Mamy Mistrza Okręgu

Aktualności | 2018-06-20 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Wielki sukces członka naszego koła kol Grzegorza Frank, ktory w dniach 9-10 czerwca biorąc udział w Mistrzostwach Okręgu w kategorii spławik U15 zwyciężył i został MISTRZEM OKRĘGU zdobywając w sumie 3 punkty sektorowe i łowiąc 9835 gr w dwóch dniach zawodów. Drugi nasz zawodnik Marcin Frank zajął w zawodach również wysoką 14 lokatę. W zawodach startowało 60 młodych wędkarzy w wieku do 15 lat.... więcej

Zawody z okazji XL lecia Koła

Aktualności | 2018-06-12 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Zarząd Koła zaprasza członków koła na zawody w okazji XL lecia instnienia koła. Zawody zostana zorganizowane w dniu 7.07 na stawie nr 740 - rozpoczęcie zawodów o godz 7:00. Zawody zostana rozegrane w trzech sektowach : grunt bat tyczka + bat Zapisy w sklepie wedkarskim Jeżozwierz od dnia 14.06 - ilość miejsc ze względu na pojemnośc łowiska ograniczona.... więcej

Zarybienie naszych stawów

Aktualności | 2018-06-06 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Informujemy wedkarzy, że stawy nr 727 i 740 zostaną zarybione karpiem w dniu 8.06. W związku z zarybieniem : staw nr 727 zostaje zamkniety do wedkowania od 8.06 godz.6.00 do 9.06.godz 6.00 staw nr 740 zostaje zamkniety do wędkowania od 8.06 godz 6.00 do 10.06. godz 8.00 ( w tym czasie zostana rozegrane nocne zawody gruntowe ) ... więcej

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka na stawie nr 740 jest jedną z imprez, którą od kilku lat na „własnym stawie" organizuje nasze koło. Tegoroczne zawody dla najmłodszych udało się zorganizować w sobotnie przedpołudnie 2 czerwca. Pogoda dopisała a zawody od początku ich organizacji cieszą się podobną frekwencją. Punktualnie o godzinie 8:00 zawody rozpoczął Prezes Koła kol Alojzy Ridel witając wszystkich przybyłych dzieciaków wraz z opiekunami a następnie sędzia zawodów kol Wojciech Frank wytłumaczył zasady zawodów. W międzyczasie młodzi zawodnicy ...... więcej

Ogólnopolska olimpiada młodzieży w sportach wedkatskich Bolesławiec 2018

Aktualności | 2018-05-16 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

W dniach 10-13.05 w Boleslawcu nad Prosną odbyła się Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Wędkarskich. W skład reprezentacji Okręgu PZW w Katowicach weszli kadeci naszego koła Marcin I Grzegorz Frank. W ramach olimpiady rozgrywane są cztery konkurencje rozgrywane wtrzech konkurencjach U12, U14 i U16 : · Zawody spławikowe · Zawody w trójboju rzutowym · Test wiedzy ekologiczno- wędkarskiej · Zawody sprawnościowe - tzw. Piłeczki Dopiero sumaryczne wyniki czterech konkurencji decydują o zajętym miejscu wklasyfikacji ...... więcej

PUCHAR WIOSNY 2018

Aktualności | 2018-05-14 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

29 kwietnia na stawie nr 740 odbyły się coroczne zawody spławikowe o Puchar Wiosny. Pogoda i atmosfera dopisała a rybka tylko częściowo. Sektor A okazał się bardzo rybny - zawodnicy łowili średnio ok 4,5 kg ryb na osobę. Sektor B nie był tak łaskawy dla wędkarzy którzy walczyli o każdą rybę a wyniki za wyjątkiem zwycięzcy sektora oscylowały w granicach 300-500 gr. Po zważeniu ryb zdobywcą Pucharu Wiosny 2018 został kol. Wojciech Frank z waga 5700 gr. Drugie miejsce w zawodach zajął kol Maciej Kozubski z wynikiem 2300gr. Podium uzupełnił kol Henryk Dąbrowski ...... więcej

Zawody z okazji Dnia Dziecka

Aktualności | 2018-05-13 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Zarząd Koła nr 86 KWK ŚLĄSK zaprasza członków koła na ZAWODY Z OKAZJI DNIA DZIECKA TERMIN : 2.06.2018 MIEJSCE : STAW 740 METODA ŁOWIENIA - SPLAWIK Na zawody zapraszamy członków naszego koła z dziećmi, wnukami, członkami rodzin do lat 15. Dzieci podczas zawodów wędkują samodzielnie - dopuszcza się jedynie drobną pomoc opiekunów. HARMONOGRAM : 8:00 Rozpoczęcie zawodów, losowanie stanowisk 9:20 Nęcenie 9:30 - 12:30 Zawody 12:30-13:30 Zakończenie zawodów, ważenie ryb, wręczenie dyplomów i pucharów. ...... więcej

Spławikowe Mistrzostwa Koła

Aktualności | 2018-05-08 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

W dniu 5 maja na stawie nr 740 rozegrane zostały spławikowe Mistrzostwa Koła w kategorii senior oraz U15. Przy pięknej słonecznej pogodzie ośmiu seniorów i czterech kadetów konkurowało o tytuł Mistrza Koła na rok 2018. W sektorze kadetów łowiono płocie i tylko płocie. Żaden z zawodników nie złowił leszcza. Po trzygodzinnej turze w zynikiem 2800 pkt mistrzem został kol Grzegorz Frank. Drugie miejsce zajął jego młodszy brat Marcin ( 2160 pkt ) a drugim v-ce mistrzem został kol Mikołaj Skuczeń z wynikiem 1670 pkt. W słonecznym sektorze ...... więcej

Feederowe Mistrzostwa Koła

Aktualności | 2018-04-30 | Publikujący: Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

W dniu 22 kwietnia na stawie nr 740 rozegrane zostały Feederowe Mistrzostwa Koła. Przy pięknej słonecznej pogodzie w czterogodzinnej turze zawodów dominującą rybą zawodów była drobna płoć, przyłowami były leszcze i klenie, dwóch zawodników złowiło karpia. Największa rybą zawodów okazał się karp 47 cm złowiony przez kol Daniela Leśniaka. Po zważeniu ryb wyłonieni zostali mistrzowie feedera na rok 2018 : 1. Mistrz Koła - Marek Pierechod 2. I -ve mistrz Mariusz Matura 3. II-ve mistrz Daniel Leśniak Serdecznie gratulujemy ...... więcej