Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Kiedy łamiemy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.

Aktualności | 2010-05-25 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Zachowanie nad wodą staję się częstym zalążkiem konfliktów pomiędzy wędkarzami. Wszyscy opłacamy składki i wszyscy mamy jednakowy dostęp do wody. Istnieją jednak czasami wyjątki i o takich wyjątkach mówi właśnie Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Często jednak nie odrobimy lekcji przed naszą wyprawą i później tego skutki są nad wodą. Dlatego zanim powiem o co chodzi przypomnę trzy punkty z rozdziału 3 § 2:

3. OBOWIĄZKI WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

                                                                           § 2
2. Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie.
3. Przy wyborze i zajmowaniu miejsca na łowisku pierwszeństwo ma ten wędkarz, który przybył na nie wcześniej. Przy zajmowaniu stanowisk wędkujący powinni zachować między sobą odpowiednie odstępy, określone w §§ 4, 5, 7 Regulaminu. Odstępy te mogą być zmniejszone tylko za zgodą wędkarza, który wcześniej zajął dane stanowisko.
7. Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim.

.
Właśnie przed naszą wyprawą należy ustalić do kogo ta woda należy i jakie tam obowiązują ograniczenia. Zbiornik Dratów jest wodą ogólnodostępną, gdzie obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Dodatkowo Zbiornik Dratów jest po swojej /na razie/ wschodniej stronie łowiskiem sportowym, gdzie dwa razy w tygodniu z małymi wyjątkami odbywają się zawody sportowe. Zarząd Okręgu postanowił swoją uchwałą że od początku 2010 roku zasady rezerwacji zbiornika będą czytelne i widoczne na naszej stronie internetowej  w zakładce Rezerwacja łowiska na zbiorniku Dratów. Tą uchwałę należy interpretować jako dodatkowe obostrzenie. Te zasady wyczerpują zapisy regulaminowe w punkcie 2. Punkt 7 z kolei mówi o bezwzględnym obowiązku opuszczenia łowiska, jeśli na nim mają odbyć się zawody i nie ma tu dyskusji o tym, kto pierwszy zajął to miejsce. Priorytet mają zawody wędkarskie, a rezerwacja internetowa /wydruk z Internetu/ jest pisemnym zezwoleniem uprawnionego do rybactwa.
Koledzy wędkarze, którzy z tymi zapisami nie chcą się zgodzić, muszą być świadomi swego wykroczenia i w konsekwencji poddania się karze orzeczonej przez Sądy koleżeńskie do wykluczenia ze Związku włącznie. Dlatego apeluję do wszystkich wędkujących o powstrzymanie swoich nerwów i dostosowanie się do Regulaminów obowiązujących w PZW. Oby już nigdy nie było takich konfliktów jak te z 21 maja, bo nasi Strażnicy nie będą pobłażliwi, a sądy łaskawe.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Dylewski Dariusz Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

    Wszystko się zgadza. Mamy taki obowiązek, ale... Właśnie to ale, sporo wędkarzy, a szczególnie ze starszego pokolenia nie ma dostępu do internetu więc skąd mają wiedzieć że akurat tego dnia kiedy oni chcą tam wędkować mają być rozgrywane zawody. Druga sprawa to te wydruki internetowe zezwoleń, jak np. ja mogę uwierzyć w taki wydruk, jeżeli mnie chciał ukarać Strażnik w jednym z okręgów za to, że nie mam opłaty bo na wydruku internetowym nie było pieczątki banku. Np. u nas w kole organizatorzy jadą już dzień wcześniej na miejsce zawodów i oprócz tego że rozstawiają tabliczki z informacją że mają się tu odbyć zawody, to jeszcze informują wędkarzy dla których nawet tablica 10 na 10 metrów byłaby niewidoczna.

  • bili Data dodania: 10 lat temu Oceń: 2 + / -

    Witam! wszystko napisane czarno na białym...! ale są wyjątki w śród wędkarzy co mają gdzieś regulamin i inne zarządzenia dodatkowe na danych łowiskach! oni chcą łapać i to wszystko,reszta ich nie obchodzi,natomiast później są nie potrzebne nerwy obu stron! przy tym wstyd,bo tacy wędkarze będą ukarani jeżeli nie zejdą z łowiska kiedy mają być rozgrywane zawody na nim! nawet jeżeli wcześniej zostały po niszczone i pozrywane ogłoszenia na danym zbiorniku,właśnie przez takich wędkarzy! Pozdrawiam

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin