Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Sukces Młodych Wędkarzy Okręgu PZW Lublin z Białek Dolnych

Aktualności | 2020-09-25 | Publikujący: Sport w Lublinie

Sukces Młodych Wędkarzy Okręgu PZW Lublin z Białek Dolnych

     W dniach 11- 13 września 2020 roku w Wenecji koło Żnina woj. Kujawsko – Pomorskie została rozegrana II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. To druga w tym roku  Olimpiada po rozegranej w zimie Olimpiadzie w Pińczowie. W Wenecji drużyna z Białek Dolnych reprezentująca Okręg PZW Lublin przygotowana przez instruktora wędkarstwa młodzieżowego Roberta Pyrkę osiągnęła duży sukces stając trzykrotnie na podium, dwukrotnie w klasyfikacji indywidualnej i raz w klasyfikacji drużynowej. Podczas Olimpiad zawodnicy startujący w kategoriach U -12, U -14 i U 16  rywalizują w czterech konkurencjach - zawodach spławikowych, trójboju spinningowym, teście wiedzy ekologiczno – wędkarskiej, teście sprawnościowym. I właśnie w teście sprawnościowym podopieczni instruktora R. Pyrki okazali się trzecią siłą w Polsce. Indywidualnie Dawid Chachaj w kat. Do lat 12 zajął II miejsce, Partyk Goluch zdobył brąz w kategorii do lat 16 -tu. Podium drużynowe uzupełnił w kat. do lat 14 Piotr Goluch. W tej konkurencji 5 miejsce w Polsce zajął debiutujący na imprezie tej rangi 11 letni Szymon Skirtun.

Nasi zawodnicy w cyklu Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich w 2020 roku zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu w Polsce na 23 startujące zespoły, a Dawid Chachaj indywidualnie uplasował się na szóstym miejscu. Z jednej strony to duży sukces, z drugiej pozostaje pewien niedosyt, bo wystarczyło, by nasi zawodnicy osiągnęli tylko te wyniki, które wypracowali na treningach, żeby regularnie meldowali się na podium. W tym miejscu dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu na Olimpiadę Okręgowi PZW Lublin oraz Kołu PZW Czysta Woda Ryki.

 

  

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Samoń Tomasz Data dodania: 29 dni temu Oceń: 0 + / -

    tomaszsamon

    Brawo młodzież + instruktor opiekun!

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin