Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia z Okręgami PZW na 2017 rok

Porozumienia | 2016-12-20 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Porozumienia z Okręgami PZW na 2017 rok

Porozumienia | 2016-12-20 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Mapa porozumień na 2017 rok

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że w celu stworzenia wędkarzom naszego Okręgu dogodnych warunków do wędkowania w 2017 r. zawarł z innymi okręgami następujące porozumienia:

 

zobacz: zestawienie porozumień zawartych na rok 2017


I. Porozumienia strefowe oraz dwustronne, w ramach których Okręgi wyraziły zgodę i udzieliły pełnomocnictwa do wydawania zezwoleń w ich imieniu:

Okręgi PZW: Bydgoszcz, Jelenia Góra, Legnica, Nadnotecki (Piła), Słupsk, Wałbrzych i Zielona Góra.

Na wodach udostępnionych do wędkowania na terenie tych Okręgów PZW członkowie naszego Okręgu mogą dokonywać amatorskiego połowu ryb na podstawie uiszczonej składki członkowskiej ogólnozwiązkowej i składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód oraz naszego zezwolenia "ZR-1".

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Okręgami PZW Strefy I osoby wędkujące na terenie Okręgów: Jelenia Góra, Koszalin, Nadnotecki (Piła), Słupsk, Wałbrzych i Zielona Góra, na których obowiązuje rejestracja połowów, powinny dokonywać wpisów Zezwoleniu "ZR-1" w części "B" Rejestru połowów.

Rejestr amatorskiego połowu ryb jest integralną częścią "Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką".

 

II. Porozumienia dwustronne z Okręgami PZW, w których obowiązuje dopłata:

Okręgi PZW: Bielsko Biała, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Kalisz, Katowice, Kielce, Olsztyn, Piotrków Trybunalski, Radom, Sieradz, Szczecin, Tarnów i Wrocław.

Członkowie Okręgu PZW Legnica, którzy planują wędkować na wodach w/w Okręgów mogą skorzystać z zawartego "Porozumienia" i wykupić składkę okręgową ulgową całoroczną w wysokości ustalonej przez dany Okręg PZW. Aby skorzystać z "Porozumienia" członkowie Okręgu PZW Legnica muszą posiadać aktualnie wykupioną składkę członkowską i roczną składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu PZW Legnica oraz wykupić ulgową roczną składkę okręgową w Okręgu PZW, w którym będą wędkować.

Z przykrością informujemy, że pomimo usilnych starań i zaproponowania przez nasz Zarząd Okręgu spotkania okręgów dolnośląskich w celu reaktywowania tzw. Porozumienia Dolnośląskiego w opcji "0" Okręg PZW Wrocław odmówił udziału w spotkaniu oraz nie przyjął propozycji zawarcia porozumienie dwustronnego w opcji "0" wyrażając jednocześnie zgodę na zawarcie porozumienia wyłącznie w opcji "50 %". Porozumienie w tej opcji zostało zawarte w dniu 16.11.2016 r.

 

III. Porozumienia dwustronne z Okręgami PZW, z którymi będziemy wymieniać się zezwoleniami:

Okręgi PZW: Białystok*, Biała Podlaska, Chełm, Ciechanów, Lublin, Poznań, Siedlce, Tarnobrzeg i Zamość.

Dla członków naszego Okręgu "Zezwolenia" w/w Okręgów PZW obowiązujące na ich wodach, rozprowadzane będą bezpłatnie w wyznaczonych kołach PZW na terenie naszego Okręgu, po wcześniejszym uiszczeniu składki członkowskiej ogólnozwiązkowej i składki członkowskiej okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód Okręgu PZW Legnica.

*) porozumienie z ograniczoną ilością zezwoleń (10 szt.).


We wszystkich Okręgach PZW, z którymi zawarto Porozumienia (za wyjątkiem Okręgów: 
Bydgoszcz i Gdańsk) wędkarzy dokonujących amatorskiego połowu ryb wędką obowiązuje rejestracja połowów wędkarskich.

Zezwolenia wraz z Rejestrem amatorskiego połowu ryb Okręgów PZW, z którymi dokonujemy wymiany "Zezwoleń", są do pobrania w Biurze ZO PZW w Legnicy oraz u skarbników Kół PZW: Głogów "Famaba", Głogów "Kleń", Głogów Miasto i Huta, Jawor,  Lubin Miasto, Legnica Miasto, Polkowice Miasto, Prochowice i Ścinawa oraz w Biurach ZO i wyznaczonych kołach PZW innych Okręgów.


Z wędkowania na wodach wszystkich Okręgów ujętych w naszych porozumieniach wyłączone są łowiska: licencyjne, specjalne oraz wody dzierżawione od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, za które należy uiścić dodatkową opłatę w Okręgu użytkującym tego rodzaju wodę.

Zgodnie z "Regulaminem amatorskiego połowu ryb" przed przystąpieniem do wędkowania każdy wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia w wędkowaniu, poza zawartymi w "Regulaminie amatorskiego połowu ryb".


Zobacz: Informacje ważne dla wędkarzy

Zobacz: Punkty wydawania zezwoleń i sprzedaży okręgowych składek członkowskich

Zobacz: Interaktywną mapę porozumień

Zobacz: Errata do Zezwolenia na 2017 rok

 


 

Załączniki

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.