Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Karta wędkarska - wyrobienie krok po kroku

 

Wyrobienie karty wędkarskiej (krok po kroku)

 

1. Należy zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. Jeżeli zamierzasz wędkować na wodach PZW zapoznaj się także z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW.

 

2. Należy dokonać opłatę egzaminacyjną. Opłatę dokonujemy według schematu poniżej:

 

Nazwa odbiorcy: KOŁO WĘDKARSKIE ŁOSOŚ NR 54

UL. BAŁTYCKA 2, 10-136 OLSZTYN

Nr rachunku odbiorcy: 45 1090 2590 0000 0001 3630 4557

Kwota: 35 zł* (TRZYDZIEŚCI PIĘĆ ZŁOTYCH)

Nazwa zleceniodawcy: IMIĘ I NAZWISKO, ADRES ZAMIESZKANIA

Tytuł: OPŁATA ZA EGZAMIN NA KARTĘ WĘDKARSKĄ

 

 

*Wysokość opłaty egzaminacyjnej na kartę wędkarską:

35 zł – osoby dorosłe

15 zł – studenci (na podstawie ważnej legitymacji studenckiej) do ukończenia 24 roku życia

Bezpłatnie – młodzież szkolna (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej) oraz osoby, które ukończyły technikum rybackie lub szkołę wyższą na kierunku rybactwo (na podstawie świadectwa ukończenia technikum lub dyplomu szkoły wyższej) 

35 zł - ponowne wydanie zaświadczenia, w przypadku zagubienia karty wędkarskiej.

 

3. Umówić się telefonicnie na egzamin (od poniedziałku do soboty). Dzwonić pod numer telefonu: 504 634 740.

 

4. Z otrzymanym zaświadczeniem należy udać się do Urzędu Miasta w Olsztynie, ul. Wyzwolenia 30 (tam zgłaszają się osoby zamieszkałe w Olsztynie) lub do Starostwa Powiatowego w Olsztynie, pl. Bema 5 (dla osób zamieszkałych w powiecie olsztyńskim). W urzędzie wypełnia się wniosek o wydanie karty wędkarskiej i dokonuje się opłaty w wysokości 10 zł. Do wniosku należy dołączyć 1 zdjęcie (identyczne jak do dowodu osobistego: 3x4 cm) i zaświadczenie o zdanym egzaminie. Karta wędkarska zostanie wyrobiona „od ręki”. W urzędzie zostaniesz poproszony o okazanie swojej tożsamości, dlatego koniecznie należy posiadać przy sobie dowód osobisty bądź inny dokument ze zdjęciem.

 

UWAGA!

Sama karta wędkarska nie uprawnia Nas do wędkowania na wodach zarówno Polskiego Związku Wędkarskiego jak i innych użytkowników rybackich! Karta wędkarska jest tylko dokumentem potwierdzającym, że znamy przepisy dotyczące Ustawy o rybactwie śródlądowym. W celu wędkowania zgodnie z prawem, należy wykupić zezwolenie na wędkowanie na dany akwen.

 

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:504 634 740