Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Porozumienia

Porozumienia z Okręgami PZW na rok 2018

Porozumienia | 2018-03-08 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Mapa porozumień

Zarząd Okręgu PZW w Legnicy informuje, że w celu stworzenia wędkarzom naszego Okręgu dogodnych warunków do wędkowania w 2018 r. zawarł z innymi okręgami następujące porozumienia:

 

zobacz: Zestawienie zawartych porozumień

I. Trójprzymierze Dolnośląskie, w ramach którego Okręgi wyraziły zgodę i udzieliły pełnomocnictwa do wydawania zezwoleń w ich imieniu:

Okręgi PZW: Legnica, Wałbrzych i Wrocław.

Na wodach udostępnionych do wędkowania na terenie tych Okręgów PZW członkowie naszego Okręgu mogą dokonywać amatorskiego połowu ryb na podstawie uiszczonej składki członkowskiej ogólnozwiązkowej i składki członkowskiej okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód oraz naszego zezwolenia "ZR-1". Do pobrania: Suplement do Zezwolenia ZR-1 na rok 2018.

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Okręgami PZW "Trójprzymierza Dolnośląskiego" osoby wędkujące na terenie Okręgów: Wałbrzych i Wrocławna których obowiązuje rejestracja połowów, powinny dokonywać wpisów Zezwoleniu "ZR-1" w części "B" Rejestru połowów.

Rejestr amatorskiego połowu ryb jest integralną częścią "Zezwolenia na amatorski połów ryb wędką".

 

II. Porozumienia dwustronne z Okręgami PZW, w których obowiązuje dopłata:

Okręgi PZW: Biała Podlaska, Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Lublin, Nadnotecki w Pile, Olsztyn, Opole, Piotrków Trybunalski, Poznań, Radom, Siedlce, Sieradz, Słupsk, Szczecin, Tarnów i Toruń.

Członkowie Okręgu PZW Legnica, którzy planują wędkować na wodach w/w Okręgów mogą skorzystać z zawartego "Porozumienia" i wykupić składkę okręgową ulgową całoroczną w wysokości ustalonej przez dany Okręg PZW. Aby skorzystać z "Porozumienia" członkowie Okręgu PZW Legnica muszą posiadać aktualnie wykupioną składkę członkowską i roczną składkę okręgową na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu PZW Legnica oraz wykupić ulgową roczną składkę okręgową w Okręgu PZW, w którym będą wędkować i pobrać zezwolenie wraz z rejestrem na wody tego Okręgu.

Składkę okręgową Okręgu PZW Opole można wykupić tylko w Biurze ZO PZW Legnica. Na wody Okręgu PZW Opole ilość zezwoleń jest ograniczona. W ramach porozumienia z Okręgiem PZW Opole do wędkowania udostępnione są tylko wody w obwodach rybackich bez zbiorników Kluczbork i Ujazd.

We wszystkich Okręgach PZW, z którymi zawarto Porozumienia wędkarzy dokonujących amatorskiego połowu ryb wędką obowiązuje rejestracja połowów wędkarskich.


Z wędkowania na wodach wszystkich Okręgów ujętych w naszych porozumieniach wyłączone są łowiska: licencyjne, specjalne oraz wody dzierżawione od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, za które należy uiścić dodatkową opłatę w Okręgu użytkującym tego rodzaju wodę.


Zgodnie z "Regulaminem amatorskiego połowu ryb" przed przystąpieniem do wędkowania każdy wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia w wędkowaniu, poza zawartymi w "Regulaminie amatorskiego połowu ryb".


Zobacz
:
Informacje ważne dla wędkarzy

Zobacz: Interaktywną mapę porozumień

Zobacz: Punkty wydawania zezwoleń i sprzedaży składek dla wędkarzy z innych Okręgów

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdzie najczęściej wędkujesz ?
na wodach PZW
na wodach Gospodarstw Rybackich
na łowiskach komercyjnych
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin