Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Wędkowanie z łodzi

Komunikaty | 2019-01-02 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że zgodnie z ustaleniami Okręgów Strefy Dolnośląskiej, wędkowanie z łodzi na wodach nizinnych od 2006 r. dozwolone jest wyłącznie na wytypowanych akwenach tych Okręgów.


Okręg Legnica - wykaz wód udostępnionych do wędkowania ze środków pływających:

 

 • zbiornik zaporowy Słup zobacz więcej upudostępniony do wędkowania ze środków pływających w okresie od dnia 01 czerwca do 31 października,
 • jeziora: Jaśkowice, Koskowice, Kunice, Tatarak,
 • żwirownie: Pichorowice, Piekary, Rokitki Płd. i Spalona (w części użytkowanej przez PZW),
 • stawy: Dziewin, Jarosław, Jurcz i Tymowa Orsk,
 • rzeka Odra od ujścia rzeki Jezierzyca do ujścia rzeki Dobrzejówka (obwód nr 7 i nr 8).
 • Na wszystkich w/w wodach Okręgu legnickiego, za wyjątkiem rzeki Odry i jeziora Kunice, obowiązuje zakaz używania środków pływających z silnikami spalinowymi. Na jeziorze Kunice moc używanego silnika nie może przekraczać 5 KM.
 • Zgodnie z uchwałą Zarządu Okręgu PZW Legnica Nr 111/2018 z dnia 25.10.2018 r. zezwala się na używanie modeli zdalnie sterowanych do wywowzu przynęt wyłącznie na jeziorach: Jaśkowice, Koskowice, Kunice i Tatarak oraz na zbiornikach zaporowych: Lena II i Słup.
 • Na pozostałych wodach Okręgu legnickiego obowiązuje zakaz wywożenia zestawów wędkarskich, zanęt i przynęt przy pomocy środków pływających. 
 • Zgodnie z uchwałą Prezydium Zarządu Okręgu PZW Legnica nr 120/2017 z dnia 09 listopada 2017 r. w wodach użytkowanych przez Okręg PZW Legnica oznaczonych w wydawanych Zezwoleniach literą "P" z wyłączeniem zbiornika Słup oraz rzeki Odra (połów ryb ze środków pływających bez ograniczeń czasowych) dopuszcza się uprawianie amatorskiego połowu ryb ze środków pływających w terminie od dnia 01 czerwca do dnia 31 grudnia każdego roku.  zobacz: uchwałę nr 120/2017 .


Wykaz wód PZW Okręgu legnickiego udostępnionych do wędkowania ze środków pływających zatwierdzono Uchwałą ZO PZW Legnica nr 95/2014 z dnia 13.11.2014 r. i uchwałą Prezydium ZO PZW Legnica nr 119/2017 z dnia 09.11.2017 r.


Zgodnie z art. 20 ust. 2 Ustawy o Rybactwie Śródlądowym "Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji".

Zgodnie z art. 20 ust. 6 Ustawy o Rybactwie Śródlądowym "Amatorski połów ryb przy użyciu sprzętu pływającego, o którym mowa w ust. 2, odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu żeglarstwa, określonych w przepisach o żegludze śródlądowej".

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • tomo8846 Data dodania: 5 miesięcy temu Oceń: 1 + / -

  Nie wiem jak związek pzw wyobraża sobie żeby nie używać łódek zanętowych np na stawie emeryta w Głogowie. W maju gdy staw zarośnie dziennie jest 30 wędkarzy, gdzie miejsc do wędkowanie pozostaje około 10 niezarośniętych i to jest max!!!!!!!!! Reszta niestety może pomażyć o wędkowaniu. A tak zawsze można było wywieść zestaw w jakąś dziurę między roślinność i czekać. Niech ktoś mądry z zarządu ale powtarzam MĄDRY. wyjaśni mi co im przeszkadzały male łódki zdalnie sterowane na rybach. Wcale się nie dziwie że już od groma ludzi uciekło z dolnośląskiego koła w Głogowie i zapisało się w poznańskim. Jak tu jest więcej zakazów jak w obozie jenieckim. Tak jak zarząd to już nikt nie potrafi tracić ludzi a co za tym idzie pieniędzy na zarybianie. Gratulacje dla ludzi za biurkiem. Aby tak dalej...

 • jaceklca Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Porąbana przepisy. Na innych województwach można pływać i łapać wcześniej. Wielka legnica wprowadza jakieś głupoty. Coraz więcej pieniędzy a coraz mniej udogodniej. Szkoda gadać. PZW spada na psy. Stawy w łaski zlotoryjskim. Martwych karpi mnóstwo a PZW ma to gdzieś. Sam byłem świadkiem. Zdjęcia martwych ryb też mam.

 • ww10 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kol.Bolunio, na zb. zap. Słup, obowiązuje całkowity zakaz używania silników spalinowych, poza służbami do tego uprawninymi - PSR, SSR, POLICJA, i inne służby ratownicze, natomiast na jeziorze Kunice, możesz pływać na silniku spalinowym od 1 kwietnia.

 • bolunio Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  Witam, pytanie mam nie jestem wędkarzem mam ponton z silnikiem spalinowym 9.9 i chciałbym popływać rekreacyjnie na Słupie lub kunicach czy muszę czekać do 1 czerwca (słup)? Czy ten zakaz obowiązuję tylko wędkarzy?

 • exmx Data dodania: 2 lata temu Oceń: 5 + / -

  Uchwała jest niezgodna z konstytucją ponieważ nie można dyskryminować pewnej grupy społecznej i zakazywać pływania na silniku do 5km na danym zbiorniku gdzie może pływać i uprawiać sporty motorowodne dot. zbiornika Kunice z silnikami o mocy bez ograniczeń. Uchwała jest bez sensu ponieważ ogranicza prawo do bezpieczeństwa. Na skutek załamania pogody i szkwału na jeziorze mocniejszy silnik może uratować wędkarzowi życie a mały silnik jest wręcz zagrożeniem. Dlaczego ustalacie Panowie bezsensowne przepisy i jakie argumenty będą przemawiały w sądzie za ograniczeniem wędkarzom mocy silników.

 • maniekck0 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  maniekck0 chcialbym wyrazic swoie niezadowolenie odnosnie porozumienia miedzy pzw legnica a pzw wroclaw dwaj najblizsi sasiedzi a zachowują sie jak najgorsi wrogowie kto tam teraz rządzi a morze to jakaś prywatna wojna która tylko nam wędkarzom utrudnia życie i korzystanie z uroków wędkowania zarząd pzw wrocław jest moim zdaniem najwiękrzym oportunistą jeżeli chodzi o porozumienia pamiętajcie wędkarze są w każdym kole najważniejsi z poważaniem maniekck0

 • borys1973 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  dodam jeszcze tylko że jako wędkarz muszę mieć silnik 5 km a bez kija na łodzi jaki chcę (oczywiście zgodnie z uprawnieniami lub bez do 15 km) zakupiłem 9,9 km z myślą o Odrze to teraz zbierać na drugi 5 konny do Kunic ludzie z PZW !!! wędkarz to nie zawsze milioner.

 • borys1973 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Na jeziorze Kunice moc używanego silnika nie może przekraczać 5 KM. skąd ten pomysł silnik był zawsze dobierany do wielkości jednostki pływającej i uprawnień tym bardzie że inni uczestnicy tej wody pływają skuterami wodnymi i motorówkami ciągnącymi za sobą np. narciarzy , czemu po raz kolejny osoby korzystające z łodzi dostają strzał w kolano chyba w myśl powiedzenia "psa ogrodnika"

 • borys1973 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 8 + / -

  Na jeziorze Kunice moc używanego silnika nie może przekraczać 5 KM. skąd ten pomysł silnik był zawsze dobierany do wielkości jednostki pływającej i uprawnień tym bardzie że inni uczestnicy tej wody pływają skuterami wodnymi i motorówkami ciągnącymi za sobą np. narciarzy , czemu po raz kolejny osoby korzystające z łodzi dostają strzał w kolano chyba w myśl powiedzenia "psa ogrodnika"

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdzie najczęściej wędkujesz ?
na wodach PZW
na wodach Gospodarstw Rybackich
na łowiskach komercyjnych
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin