziszowej (przy ośrodku agroturystycznym) do prawego brzegu potoku Bystrzyk w Krzeniowie. Świerzawa Metoda spinningowa i muchowa.
Łaba Izera Izera Od potoku Kobyła - po granicy Państwa, do opuszczenia terytorium RP. Szklarska Poręba Metoda spinningowa i muchowa. Łowisko „Złów i Wypuść".

 

 

DODATKOWE SPECJALNE OGRANICZENIA I ZAKAZY OBOWIĄZUJĄCE W CZASIE UPRAWIANIA AMATORSKIEGO POŁOWU RYB NA WODACH OBJĘTYCH INFORMATOREM   1.        Na łowiskuZłów i Wypuść" obowiązuje zakaz zabijania, zabierania oraz posiadania lipieni i pstrągów potokowych złowionych na innych łowiskach. Pozostałe gatunki ryby można łowić zgodnie z wymiarem i okresem ochronnym oraz limitem ilościowym określonym w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb. 2.        Na rzekach wymienionych w informatorze, amatorski połów ryb jest dozwolony:

·       w metodzie spinningowej z wykorzystaniem sztucznej przynęty uzbrojonej w dwa haczyki bezzadziorowe lub haczyki pozbawione zadziora,

·       w metodzie muchowej sznur muchowy może być zakończony maksymalnie dwoma haczykami bezzadziorowymi lub haczykami pozbawionymi zadziora posiadającymi maksymalnie jedno ostrze,

·       w metodzie gruntowo-spławikowej wędką z linką zakończoną jednym haczykiem bezzadziorowym lub haczykiem pozbawionym zadziora.

3.        Na wszystkich dopływach rzeki Kaczawa, Bóbr, Kwisa, Nysa Łużycka, Izera i Czerna Wielka niewymienionych w informatorze, a znajdujących się w obwodach rybackich na obszarze działania Okręgu - obowiązuje zakaz uprawiania amatorskiego połowu ryb - wyjątki określa pkt 6.  

4.        Wprowadza się następujące limity ilościowe ryb do zabrania z łowiska:

·       lipień                                       - 1 szt. (rzeka Bóbr i Kwisa  - patrz pkt 5) 

·       pstrąg potokowy                     - 2 szt.

  5.        Wprowadza się zakaz zabijania i zabierania LIPIENI oraz posiadania ryb tego gatunku złowionych na innych łowiskach:

·       na rzece Bóbr i jej dopływach dopuszczonych do amatorskiego połowu ryb wędką - od granicy Państwa do jazu w m. Leszno Dolne (woj. Lubuskie) - obwód rybacki rzeka Bóbr nr 1, 2, 3 i 4, 

·       na rzece Kwisa i jej dopływach dopuszczonych do amatorskiego połowu ryb wędką - od źródeł do jazu w m. Łozy (woj. Lubuskie) - obwód rybacki rzeka Kwisa nr 1, 2 i 3.

  6.        Następujące wody są dopuszczone do amatorskiego połowu ryb, jako wody nizinne: 

  ·       żwirownie w Rakowicach wraz z odcinkiem rzeki Bóbr od wypływu ze żwirowni do tamy elektrowni we Włodzicach Małych oraz na odcinku od Żeliszowskiego Potoku do jazu EW Kraszowice),

·       odnogi (starorzecza) rzeki Bóbr na terenie Jeleniej Góry przy ul. Wiejskiej i ul. Powstańców Śląskich oraz w rejonie Trzebień Mały i Kozłów (Buczek), 

·       rzeka Nysa Łużycka (od Trójstyku do ujścia rzeki Żółta Woda - woj. lubuskie),

·       rzeka Witka (dopływ Nysy Łużyckiej),

·       rzeka Miedzianka - od pierwszego mostu drogowego przy ul. Kościuszki w Bogatyni do ujścia do rzeki Nysa Łużycka,

·       rzeka Czerwona Woda (dopływ Nysy Łużyckiej) od mostu drogowego w Sulikowie do ujścia do rzeki Nysa Łużycka, ·       starorzecze Kwisy w Osiecznicy.  

  Stan na dzień: 23.11.2015 r.

Link do pliku - pdf. / druk /

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.