Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego - relacja i wyniki

Aktualności | 2020-09-28 | Publikujący: Sport w Lublinie

Podsumowanie drugiego dnia Mistrzostw Spinningowych Okręgu Lubelskiego

 

Drugi dzień Mistrzostw Okręgu Lubelskiego 27 września, silny wiatr i praktycznie ciągłe opady deszczu z nielicznymi przerywnikami.

Na start zgłosił się prawie komplet zawodników, po dość szybkim losowaniu par na łódki, o godzinie 7:00 nastąpiło skoordynowane wypłynięcie zawodników na łowiska.

Bardzo, ale to bardzo trudna tura, opiekunowie juniorów mieli już dość, tylko młodzi wędkarze jeszcze chcieli walczyć, ostatecznie o godzinie 12:00 Sędzia główny zakończył zmagania młodym wędkarzom.

Całe zawody wygrał:

1.      Marcin Wojewoda – Koło Baranów 4p sektorowe

2.      Marcin Gnieciak – Koło Puławy Miasto 6p sektorowych

3.      Michał Wiak – Koło Baranów – 6p sektorowych

4.     Jakub Poduch – Koło Puławy Miasto – 6p sektorowych

Gratulacje dla młodych zawodników za wytrwałość i wolę walki w tak trudnych warunkach, a opiekunom za cierpliwość i odporność.

 

 

Wracając do seniorów faworyci z pierwszej tury nie zaliczyli tury, mimo że mieli dużo ryb na kiju, albo spadów, ba nawet niektórym rwały, ten szczupak kolegi Pawła Wojteczki pewnie mu się śnił po nocach. Wóz albo przewóz tak już to bywa, tym razem szczupaki zadecydowały o Mistrzostwie Okręgu zarówna na Dratowie jak i na Krzczeniu, drugą turę wygrał na Krzczeniu kol. Paweł Kusy z Koła Haczyk Lublin łowiąc sześć szczupaków i jednego okonia, na Dratowie senior połowów na spinning kol. Marek Nagórny koło Elektrostal, łowiąc pięć okoni i szczupaka.

Zwycięzcą całych zawodów został kol. Marian Guz - koło Puławy Miasto, drugi był kol. Tomasz Borucki to samo koło, a trzeci kol. Piotr Skałecki z klubu Expert Lublin.

Na podstawie wyników widać, że dyscyplina spinningowa w kole Puławy Miasto wiedzie prym i zawodnicy z tego koła zarówno juniorzy, jaki seniorzy stanowią o sile Okręgu w tej dyscyplinie.

W czasie trwania II tury Sędzia Główny podjął trudną decyzje o skróceniu tury do godz. 13:00, warunki wietrzne, jak i zacinający deszcz były trudne i oceniać słuszność decyzji będąc w domu za biurkiem w cieple jest nie do końca rzetelne, trzeba było pływać i być tam by to ocenić. Z drugiej strony nie ma złych warunków, są tylko źle ubrani wędkarze.

Całość to już historia.

Serdeczne gratulacje i podziękowania zarówno dla zwycięzców, jaki i dla wszystkich wędkarzy za podjęty trud rywalizacji w tak trudnych warunkach.

Za rok na pewno będzie lepiej, a przegrani będą mogli się odkuć, warto tylko rozważyć łowiska, bo podstawą do rozgrywania takich zawodów powinna być dość silna populacja okonia, co daję możliwość punktowania, a nic nie boli jak zero po kilkunastu godzinach wędkowania. OKS pewnie pochyli się nad tym tematem.

 

Poniżej pełne wyniki jak i mała foto relacja

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin