Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sieć kłusownicza w Koskowicach - UZUPEŁNIENIE!

W dniu 07.03.2015 roku na jeziorze koskowickim, w czasie kontroli strażników z dwóch Kół: Legnica "Kotwica" i Legnica „Miasto”, zauważono bojki unoszące się na wodzie. Strażnicy zwodowali ponton i udali się w kierunku zlokalizowanej sieci. Po dopłynięciu na miejsce sieć została odkotwiczona i ściągnięta. Sieć miała długość około 100m. Była to świeżo postawiona sieć, gdyż nie było w niej ryb. O fakcie zlokalizowania i ściągnięcia sieci, została powiadomiona Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia.

 

UZUPEŁNIENIE!!!

W związku z wieloma rozbieżnościami, które pojawiają się w poniższych komentarzach, pragnę z całą stanowczością jescze raz podkreślić, że:

- autorem wpisu jest Koło Legnica "Miasto"!!!

- sieć została ściągnięta przez SSR Kół Legnica "Kotwica i Legnica "Miasto",

- przed przystąpieniem do ściągania sieci o zdarzeniu poinformowana została Policja i to po wyraźnym poleceniu Policji, sieć została zdjęta i przez Policję zabezpieczona,

- działania SSR w w/w przypadku, przeprowadzone z Policją, były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

Jednocześnie upraszamy użytkowników forum o merytoryczną dyskusję,  zachowanie kultury oraz nie stosowanie obelg i wulgaryzmów.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (23)

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  „CCC” ……………….do strażników SSR za ich pracę mam bardzo wiele szacunku, natomiast co do Ciebie …..to nie mam. Zrozumiałeś w końcu że większy pożytek będzie jeżeli ściągniesz te siatki na Odrze niż paplanie trzy po trzy. Ale zgadzam się z Tobą …………..szkoda czasu na tą jałową dyskusję.

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Endi,jeśli to wszystko na co Cię stać, to masz rację, lepiej po Odrze pobiegać i siatki pościągać, niż pocić się tu z Tobą i wyjaśniać Ci pewne sprawy. Podzwoń więcej, więcej się dowiesz, mojego czasu dla Ciebie szkoda, mam na koniec małą prośbę, przypominasz mi trochę swoimi wypowiedziami pewnego prezesa koła, więc więcej proszę szacunku do strażników społecznych w swoich wypowiedziach.

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego "CCC" , a o czym Ty chcesz jeszcze dyskutować?????? Pozwoliłem sobie trochę podzwonić i porozmawiać i co nie co wyjaśniło mi się. Natomiast co do Ciebie , to nie masz żadnych argumentów i wiedzy, a to co piszesz to na zasadnie jedna baba drugiej babie.... Zaczełeś od ściągniętej siatki przez strażników w Legnicy , a generalnie chodzi Ci o działalność straży w Głogowie i jej byłego komendanta. Piszesz :" facet nie godził się z tym co okręg Legnica kazał mu czynić" a potem nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie i piszesz " nie mam całkowitej wiedzy na temat co zaszło między kom, SSR z Głogowa a Okręgiem" . Gościu skończ z pisaniem i z tymi swoimi wypocinami .Jeżeli jesteś strażnikiem to weź się do roboty i pościagajcie razem z policją te podobno pozastawiane siatki na Odrze. Będzie z tego na pewno lepszy rezultat niż siedzenie, przed kompem i wymyślanie co tu jeszcze napisać.
  Do roboty!!!!!!!!

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Widzę, że już co niektórzy mają dosyć rozmów na pewne sprawy, brak sensownych odpowiedzi na niektóre pytania zapanował? czy co? Można by tu jeszcze dużo powiedzieć na co niektóre sprawy, kolego Mariuszu i kolego endi, jak żeście to ujęli "żale i wypociny".

 • mateuszmati20052 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Dzień dobry,czytam i same ciekawe rzeczy tu panowie piszecie.Przypadkiem byłem na zebraniu koła Kleń w Głogowie, padły tam postulaty do Okręgu PZW do Legnicy, dotyczące sprawy finansów na straż rybacką, widzę,że pan Mariusz jasno i wyraźnie tę kwestię przedstawia poniżej, mam pytanie, bo jeśli to pan pisał, to przecież wystarczy w piśmie do koła odpowiedzieć. Dziwnym jest, że czyni to pan na łamach komentarzy publicznych, tutaj nie trzeba się tłumaczyć, no chyba, że coś tam na osi wisi.

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  CDN
  Został zmieniony w 2004 r. i napisany pod siebie,tak aby mieć całkowitą kontrolę nad instytucją zwaną Społeczna Straż Rybacka.Dziś mamy internet i można porównać wszystkie regulaminy,wyciągnąć wnioski.Pierwsza sprawa to to,że nadzór specjalistyczny nad SSR sprawuje Komendant Państwowej Straży Rybackiej na polecenie Wojewody (wie pan kto to jest?)a nie specjalista ds,ochrony wód w okręgu czy prezes okręgu itp.Wracając do regulaminów SSR w powiatach(chciałbym zapytać jak pan to wytłumaczy)dlaczego Złotoryjski powiat ma inny regulamin?już odpowiem, bo tam się wam nie udało,starosta nie podpisał,bo nie chciał złamać prawa,które wy łamiecie do tej pory,
  łamiecie,nie zawiadamiając o wykroczeniach odpowiednie organy,bo po co karać swoich,aby się gniewali i do Zielonej Góry uciekali,już dużo tam uciekło,przez te wasze nie przemyślane porozumienia.Więc niech będzie eldorado, co tam Szprota, Rudna,Odra.Napisał pan że był pan na czterech kontrolach i nic pan nie stwierdził,więc moje słowa o nie zawiadomieniu o wykroczeniach odpowiednich organów są jak najbardziej na miejscu,Pytanie, kto tam w okręgu tak miesza,komu nie zależy na porządku,wracając do wykonywania uczciwie swoich obowiązków to mam wrażenie,że raczej to inne głowy powinny polecieć.Kończąc te wypociny muszę poprosić pana jeszcze raz o jedno, niech pan publicznie już nigdy na nikogo nie mówi,że się nie zna, nie wie, nie umie, nie ma pojęcia, bo z tego co wiem chyba zazdrość przez pana przemawia,że są ludzie którzy coś robią lepiej i zgodnie z prawem.(SPOŁECZNIE)!!!
  Na pierwsze szkolenie Straży Rybackich w Polsce niestety, ale pojechali aż dwaj STRAŻNICY SPOŁECZNI właśnie z GŁOGOWA...........................w nagrodę.

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Panie kolego Mariuszu,proszę jak pięknie pan pisze o kasie która jednak na jakieś grupy terenowe poszła,pytanie co to za grupy?bo na pewno nie Polkowice,Lubin no może coś do Jawora,Głogów?,pytam gdzie?.Jest tak raczej w przyrodzie,że lepsze jedzenie dostaje koń który lepiej ciągnie pług,ale tez aby ciągną dostaje więcej batów.Obserwując wyniki które pan redaguje na stronie Okręgu z działalności SSR-ów,to jak pan myśli,jest fer z tymi wydatkami na SSR-y,jeśli o takie w ogóle są,bo jak są to niech pan głośno o tym i publicznie nie mówi kto dostał,bo tam gdzie ludzie robotę robią dobrze od paru lat to grosza żeście nie dali,a na dodatek jeszcze im się bodziec do PRAWIDŁOWEGO DZIAŁANIA wycofuje.Nie ładnie z pańskiej strony nagadywać publicznie na osoby,które nie biorą udziału w komentarzach,widzę ,że sobie nie radzicie z pewnymi sprawami łączącymi Was z byłym kom. z Głogowa,Nie posiadam wiedzy na temat,czy łamał on prawo i robił coś wbrew prawu,nie słychać nic aby w stosunku do jego osoby prowadzone było jakieś postępowanie sądowe,wbrew przeciwnie,dziś jest prowadzonych dużo spraw ale w stronę tych których wy jako Okręg bronicie.Proszę pana aby ,jeśli chodzi o przepisy z ustawy o rybactwie śródlądowym,regulaminie APR,i różnych przepisach o ujęciach na gorącym uczynku,cytaty z książek nam tu nie są potrzebne,trzeba zejść na ziemię i się tego nauczyć,na lekcje wysyłam do Głogowa,oni pana nauczą co to jest ujęcie na gorącym uczynku.Wiem wiem,Głogów wam nie na rękę,skargi prezesów na kom.pieniaczy do starosty na kom.nie wiem co on wywiną,myślę ,że był wam nie na rękę.Czytając uchwałę rady powiatu głogowskiego i regulamin tworzenia SSR w powiecie głogowskim widzimy punkcik w którym czytamy w paragrafie 5 punkt 1-zarząd okręgu PZW w Legnicy powierza i cofa obowiązki kom.SSR i wszystko jasne,jak już mówimy o porządku i obowiązujących przepisach z UoRŚ, to za czym pan coś napisze,to niech się pan z tym dobrze zapozna,ten regulamin posiada takie pozycje i punkty,które są nie na miejscu
  dalej w następnym komentarzu.

 • Ból Mariusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  ...........
  Teraz parę słów o sieciach kłusowniczych. Pierwszą odpowiedź dał Kol. ww10 i jest jak najbardziej prawidłowa. Sieć w dniu 07.03 została zabezpieczona przez strażników kół Legnica Miasto i Legnica Kotwica pod nadzorem POLICJI z Legnicy!
  Dla wyjaśnienia dla Kol. Karola nie ma innych przepisów dla straży w Legnicy czy w Głogowie, ujawnione sieci kłusownicze ma prawo podjąć ujawniający np.: SSR tylko na wyraźne polecenie POLICJI której należy niezwłocznie zgłosić taką siec. Szczegółowo omówił ten temat komendant PSR przedstawiając procedurę postępowania podczas ujawnienia sieci. O takim właśnie przypadku mówiłem na szkoleniu w Legnicy gdzie dzień wcześniej 13. 03 ujawniłem 3 sieci na j. Koskowickim i w porozumieniu z Policją zabezpieczyłem je do czasu przyjazdu grupy dochodzeniowej Policji która dalej poprowadziła czynności.
  Tak więc Kol. Karolu ktoś źle słuchał albo źle zrozumiał i źle przekazał.
  Na zakończenie: co do sytuacji nad wodą, w marcu byłem 3 razy na terenie Głogowa rozmawiałem z ponad 60 wędkarzami i nie stwierdziłem wolnej amerykanki czy też lasu wędek na główkach fakt: czysto nie jest mogło być lepiej. Może byłem w złym miejscu albo o złej porze ?
  Trochę się rozpisałem, ale to jest minimum, jakie chciałem przekazać, jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Jak określiłem na wstępie więcej pisać i przekonywać nie zamierzam jak ktoś ma ochotę porozmawiać lub wyjaśnić jakąś kwestię to zapraszam do biura w każdy czwartek od 8 do 18 jestem do dyspozycji.
  Z wędkarskim Pozdrowieniem
  Specjalista ds. Ochrony Wód
  Mariusz Ból

 • Ból Mariusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  .....
  Z jednym się jednak zgodzę , że CHWAŁA wszystkim Strażnikom Społecznym za poniesiony trud i wyrzeczenia w czasie pełnienia służby, pod jednym jednak warunkiem – że były to działania ZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM. Niestety nie Wy Strażnicy będziecie jak pisze Kol. CCC sądzić kłusownika tylko Sąd Rejonowy. Co do działania SSR w Powiecie Głogowskim za „panowania” jak twierdzą wędkarze w Głogowie, Komendanta SSR Jacka Hoffmanna zgodnego z prawem to mam poważne wątpliwości. Zacznę od tego ,ze uprawnienia strażnika SSR zostały jasno i precyzyjnie określone w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym w Art. 25. 1. Który stanowi ,że Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1-3 i 4 lit. b).
  I TYLE w tym zakresie , pozostałe działania są bezprawne dla SSR lub powinny być realizowane zgodnie z art. 243 KPK. cyt; każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji koniec cytatu. Pytam więc Kto dodał uprawnień SSR w Głogowie na taką działalność ? . Dodam, że powyższe zagadnienia były corocznie omawiane przez przedstawiciela PSR na organizowanych szkoleniach SSR. Kończąc temat Komendanta SSR Jacka Hoffmanna nie będę mówił dlaczego został odwołany - On doskonale wie dlaczego - temat uważam za zamknięty.
  Natomiast przykra i dziwna jest obecna postawa Kol. Jacka, który zachowuje się jak dziecko, któremu mama nie kupiła lizaka i ma wielkie pretensje do wszystkich tylko nie do siebie za to, co sam spaprał. Dlaczego do dnia dzisiejszego pomimo wezwań nie oddał kluczy od pomieszczenia straży? tak zachowują się tylko ludzie nieodpowiedzialni, niekulturalni a wręcz powiedzieć złośliwi.
  Zasada „ na złość mamie uszy sobie odmrożę ” może skończyć się bardzo przykro Kolego Jacku. Proszę więc o nietupanie nóżkami tylko prosto po męsku rozliczenie się z Okręgiem w Legnicy.
  i dalej...

 • Ból Mariusz Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Witam !
  W związku z tym ze zostałem „wywołany do tablicy ” i z imienia i stanowiska zajmowanego, jako pracownik biura Zarządu Okręgu PZW w Legnicy pozwolę sobie na sprecyzowanie paru opisanych poniżej tematów ale tylko raz i więcej nie mam zamiaru odpowiadać na pomówienia i bzdury wyssane z palca.
  W PZW obowiązuje forma zwracania się - Kolego - i w związku z tym KOLEGO CCC uderzyłeś w wysokie C pisząc te jak to określił Kol. endi 9999 żale i wypociny z czym się zgadzam w 100 %.
  Zacznę od tego, że nie życzę sobie, aby nazywać mnie i mojego współpracownika darmozjadem bez żadnych podstaw.
  Jeżeli chce Kol. uprawiać konstruktywną krytykę to proszę się zapoznać z działalnością finansową Okręgu PZW w Legnicy i wtedy podjąć temat. Dla sprostowania 214 689,24zł to był plan kosztów przewidywanych w 2014 r natomiast kwota 204 275,09 zł to wykonanie planu kosztów w dziale Ochrony Wód – prosty rachunek pozostało czytaj zaoszczędziłem jako odpowiedzialny za tą działalność kwotę 10 414,15 zł. Brnąc dalej w temat na ww. kwotę składa się wiele kosztów od paliwa i utrzymanie samochodu poprzez wykonanie tablic informacyjnych np. Zakaz Kąpieli, czynsz za lokal dla SSR w Głogowie po amortyzację sprzętu zakupionego dla SSR np.: dla 4 grup terenowych od umundurowania, lornetek, kamer, aparatów fotograficznych po noktowizory za całe 200 tyś zł. Proszę więc szanowny Kol. CCC nie pisać i nie kłamać że pieniądze wspólnie z współpracownikiem przejadłem !.
  Dalej w następnym komentarzu....

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Do endi.Tak sobie czytam od czasu do czasu, muszę Ci kolego odpowiedzieć na Twój wpis,przeczytaj to uważnie,bo napiszę tylko raz do Ciebie.Żadne żale i wypociny w tym co piszę,piszę to o czym wędkarze wiedzieć powinni,a na pewno nie dowiedzą się tego od Ciebie.Ludzie się przetaczają przez pewne struktury w kołach PZW i coś nie coś na te tematy wiedzą,które po nie kąt trafiają za jakiś czas w pewne miejsca.Pewne sprawy jaśniej wychodzą przy tak zwanych zakrapianych imprezach i jeśli ktoś obserwuje i kumuluje pewne informacje,które nieraz idą w eter przez tzw.galop,to bawi się w tzw,śledczego,potem staje się to całkiem fajne zajęcie,ponieważ coraz to ciekawsze inf.do ciebie dochodzą.Mam gdzieś,zrozum,gdzieś co dzieje się z prawdą która jest kryta przez tych którzy to robią aby cisza była i wszystko grało.Temat 1-jazda po prezesie pewnego koła,gdybyś znał temat pogłębienia stawu w Bogumicach.Ówczesny zarząd okręgu za pana,świeć panie nad jego duszą,na polecenie ZG PZW sprawę pod dywan zmiótł.Staw Zabłocie,wolna amerykanka,najdroższe karpie i karma na ich produkcję przez niekompetentną osobę,rzygać się chce jak mi kiedyś wędkarz na Kluczach pokazał karpia z Zabłocia,brrrr.Wracając do Zablocia,pewnego razu produkcja poszła w rów,pomysł p. S. nie wypalił,spytaj w okręgu w Legnicy ile kasy popłynęło rowem.Mógł bym takich przykładów na złe zarządzanie i marnotrawstwo pieniędzy,środków wyliczać dużo,nie tylko kołu z huty.Przepraszam jeśli kogoś boli to,że rozumie to w ten sposób, "ostro jechał",te określenie to pikuś.Temat 2, nie mam całkowitej wiedzy na temat co zaszło między kom, SSR z Głogowa a Okręgiem,fakt jest taki na dziś,cieszmy się że ci co popełniają wykroczenia,ba, przestępstwa,nie skarżą się za otrzymany mandat czy wyrok w prasie,Polski Rząd musiał by się w Chinach zapożyczać co do nowych kom. Policji,Ministrów Sprawiedliwości itp.Okręg na szczęście nie będzie musiał tego robić nigdy,zawsze mogą odwołać i nawet wywalonego kiedyś ze straży zawołać.Aby było OK.Bo ma być ładnie i cicho,jak długo?Ile się da!!!!

 • ww10 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Koledzy nie ma się co przekomarzać bo to nie ma sensu. Przecież każde koło ma swojego komendanta SSR, każde koło ma swoje wody pod opieką, więc jeśli każdy będzie pilnował swojego to będzie dobrze. Weźcie przykład ze strażników SSR koła L-ca Miasto. Tam praktycznie powstała straż od podstaw, znaleziono komendanta który zorganizował dwie nowe grupy strażników i chłopaki są nad wodą co tydzień, a w okresie wzmożonej aktywności pseudo wędkarskiej (np. po zarybieniach)nawet parę razy w tygodniu. I robią porządek (wędkarze już sami się przed nimi ostrzegają). Nie ma co liczyć na straż z okręgu, każde koło powinno zorganizować taką grupę i pilnować wód które mają pod swoją opieką, we własnym zakresie. A co do ściągania sieci - każdy obywatel stwierdzający popełnienie wykroczenia lub przestępstwa ma obowiązek interweniowania. Każdy wędkarz ma prawo do likwidacji narzędzia kłusowniczego po uprzednim zgłoszeniu tego faktu SSR, PSR, lub Policji i czekać na przyjazd odpowiedniej służby w celu sporządzenia notatki służbowej mówiącej o likwidacji narzędzia kłusowniczego bez ujęcia sprawcy. Tym bardziej prawo do tego ma SSR, przecież do tego zostali powołani, więc jakieś dziwne zakazy są w Głogowie.

 • karolkrause Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  karolkrause

  Możemy tak przerzucać się tak argumentami wieczność , zapraszam nad wodę go Głogowa.
  Mój mail krause331@wp.pl

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  To może kilka moich spostrzeżeń, co do Twojej wypowiedzi, po pierwsze to prosiłbym o więcej faktów bo jak one są to jest o czym dyskutować. Po drugie to jesteś troszkę niekonsekwentny bo jeżeli „Sama zmiana dla zmiany nic nie daje czego obraz teraz mamy doskonały.” To o co kruszyć kopie……………..o jednego człowieka???przecież pozostali strażnicy chyba działają dalej.
  Po trzecie co do największego koła głogowskiego, to słyszałem że najbardziej krzyczał za odwołaniem komendanta właśnie prezes czy wiceprezes koła Kleń (przynajmniej tak usłyszałem na moim Walnym).
  A co do ilości przeprowadzonych kontroli, to pewnie temat owiany tajemnicą.

 • karolkrause Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  karolkrause

  Oczywiście nie mam powodu do obrażania się na kogo-kolwiek,
  Chodzi mi o to że gdy ma się zamiar wprowadzać jakieś zmiany które dotykają dość sporej grupy osób warto zawsze wcześniej porozmawiać. Warto bynajmniej ja tak uważam wysłuchać argumentów drugiej strony.
  Sama zmiana dla zmiany nic nie daje czego obraz teraz mamy doskonały.
  Takie jest moje zdanie w tej sprawie.
  Co do prezesów Głogowskich kół , proszę nie pisz ''wszyscy'' bo największe koło w Głogowie ma odmienne zdanie od Rady Rejonu więc to nie jest żadna wyrocznia
  Co do sytuacji nad wodą , szkoda słów , brud ,las wędek na główkach, wolna amerykanka itp.
  Było też kilka informacji od porządnych wędkarzy na temat siatek na Odrze i nie tylko - bez reakcji !!!
  Wiesz ile było kontroli SSR od początku nowego roku ???
  Szkoda słów.

 • karolkrause Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  karolkrause

  Oczywiście nie mam powodu do obrażania się na kogo-kolwiek,
  Chodzi mi o to że gdy ma się zamiar wprowadzać jakieś zmiany które dotykają dość sporej grupy osób warto zawsze wcześniej porozmawiać. Warto bynajmniej ja tak uważam wysłuchać argumentów drugiej strony.
  Sama zmiana dla zmiany nic nie daje czego obraz teraz mamy doskonały.
  Takie jest moje zdanie w tej sprawie.
  Co do prezesów Głogowskich kół , proszę nie pisz ''wszyscy'' bo największe koło w Głogowie ma odmienne zdanie od Rady Rejonu więc to nie jest żadna wyrocznia
  Co do sytuacji nad wodą , szkoda słów , brud ,las wędek na główkach, wolna amerykanka itp.
  Było też kilka informacji od porządnych wędkarzy na temat siatek na Odrze i nie tylko - bez reakcji !!!
  Wiesz ile było kontroli SSR od początku nowego roku ???
  Szkoda słów.

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Karolu bardzo przepraszam za błędne zacytowanie nazwiska , czy przeprosiny przyjęte?
  A odnośnie zasad , to może Kolega napisze jakie to zostały złamane i przez kogo ? Natomiast to co słyszałem , to za odwołaniem szanownego komendanta byli wszyscy prezesi kół powiatu głogowskiego i na walnym zgromadzeniu w moim kole też taki wniosek pod adresem Okręgu wysłano. Mam nadzieję , że Szanowni Koledzy napiszą co takiego w Okręgu kazali czynić komendantowi Hofmanowi……………………………..
  A co jest obecnie nad wodami głogowskimi, to może Kolega napisze, bo ja jeszcze sezonu nie otworzyłem …………………..

 • karolkrause Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  karolkrause

  Kolego @endi9999 jesli cytujesz czyjeś nazwisko to czyń to poprawnie wymaga tego odrobina kultury OK !!!
  Zapraszamy nad wody rejonu Głogowskiego , zobaczysz prawdziwy obraz tego co jest obecnie.
  Tu wcale nie chodzi o żadne personalia , tu chodzi o pewne zasady które zostały złamane.
  Jesli się coś chce zmienić to wypada zasięgnąć opinii większej grupy osób , których te zmiany maja dotknąć a nie jak w przypadku decyzji Okręgu nie widzi się nic poza czubkiem własnego nosa !!!
  Nie wszystkie decyzje podejmowane są dobre , no chyba że patrzy się przez pryzmat własnego stołka !!!

 • endi9999 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Tak sobie czytam od czasu do czasu te posty , a raczej żale i wypociny wielce szanownego kolegi „CCC” . Pierw ostro jechał po prezesie z koła Głogów Miasto i Huta , a teraz jedzie po zarządzie okręgu za to, że został odwołany.............. Zastanawiam się czemu ten Pan jest taki rozżalony ………. no tak został odwołany, ale teraz ma święty spokój. Podobno wszyscy w Głogowie cieszą się ( może nie wszyscy…….widać są wyjątki) , a na pewno prezesi kół głogowskich z Radą Rejonu Głogowskiego na czele , może wędkarze że skończyły się nad nimi sądy kapturowe jeżeli popełnili najdrobniejsze wykroczenie , które niestety robił nad nimi były komendant.
  Tak szczerze mówiąc to trochę porządku na wodach głogowskich ten były komendant ze swoją gwardią dokonał. Wracając do odwołania szanownego komendanta, to może kolego „CCC” napiszesz co takiego Okręg w Legnicy kazał mu czynić…………………………..czy chodzi o skończenie z sądami kapturowymi i większą kulturę przeprowadzanych kontroli?????
  Na razie w tym temacie to wypowiada się kol. „CCC” i jego kumpel strażnik SSR (Krauze), a może niech wypowiedzą się co na ten temat myślą KOLEDZY wędkarze z Głogowa……………………….. tyle krzyku było za odwołaniem komendanta , nawet w prasie o tym pisali, a teraz cisza………… chyba Radość nastała w Głogowie.
  Jeden człowiek został odwołany……. a tyle zamieszania. Przecież SSR powiatu głogowskiego działa dalej, nowy komendant wgryza się w swój nowy zakres obowiązków (zobaczymy czy się wgryzie) - jego też ocenimy!!!

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  A jak myślisz kolego, dlaczego odwołano komendanta Hoffmanna?, facet nie godził się z tym co okręg Legnica kazał mu czynić. Niech wstydzą się Ci, co glosowali za odwołaniem pana Jacka, my wędkarze takich wyników i skuteczności działań życzymy wszystkim komendantom w Okręgu Legnica, Wstyd i hańba aby tak wzorowo działającą ekipę jak SSR Głogów poprzez wyrzucenie z funkcji komendanta zniweczyć i roz....ć. Teraz prezesi i kol. Mariusz mają spokój, nikt z pieniaczy, którzy teraz będą mogli spokojnie na trzy wędki łowić, lub po cztery szczupaki itp. nie będzie do starosty w Głogowie na SSR latać i do Was do Okręgu dzwonić. Ciekawe, czy swoim zachowaniem i czynami pochwalą się w prasie głogowskiej. Panie V-ce prezesie będzie dobrze, jak już zresztą widać jest. Siatka siatkę ściga na Odrze, a nowy kom. Wasz kol. działa zgodnie z waszymi zaleceniami, czyli nie ma zielonego pojęcia o niczym, nawet strażnicy których jeszcze nie odwołał, zgodnie z waszym poleceniem, nie mają do niego nr. telefonu. Czy to jest normalne? Na komendzie w Głogowie śmiech, w starostwie śmiech, w nadleśnictwie śmiech, we Wrocławiu śmiech, w okręgach Zielona Góra, Leszno, Poznań itp. (zresztą kto czytał Wędkarski Świat z kwietnia) - śmiech. Pytam, czy w waszym zarządzie siedzą inteligentni ludzie ?, czy wszystko co się tam uchwala odbywa się tylko w pewnym gronie. Aż dziw bierze, bo słuchy chodzą, że pewne sprawy podejmuje garstka ludzi z zarządu Okręgu, i jak tu ma być dobrze. Czas na zmiany, ale nie w strukturach Społecznych Strażach Rybackich na które cza łożyć fundusze i środki do działania, nie na Straż Okręgową po 200 tys rocznie, tylko na SSR które tak naprawdę od Was nigdy nic nie dostały a wszystko co robią , to robią za swoje.

 • karolkrause Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  karolkrause

  Witam
  Tak więc w gwoli wyjaśnienia pytam się czy w Okręgu obowiązują inne przepisy dla poszczególnych Powiatowych SSR ???
  Kolegą z Legnicy ''wolno'' ściągać sieci ??? a strażnikom z Głogowa na ostatnim szkoleniu albo ktoś wciskał kit albo świadomie wprowadzał w błąd ???
  Coś tu jest nie halo ???

 • ww10 Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Zastanów się trochę ccc do kogo ty tu uderzasz. Informację o tej sieci zmieścili na stronie okręgu zwykli strażnicy SSR Koła, którzy tą sieć zlikwidowali ,a nie jacyś tam pseudo strażnicy z okręgu.

 • ccc Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

  Człowieku wyluzuj,drugi raz tym samym się tu chwalisz. W Głogowie na szkoleniu SSR opowiadasz głupoty typu,że nie wolno sieci strażnikom SSR ściągać z wody a ty co robisz i jeszcze o tym piszesz, pajaców nie róbcie z siebie już w tej Legnicy, zróbcie coś lepiej z nowym kom. SSR w Głogowie, i nie zapomnijcie się jutro na sprawie w sądzie rejonowym w Głogowie pojawić, będziemy sądzić kłosownika którego to pojmano w 11 lub 13 strażników-już dokładnie nie pamiętam ilu nas było, ale w-ce prezes okręgu pan Andrzej nie wierzył, że tylu strażników się zaangażowało w akcji, po prostu zależało im na tym i mieli odpowiedniego komendanta, teraz tylko płakać się chce, zrobiliście wędkarzom prezent w postaci odwołania pana Jacka, pytanie tylko czy to ukłon w stronę wędkarzy, którzy płacą składki i życzą sobie aby ich pieniądze były przez SSR pilnowane, czy też w stronę tych paru pieniaczy, którzy i tak zostali potraktowani zgodnie z prawem , bo za swoje wykroczenia zostali właściwie przez sąd w Głogowie, policje i PSR potraktowani. Dziś sieć na sieci stoi w powiecie Głogowskim, syf kiła mogiła nad rzeką Rudna, wolna amerykanka, jeśli Okręg myśli, że przyjedzie tu jakaś tam Straż Okręgowa na kontrolę i wszystko załatwi to grubo się myli. Pragnę tu przypomnieć, że ustawodawca ustanowił Państwowa Straż Rybacka i Społeczną Straż Rybacką do przeprowadzania kontroli na obszarze RP. a nie jak to się wmawia wędkarzom jakąś tam Straż Okręgową. Dla ciekawostki dodam tu , że w roku 2014 Okręg PZW w Legnicy wyłożył 214 tys, na tę działalność, pytam, czy jest w tym kraju prawo. SSR-Y w okręgu nic nie dostały nigdy - a te dwa darmozjady na etatach strażników okręgowych przejadły tyle szmalu, Chwała społecznym strażnikom, bo to dzięki, których to wszyscy od ormo itp. nad wodą wyzywali, dzięki nim ład i porządek nad wodą w powiecie głogowskim był do tej pory. Ale co wy o tym w Legnicy możecie wiedzieć, siatkę jedną znaleźliście, jest was 70 strażników i faktycznie macie się czym pochwalić. W Głogowie nawet 4 informatorów żeście olali
  nara.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Najbardziej lubię łowić metodą:
Spinningową
Muchową
Podlodową
Spławikowo-gruntową
Inną
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin