Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Zarybienia 2016

 

Zestawienie zarybień zbiorników
będących pod opieką Koła PZW Lubin Miasto w 2016 roku

 
Gatunek ryby Rzeka Kwisa Staw Park
Solidarności
Stawy
Chróstnik
Żwirownia
Szczytniki
Amur       40kg
Boleń       1000sztuk
Karp       250kg
Leszcz       25kg
Lin   26kg 150kg 90kg
Lipień 635sztuk      
Okoń   50kg   250kg
Płoć   74kg 20kg 400kg
Pstrąg
potokowy
400sztuk      
Sandacz       5kg
Szczupak     131kg 165kg
Węgorz       2,5kg

 

Szczegółowy podział wagowy z uwzględnieniem źródła finansowania można znaleźć tutaj

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • ww10 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  powierzchnia rzek nizinnych w naszym okręgu - 1 380,56 ha,
  powierzchnia wód stojących - 858,16 ha - dane ze strony okręgu.
  Wszystkie okręgi postępują w ten sposób, i niby jest to zgodne z prawem. Inaczej RZGW dawno odebrał by im prawo do użytkowania wody, za nieprzestrzeganie operatów rybackich.

 • exmx Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Jeżeli 3 obwody rybackie mają po 200 ha każdy i są w nich naturalne nie przepływowe jeziora o pow. 10, 100 i 200ha to nie możliwe jest zarybianie w odniesieniu do pow obwodów rybackich tylko do powierzchni jezior. Intencją ustawodawcy było ograniczenie wpływu gatunku nierodzimego na ekosystemy wodne nie można wpuścić do jeziora o powierzchni 10ha 800kg karpia tylko dlatego że jest ono częścią obwodu rybackiego o pow 200ha..ponieważ zrobi spustoszenie w tym akwenie a taką interpretację przedstawił działacz odpowiedzialny za zarybianie?Wyraźnie podane są parametry ilościowe dla jezior i zbiorników zaporowych znajdujących się w obwodach rybackich a nie dla samych obwodów. O interpretację tego przepisu należałoby zapytać Inspektora Rybackiego który jest organem przy Marszałku Woj.

 • ww10 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Podobne pytanie zadałem w ubiegłym roku jednemu z działaczy odpowiedzialnemu za zarybienia. Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: ilość wpuszczanych ryb danego gatunku jest określona na 1ha powierzchni wód obwodu rybackiego, czyli wszystkich wód danego obwodu - jeziora, zbiorniki zaporowe, rzeki. Według tego zapisu przeliczane są wszystkie hektary i z tego wychodzą ilości wpuszczanych ryb danego gatunku. Oprócz tego operat rybacki nie przewiduje gdzie te ryby zostaną wpuszczone w danym obwodzie. W związku z tym, że w obwodach rybackich są całe kilometry rzek, a więc i hektary powierzchni wody, to z tego właśnie wyliczane są kilogramy karpia na dany obwód rybacki, a że nie zarybia się nim rzek, to wszystko pakuje się do zbiorników wodnych. Ważne aby nie przekroczyć danego limitu na obwód. I to jest najważniejsze. A o tym ile tych ryb zostanie wpuszczone do danego zbiornika w obwodzie, decyduje komisja do zagospodarowania i zarybień. I na tej właśnie podstawie są wpuszczane takie ilości karpi. I wszystko zgodnie z przepisami- 4 kg i 5 kg kroczka karpia na 1 HA POWIERZCHNI OBWODU RYBACKIEGO – dla jezior i zbiorników zaporowych o powierzchni nieprzekraczającej 100 ha. To właśnie ten bzdurny zapis jest tego winowajcą. Gdyby określał powierzchnię tylko jezior i zbiorników zaporowych, te ilości byłyby znacznie mniejsze. A tak zamiast ryb rodzimych mamy szkodnika KARPIA, który zostaje w 90% wyłowiony przez mięsiarzy, i dalej mamy puste wody. Reszta wpuszczanych ryb nie zapewnia prawidłowego zróżnicowania gatunkowego, oraz ilości biomasy w naszych wodach .

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  To samo pytanie zadaję swojemu Okręgowi, z jakim rezultatem? zobacz poniżej, może rzecznik ZG sie wypowie?
  http://www.pzw.org.pl/24/wiadomosci/65129/60/u_w_a_g_a___zamkniete_zbiorniki

 • exmx Data dodania: 3 lata temu Oceń: 2 + / -

  Patrząc na tabele zarybień z roku 2016 dla jez. Tatarak (obwód rybacki kaczawa nr 3) oraz jez. Jaśkowice (obwód rybacki czarna woda nr 1) odpowiednio o powierzchniach 20,09 ha i 27,05 ha których zarybianie powinno odbywać się zgodnie z operatami rybackimi które tworzone są na postawie min. przepisów RMRWiR zostały przekroczone ilości zarybienia karpiem.
  § 5. 1. Gatunki ryb uznane za nierodzime określone w § 2 mogą zostać wprowadzone do powierzchniowych wód śródlądowych,jeżeli:
  1) w operacie rybackim przewidziano wprowadzenie ryb tych gatunków i uzasadniono to oraz określono rodzaj i ilość materiału zarybieniowego;
  2) operat rybacki, w którym przewidziano wprowadzenie ryb tych gatunków, uzyskał pozytywną opinię sporządzoną przez uprawnioną jednostkę wskazaną w przepisach wydanych na podstawie art. 6a ust. 6 ustawy;
  3) pochodzą one z obiektu przeznaczonego do chowu lub hodowli ryb, w którym w okresie 3 lat poprzedzających to wprowadzenie nie stwierdzono występowania gatunku niedocelowego w rozumieniu art. 3 pkt 8 rozporządzenia nr 708/2007.
  2. W przypadku ryb z gatunku karp warunkiem wprowadzenia do jezior i zbiorników zaporowych jest ponadto zastosowanie dawki zarybieniowej odpowiednio nie większej niż:
  1) 4 kg i 5 kg kroczka karpia na 1 ha powierzchni obwodu rybackiego – dla jezior i zbiorników zaporowych o powierzchni nieprzekraczającej 100 ha;

  Jezioro Jaśkowice 4kg x27,05ha = max 108,2 kg karpia a wpuszczono 150KG karpia w roku 2016
  Jezioro Tatarak 4kg x 20,09 ha = max 80,36kg a wpuszczono 300 kg karpia

  NA JAKIEJ PODSTAWIE WPROWADZA SIĘ TAKIE ILOŚCI KARPIA DO JEZIOR w OBWODACH RYBACKICH I CZY TO JEST LEGALNE?

  PROSZĘ O ODPOWIEDŹ I NIE KASOWANIE POSTU DO TEGO SŁUŻY FORUM PUBLICZNE.

 • ww10 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Już nie raz zwracałem uwagę, iż regularnie usuwane są wpisy, szczególnie krytykujące działalność naszych wspaniałych działaczy. Niestety nie mogą się oni z tym pogodzić, że ich działania nie podobają się wędkarzom, uważają że wszystko robią najlepiej, a krytykę wygłaszają tylko nieliczne jednostki. Panowie działacze obudźcie się w końcu, bo te pojedyńcze jednostki wygłaszają opinię niestety ale większości członków naszego okręgu. Zła gospodarka rybacko wędkarska, głównie bzdurna polityka zarybieniowa nastawiona przede wszystkim na karpie, które powinny żyć w stawach hodowlanych, mizerna ochrona naszych wód przed kłusownictwem sieciowym , pogarszająca się z roku na rok organizacja zawodów wędkarskich, głównie okręgowych. To tylko podstawowe niedomagania naszego okręgu, ale nie dla panów włodarzy.

 • exmx Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

  Ktoś kasuje komentarze do postów na tym portalu. Uniemożliwianie swobodnej wypowiedzi i obustronnej krytyki jest zaprzeczeniem idei wolnych mediów. Gratulacje dla administratora - cenzora.