Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Elektroniczna sprzedaż składek członkowskich

Aktualności | 2020-03-25 | Publikujący: Lubań "Miasto"

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii, która w znaczący sposób ograniczyła naszą codzienność, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze w celu przeciwdziałania zarażeniom i ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus) oraz umożliwienia nabycia składek członkowskich podczas obowiązkowego zawieszenia działalności Kół PZW Okręgu w okresie od 30 marca do 13 kwietnia br., wprowadza możliwość wykupienia składek członkowskich drogą elektroniczną.
 
Składki członkowskie dostępne są poprzez platformę (pzwjeleniagora.eparki.pl). Za pomocą dostępnej aplikacji możliwe jest opłacenie składek członkowskich zarówno podstawowych, jak i ulgowych, w tym wniesienie składek przez osoby, które miały przerwę członkowską w PZW (składki członkowskie z wpisowym).
 
Po zalogowaniu, wędkarz postępując zgodnie z kolejnymi poleceniami (obligatoryjnie należy wskazać macierzyste Koło) w zakładce MOJE ZAKUPY ma dostępne E-zezwolenie wraz z regulaminem i rejestrem połowu (w przypadku zapełnienia rejestru należy pobrać rejestr uzupełniający dostępny na stronie internetowej Okręgu (tutaj).  Do opłaty wnoszonej przez wędkarza pobierana jest prowizja dla Operatora platformy za jej prowadzenie oraz pokrycie kosztów związanych z elektronicznymi płatnościami.
 
Potwierdzeniem dokonania opłaty jest wygenerowane imienne zezwolenie na 2020 rok, które wędkarz zobowiązany jest mieć przy sobie. Posiadanie E-zezwolenia nie wymaga wklejania znaków do legitymacji.  Nie mniej jednak na wędkarzu, który wykupił E-zezwolenie, spoczywa obowiązek poinformowania macierzystego Koła PZW o dokonaniu płatności drogą elektroniczną, celem uzupełnienia kartoteki ewidencyjnej, zdania rejestru połowu za 2019 rok oraz dokonania innych opłat wynikających z uchwał podjętych przez Walne Zgromadzenie Członków Koła (np. ekiwalent). Czynności tych należy dokonać nie później niż do 30 czerwca br. 
 
Wykupione E-zezwolenie upoważnia wyłącznie do prowadzenia amatorskiego połowu ryb w wodach Okręgu PZW w Jeleniej Górze. Osoby zainteresowane wędkowaniem w Okręgach będących sygnatariuszami porozumienia Strefy I (tj. Zielona Góra, Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Nadnotecki w Pile, Słupsk, Elbląg) zobowiązane są do posiadania zezwoleń poszczególnych Okręgów. Wydawanie tych zezwoleń zostanie wznowione wraz z opanowaniem sytuacji epidemiologicznej. 
 
Za pomocą platformy pzwjeleniagora.eparki.pl możliwe jest wnoszenie składek i opłat przez cudzoziemców i osoby niezrzeszone, a także składek i opłat okresowych. Aplikacja nie umożliwia opłacania składek przez osoby nowo wstępujące do PZW. 
 
Regulamin sprzedaży online zezwoleń Okręgu PZW w Jeleniej Górze znajduje się w zakładce REGULAMIN

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.