Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Regulamin rozgrywania imprez sportowych 2013

Aktualności | 2013-03-01 | Publikujący: Okręg PZW w Chełmie

Regulamin rozgrywania Okręgowych Zawodów Wędkarskich organizowanych przez ZO PZW Chełm na 2013 rok.

1.      Wszystkie zawody z cyklu Grand Prix seniorów w dyscyplinach: podlodowej, spławikowej i gruntowej będą rozgrywane jako jednodniowe, dwuturowe , wielosektorowe.

·         Czas trwania jednej tury w dyscyplinie spławikowej i gruntowej wynosi 3 godziny

·         Czas trwania jednej tury w dyscyplinie podlodowej 2,5 godziny

2.      Spławikowe Mistrzostwo Okręgu kobiet, juniorów i kadetów rozgrywane będą jako zawody jednodniowe, dwuturowe, wielosektorowe. Czas trwania jednej tury wynosi 3 godziny.

3.      Spławikowe zawody Grand Prix seniorów rozgrywane zostaną jako zawody jednodniowe, dwuturowe, wielosektorowe bez zawodów finałowych. Czas trwania jednej tury wynosi 3 godziny.

4.      Spinningowe zawody Grand Prix seniorów zostaną rozegrane jako zawody jednodniowe, jednosektorowe, jednoturowe. Czas trwania zawodów wynosi 6 godzin.

5.      Wszystkie zawody spinningowe Grand Prix będą rozgrywane na żywej rybie. Każdy zawodnik musi posiadać sadz na ryby.

6.      W przypadku chęci rozgrywania przez zawodników spinningowych zawodów ze środków pływających, zawodnicy organizują je we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zabezpieczenie środków pływających i kapoków. Zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać kapoki, w przeciwnym razie organizator nie dopuści do zawodów. Nie dopuszcza się używania przez zawodników silników spalinowych.

7.      W przypadku braku dostatecznej ilości łodzi w stosunku do ilości zawodników zawody zostaną rozegrane z brzegu. W zależności od miejsca rozgrywania zawodów organizator może dopuścić brodzenie.  Jeżeli miejsce zawodów nie spełnia warunków do wędkowania z brzegu, zawody zostaną odwołane bez możliwości ich powtórzenia. Istnieje możliwość skrócenia zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby jednak zawody były uznane za rozegrane nie mogą trwać krócej niż 3 godziny. W przypadku losowego przerwania zawodów przed upływem 3 godziny, zawody muszą być powtórzone bez uwzględnienia dotychczasowych wyników.

8.      W zawodach spławikowych, gruntowych i podlodowych istnieje możliwość skrócenia każdej tury z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby jednak tura była uznana za rozeganą , nie może trwać krócej niż 1,5 godziny. W przypadku losowego przerwania tury zawodów przed upływem 1,5 godziny tura musi być powtórzona bez uwzględnienia dotychczasowego wyniku z danej tury.

9.      Punktacja w zawodach:

Za zwycięstwo w danej turze zawodnik otrzymuje 20 pkt.  Punktacja obejmuje pierwszych 18 zawodników według poniższej reguły:

1.      Miejsce     20 pkt.

2.      Miejsce     18 pkt.

3.      Miejsce     16 pkt.

4.      Miejsce     15 pkt.

5.      Miejsce     14 pkt.

6.      Miejsce     13 pkt.

7.      Miejsce     12 pkt.

8.      Miejsce     11 pkt.

9.      Miejsce     10 pkt.

10.  Miejsce     9 pkt.

11.  Miejsce     8 pkt.

12.  Miejsce     7 pkt.

13.  Miejsce     6 pkt.

14.  Miejsce     5 pkt.

15.  Miejsce     4 pkt.

16.  Miejsce     3 pkt.

17.  Miejsce     2 pkt.

18.  Miejsce     1 pkt.

 

W zawodach spinningowych obowiązuje taka sama reguła punktowania jak i w innych dyscyplinach. 

10.  Zawodnik który w danej turze nie złowił ryby nie otrzymuje punktów za zajęte miejsce.

11. Nie będą doliczane punkty za udział w zawodach.

12. W dyscyplinach spławikowej, gruntowej, podlodowej każdemu zawodnikowi zalicza się do rocznej punktacji wyniki uzyskane w 6 turach zawodów ( w przypadku startu we wszystkich edycjach GP odlicza się najgorsze wyniki z dwóch tur zawodów).

13. W dyscyplinie spinningowej odlicza się 1 edycję zawodów w przypadku startu we wszystkich 4 edycjach.

14. Zawodnik jest klasyfikowanyw punktacji GP w każdej z dyscyplin tylko w przypadku udziału w co najmniej 2 edycjach zawodów.

15.  Opłata startowa w dyscyplinie spławik, grunt i podlodowe wynosi 15 złotych od zawodnika  

W dyscyplinie spinningowej :

·         z brzegu 15 złotych każdy zawodnik

·         z łodzi 30 złotych zawodnik nieposiadający środka pływającego zaś właściciele łodzi są zwolnieni z opłaty startowej.  

16.  Z opłaty zwolniona jest młodzież do lat 16-tu.

17.  Z każdego koła powinna być wytypowana osoba do zgłaszania zawodników (drużyn oraz indywidualnych) na zawody okręgowe – zgłoszenie na zawody wędkarskie odbywa się do czwartku.

Opracował : Kapitanat Sportowy ZO PZW Chełm

Poleć znajomemu