Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

1 października obradował Zarząd Okręgu w Lublinie

Aktualności | 2010-10-12 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Jedne z najważniejszych posiedzeń Zarządu Okręgu przypadło na przełom września i października. Najważniejsze, gdyż na tym posiedzeniu rozpatrywana była najbliższa przyszłość naszego Okręgu. Duże zamieszanie wprowadziła nowa Ustawa o rybactwie śródlądowym, a ponieważ mieliśmy określić składki okręgowe, musieliśmy rozpatrzeć wszelkie aspekty wprowadzenia w życie zapisów tej ustawy. Najważniejsze zmiany to całkowicie inne postrzeganie wędkarstwa i wędkarskiego użytkownika wody. Już nie wystarczy posiadać kartę wędkarską i opłacone składki by wędkować na naszych wodach. Każdy wędkarski użytkownik wody posiadające obwody rybackie  będzie musiał  poświadczyć wędkarzowi na jakich to obwodach może on wędkować. Przy opłaceniu składek członkowskich każdy wędkarz otrzyma książeczkę /zezwolenie, zabezpieczone hologramem/ w którym zostaną wyszczególnione wszystkie obwody rybackie na których będzie on mógł wędkować. Przy tych obwodach będą wypisane wszystkie obostrzenia i metody połowu jakie na danym obwodzie obowiązują. Oprócz tego do tego zezwolenia zostanie dołączony rejestr połowu. Zezwolenie to wydaje się na rok i podlega ono zwrotowi podczas opłacania składek w następnym roku. Zagubienie tego zezwolenia pozbawi wędkarza możliwości łowienia ryb w danym roku i tylko poświadczenie organów ścigania/policji/ o zgłoszeniu zagubienia dokumentów umożliwi wydanie jego duplikatu i  uniknięcia kary finansowej w przyszłym roku. Jeszcze inne niedogodności czekają gospodarzy łowisk specjalnych. Każda sprzedaż innych świadczeń jak składka członkowska i okręgowa jest usługą i podlega ona uwatowieniu Watem 23 %. Dlatego gospodarze łowisk będą musieli zaopatrzyć się w kasy fiskalne i wszystkie wydawane licencje rejestrować na kasach. Oczywiście również na nich będzie spoczywał obowiązek wydania stosownego zezwolenia z dołączonym rejestrem połowu. To tylko namiastka problemów jakie ustawa narzuciła do rozwiązania Zarządowi Okręgu. Nadal nie wiemy w jaki sposób będą realizowane porozumienia międzyokręgowe, wszak każda dopłata to też usługa. W jaki sposób będziemy odprowadzać Wat od tej usługi. Czy w związku z tym podpisywać porozumienia, czy nie. A jeśli nie to co z naszymi kołami, które swoją siedzibę mają nad obwodami z innych okręgów? A co z naszymi obwodami leżącymi w innych okręgach? /Wieprz wraz z dopływami od samego Nielisza/. Sprawa bardzo trudna do rozwiązania, a czasu do następnego sezonu już niewiele. Dobrze, ze przed nami kampania sprawozdawcza w kołach. Będzie można kolegom dużo rzeczy wytłumaczyć, będzie możno podszkolić skarbników, ale wszystko to zależy od Was samych, czy zechcecie z tej szansy skorzystać i uczestniczyć w tych zebraniach.

W zakładce Opłaty prezentujemy uchwałę dotyczącą uchwalonych opłat na 2011 rok. Poniżej przedstawiamy harmonogram odbywania Walnych Zgromadzeń Sprawozdawczych w kołach. Są również wykazani opiekunowie tych kół. Do nich prosimy kierować wszystkie zapytania jakie chcielibyście zadać na Walnym Zebraniu. Tylko taka forma umożliwi Wam poznanie odpowiedzi z samych źródeł, gdyż i wiedza opiekunów ze względu na procedowanie nowości w tych kwestiach jest niewielka.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

W dniu 14 grudnia 2009 roku naszą stronę na portalu odwiedziło 120 tys, wędkarzy internautów, co daje nam średnio 30 tys. na rok. Jak oceniasz dotychczasową wizualizację tej strony
Strona ciekawa, obrazująca życie kół w całym Okręgu
Strona powinna dotyczyć tylko działalności Zarządu Okręgu
Wszystko mi jedno, aby ryby brały
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin