Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Aktualności

Stanowisko Okręgu Lubelskiego w sprawie wydawania zezwoleń na połów ryb w obwodzie rybackim - rzeki Wieprz Nr 4

Aktualności | 2011-01-05 | Publikujący: Okręg PZW w Lublinie

Po opublikowaniu artykułu na temat braku porozumień z Okręgami PZW Chełm i Zamość, koledzy Prezesi z powyższych okręgów w obraźliwy sposób potraktowali moje stanowisko wyrażone w imieniu Zarządu Okręgu. Ponieważ tego typu artykuły, są zawsze autoryzowane przez nasze władze polecono mi opublikować oficjalne pismo skierowane do Zarządów tych Okręgów, podpisane przez Prezesa ZO Zbigniewa Sadowskiego.

                                                                                                        Lublin, 04.01.2011r.

  L.Dz.GRW-3/2011
.
 Polski Związek Wędkarski
Okręg Chełmski
ul. Ks. St. Brzóski 21
22-100 Chełm            

 

Polski Związek Wędkarski Zarząd Okręgu w Lublinie, informuje że Okręg Chełmski nie posiada prawa do wydawania zezwolenia na amatorski połów ryb na wodach obwodu rybackiego rzeki Wieprz Nr 4 - tj. również odcinek od ujścia rzeki Wolica do ujścia wody Kanału Wieprz - Krzna z dopływami i starorzeczami.

Zgodnie z art.7 ust.2 i ust.2a ustawy z dnia 18 kwietnia 1985r o rybactwie śródlądowym (tj. Dz. U. z 1999r Nr 66 poz. 750 z późn. zm.) - prawo do wydawania zezwoleń w formie dokumentu zawierającego w swej treści między innymi: wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb - posiada wyłącznie uprawniony do rybactwa w obwodzie rybackim - rzeki Wieprz Nr 4 - Okręg Lubelski Polskiego Związku Wędkarskiego.

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego prawo użytkowania obwodu rybackiego - rzeki Wieprz Nr 4 nabył na podstawie umowy użytkowania 751/MZ/O Sygnatura MZ-410/7/3/05 w dniu 31.12.2004r zawartej z Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Prawo do wydawania zezwoleń nie może być przeniesione na inny Okręg.

Opublikowana przez Okręg PZW w Chełmie na stronie internetowej - www.pzw.org.pl/chelm/ w dniu 01.01.2011r. - informacja o posiadaniu zezwolenia na podstawie trójstronnej umowy zawartej pomiędzy Okręgami PZW Zamość, Chełm i Lublin w dniu 18 kwietnia 2005 roku - wprowadza w błąd wędkarzy Okręgu Chełmskiego i naraża w świetle art.27a ust.1 pkt.1 lit.b cyt. ustawy o rybactwie śródlądowym na karę grzywny, albo karze nagany.

Trójstronna umowa pomiędzy Okręgami PZW w Chełmie, Lublinie i Zamościu w sprawie zasad użytkowania i gospodarowania na wodach obwodu rybackiego - rzeka Wieprz nr 4 zawarta w dniu 18.04.2005r. nie stanowi podstawy dla Okręgu PZW Chełmskiego do wydania przedmiotowych zezwoleń.
.

Do wiadomości:

1. Okręg PZW w Zamościu.

2. a/a.

 

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                        Zbigniew Sadowski

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (7)

 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 3 + / -

  P.Mariusz rano pisałeś na chełmskiej stronie ,a tu co? brak wiedzy,jesteś zwykłym zadymiarzem .

 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 5 + / -

  Do Szlachta Mariusz.Morze Ty mi wytłumaczysz co jest grane z wieprzem nr4. skoro umiesz czytać ze zrozumieniem? Tak pięknie wypowiadasz się na stronach ,zamojskiej i chełmskiej.

 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Mariusz nie pisz bzdru ty nie jesteś reprezentantem wędkarzy lubelskich i nie wiem o co walczysz .Są ludzie co wędkuje na np. Nieliszu bo tacy są i teraz zapłacą kupę kasy .

 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Mariusz nie pytam ciebie i nie ucz mnie czytać ze zrozumieniem .Czemu się w.....sz jeśli nie pisze do ciebie ,chyba że masz kogoś we władzach z rodziny to sory.Nie rozumiesz jeszcze że zostałeś zrobiony w trąbę bo bez problemu mogła być opcja zerowa z sąsiadami nie tylko z zamojskim ale i siedleckim a jest 50% .

 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 6 + / -

  Proszę wytłumaczyć wędkarzom na jakich zasadach można wędkować na rzece Wieprz nr.4 .J kto ma przeprosić wędkarzy złapanych nad wieprzem.Chyba jasność władze lubelskie już mają ,a może wykasują niewygodne pytania ,jak to miało miejsce na innej stronie.Tak się nie robi .Wiem że ta strona nie była do tego przeznaczona i pisane były bzdety było wtedy uciąć temat a nie dopiero po niewygodnych tematach.

 • Szlachta Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • Korneluk Sławomir Data dodania: 8 lat temu Oceń: 8 + / -

  Można jaśniej o tych zezwoleniach dla prostych wędkarzy napisać ?

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jesteś wedkarzem z Okręgu lubelskiego, masz możliwość wędkowania w innym Okręgu. Wybierasz
Biała Podlaska
Białystok
Chełm
Częstochowa
Kielce
Krosno
Mazowieckie
Piotrków Trybunalski
Radom
Rzeszów
Siedlce
Słupsk
Sieradz
Tarnobrzeg
Zamość
Głosuj wyniki

Na skróty

Ilość odwiedzin