Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Komunikaty

Zmiana przynależności do innego koła PZW

Komunikaty | 2018-10-18 | Publikujący: Okręg PZW w Legnicy

Zarządy kół PZW Okręgu Legnica

Z uwagi na liczne przypadki przechodzenia Członków PZW z innych Okręgów PZW do kół naszego Okręgu, czyli zmianą przynależności do okręgu i koła PZW, przypominam o obowiązkach wynikających ze Statutu PZW i Regulaminu Organizacyjnego Koła PZW w/w sprawie.

Podstawą zmiany przynależności jest przeniesienie karty ewidencyjnej Członka PZW z dotychczasowego macierzystego koła do koła nowo wybranego.

Zgodnie z § 10 ust. 2 Statutu PZW, ewidencję członków koła prowadzi zarząd koła, a każdy członek ma prawo przenieść się do innego koła wraz z kartą ewidencyjną, z zachowaniem nabytych praw członkowskich (§ 13 pkt 8 Statutu PZW). Z tego zapisu wynika jasno, że nikt nie może odbierać praw członkowskich i ingerować w decyzję członka koła dot. zmiany przynależności.

Natomiast zasadę przekazywania kartotek członkowskich pomiędzy kołami reguluje zapis § 6 ust. 3 "Regulaminu Organizacyjnego Koła PZW", który zawiera następujący wymóg: "Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie". Z zapisu tego wynika, że członek PZW powinien złożyć stosowne oświadczenie w swoim kole.

Członek PZW może należeć tylko do jednego koła PZW.

W związku z powyższym proszę o przestrzeganie przepisów obowiązujących w tym zakresie.

                                                                                                             
                                                                                                            Prezes Zarządu Okręgu

                                                                                             Waldemar Kaman

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Adam Data dodania: 7 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

  A co w przypadku kiedy należę do 3 kół w trzech różnych okręgach w których regularnie opłacam składki bo często podróżuję. Już nie mówię, że mam kilka rejestrów pobranych z innych okręgów zgodnie z porozumieniami.

 • Wytrwaly Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Kiedyś czytałem na stronie okręgu legnickiego jak wielkie było larum, że nie dopuszczalne jest by ościenne okręgi przyjmowały członków z innych okręgów czyt. legnickiego. A dzisiaj twierdzą, że to prawo wędkarza zagwarantowane statutem.
  Rozmawiałem z wieloma wędkarzami i żaden z nich nie wypełniał żadnego oświadczenia. Twierdzą, że skarbnicy nie żądają kartotek. Mało tego nie wypełniają karty ewidencyjnej wędkarza jak to nakazał ZG PZW.
  O co w tym wszystkim chodzi? wiadomo o szmal a nie o stosowanie się do przepisów.

 • Sadłowski Artur Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  okonopstrag

  Opłacając składki, skarbnik zapisuje nasze dane, jak i widzi z jakiego koła przyszliśmy. Tak wiec on jako osoba kompetentna (bo zwykły wędkarz nie zawsze musi o tym wiedzieć) może dać wędkarzowi wniosek do wypełnienia i podpisania, potem wnioskować w jego imieniu do tamtego koła o przekazania karty ewidencji członka.

 • nemo54 Data dodania: 9 lat temu Oceń: 2 + / -

  ja wyniosłem sie z koła w moim miescie do odległego o 50 km innego koła na dodatek do innego okręgu.Miałem ważne powody. Z mojego punktu widzenia oczywiscie > Związane to było z moja negatywną oceną pracy zarządu koła. Jesli kogokolwiek będzie to interesowało udziele stosownych wyjaśnień Uważam że przepisy dotyczące zmiany koła są ok Nie ma zbyt dużo formalności.

 • serir Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  Hmm... :)

 • Dyda Stanisław Data dodania: 9 lat temu Oceń: 1 + / -

  stanley584

  Daty dokładnie nie pamiętam, było to chyba w latach 1991-1992. Po przejściu na emeryturę, rzadziej niż zwykle bywałem w mieście tj. Złotoryi i bardziej "po drodze" było mi przynależeć do miejscowego Koła PZW. Dlatego złożyłem stosowne oświadczenie w Miejskim Kole PZW Złotoryja, gdzie bez problemów otrzymałem swoją kartotekę i przeniosłem się do tut. Koła PZW "Pstrąg - Wilków", do którego przynależę nadal. Nadmieniam, że współpraca pomiędzy naszymi Kołami układa się pomyślnie.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Kalendarz imprez

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Gdzie najczęściej wędkujesz ?
na wodach PZW
na wodach Gospodarstw Rybackich
na łowiskach komercyjnych
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin