Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Zbiornik Dziećkowice

 

ZBIORNIK DZIEĆKOWICE

 

Powierzchnia zbiornika: 780 ha, długość: 4200 m, szerokość: 1800 m.

Położenie: pomiędzy miejscowościami Chełm Śl., Imielin, Dziećkowice.

Głębokość: 4,5-20 m.

Telefon kontaktowy z przystanią: 0 695 032 025

Dziećkowice to jeden ze "sztandarowych" zbiorników naszego regionu. Czysta woda, wielkość zbiornika oraz jego rybostan i położenie w niewielkiej odległości od aglomeracji Katowic, to główne atuty tej wędkarsko bardzo atrakcyjnej wody.
Rybostan Dziećkowic to praktycznie wszystkie występujące w polskich wodach gatunki ryb jeziorowych.Występują tu również gatunki typowo rzeczne takie jak kleń czy jelec.
Różnorodność występujących w zbiorniku gatunków ryb sprawia,że każdy wędkarz znajdzie coś dla siebie.
Miłośnicy spinningu znajdą tu wspaniałe okonie, potężne sumy i szczupaki. Ze względu na dużą populacje okonia zbiornik ten można polecić początkującym spinningistom, gdyż złowienie ich tutaj nie wymaga dużych umiejętności.
Bardziej wytrawnym polecamy polowania na wspaniałe sumy, sandacze i szczupaki.
Miłośnicy ryb spokojnego żeru mają szansę na złowienie wspaniałych leszczy i płoci i linów. Natomiast karpiarze mogą liczyc na okazy powyżej 10 kilogramów.
Dzięki intensywnym zarybieniom można tu złowić dorodne węgorze, których populacja stale rośnie.
Corocznie zbiornik Dziećkowice jest zarybiany na kwotę oscylującą w granicach 90-100 tyś. zł. Głównie zarybia się karpiem ( ok 5000 kg), szczupakiem ( ok. 1200 kg), węgorzem (ok. 40-50 kg), sandaczem, linem.
Ryby na Dziećkowicach najlepiej łowić z łodzi, gdyż szczególnie atrakcyjne łowiska nie są dostępne z brzegu. Najogólniej rzecz biorąc, podstawą sukcesu jest znalezienie wszelkiego rodzaju wypłyceń. Teren zalanej wyspy (głębokość ok. 4,5 m), wypłycenia na brzegu wschodnim, okolice rybaczówki to najlepsze miejsca połowu.
Wędkarze łowiący z brzegu mogą liczyć na sukces łowiąc w bezpośredniej jego okolicy, nie ma sensu wyrzucanie przynęty byle dalej.
Wędkujący z łodzi natomiast- poznawszy zbiornik - znacznie zwiększają swoje szanse na naprawdę "grube" dziećkowickie ryby.
Zapraszamy wszystkich miłośników wędkarstwa do odwiedzenia naszego zbiornika. Zapewniamy,że ten kto raz nas odwiedzi zawsze będzie chciał tu wrócić.

zb_dziec.jpg